Základní škola v Praze 9 - Čakovicích

dominikavalachova
12. led 2015

Milé maminky z Čakovic, prosím o vaše názory na Základní školu Dr. Edvarda Beneše? Jak jsou tam veše děti spokojené? Jaký je přístup učitelů, jejich metody a styly výuky? Budu vděčná za vaše odpovědi. Bydlíme tady rok, dcerka půjde k zápisu. Nikde moc informací není ☹ a četla jsem inspekční zprávu z roku 2011, která mne moc neuspokojila.

sonamat
11. dub 2016

Zdravím, zápis už sice proběhl, nicméně informace o škole se určitě hodí. My bydlíme v Čako od roku 2010 a dvě z našich dětí chodí do zdejší ZŚ. Starší dcera absolvovala 1.ročník na jiné škole a musím říct, že jsem nakonec byla ráda, že dcera přešla na čakovickou základku. První stupeň je podle mého názoru na celkem slušné úrovni. Pokud jde o styl a metody výuky, záleží na třídním učiteli. Starší dcera měla na prvním stupni učitelku prosazující spíš tradiční styl, ale výsledky byly dobré. Byla přísnější, ale děti ji milovaly. Mladší je právě v prvním ročníku, má učitelku mladší, která používá nejnovejší metody jak v češtině, tak v matematice. Pro mě je to změna, ale taky to funguje a děti jsou nadšené. Volba výuky, učebnic, učebních pomůcek je tedy čistě na učiteli. To samé platí i na druhém stupni. Tam bych řekla, že je úroveň učitelů spíš slabší, ale je to člověk od člověka. Problém je ale i v odchodech lepších žáků na víceletá gymnázia. Ve třídě zůstávají slabší žáci a těm se přizpůsobuje tempo a styl výuky. Starší dcera je právě v 7. ročníku a připravuje se na přijímačky na šestileté gymnázium. Musela jsem ji přihlásit na přípravný kurz, protože v matematice byla jejich třída dost pozadu a bez doučování by neměla šanci. Pokud jde o vedení školy, je tam trochu problém v komunikaci, ale nic vážného. Pan ředitel se zahleděl do moderních technologií, já v tom takový zázrak nevidím. Oceňuji ale jeho otevřenost moderním metodám a omlazování učitelského sboru. Soňa

januchovic
11. říj 2017

@dominikavalachova
@sonamat
dobrý den, chtela jsem se zeptat, zda jste nakonec zapsala dcerku do skoly v čako a jak jste spokojena. situace se nezmenila a informace nejsou. stranky skoly taky nic moc nereknout. budu moc vdecna za jakekoliv info. mame moznost posilat malou do moc dobre skoly..ale je v centru, kousek od me prace.. a resime pripadne dojizdeni. dekuji moc za info
@sonamat