Málo vlasů a moc hubena

melek5
21. črc 2019

Ahojky holky třeba mi někdo poradíte, mám dcerku jsou ji 3roky její porodní váha byla 2500g a 45 cm narozena v termínu a během 45 minut od kontrakci asi jsem je měla ale já to nevěděla myslela že to jsou ppslicci ale to je už jedno🤭🤭🤭kolik vám váží holčičky ta moje Teda ve 3 letech váží 10 kg a má 93cm a má strašně málo vlasů dr. říká že je vše v pořádku i podle grafu se tam pořád vleze i podle mě výšky a váhy a i podle manzelovych úaju tak nevím čím to může být třeba tím že sem nejedla maso v těhotenství a nevěděli byste jak jaké vitamíny ji koupit jinak dcerka je strašně živá akční a sní toho taky dost až se divím kam jo to leze děkuji

sim244
21. črc 2019

Syn bude mít 6 měsíců a má 9 kilo 🙊 přítel jako malej byl hubenej, maličkej a 10 kilo měl na roce. Nezdá se mi to v pořádku tedy. Ale jestli je zdravá, aktivní a šťastná tak se má dobře a nehrotila bych to. 🙂

tulikiss
21. črc 2019

@melek5 nechapu ze to nechava doktorku chladnou, na 93cm je 10kg fakt hodne malo, kdyz uz se ridi grafem tak ten urcuje pro 93cm 11,5 na precentil 1.

sudylichozrout
21. črc 2019

@melek5 mam stejnou dcerku 😃 stejne porodni miry, ve 3 letech ma ted 11 kg a 87 cm. Vubec neres, pokud si jede svou krivku podel te lekarske (nase je pod tretim percentilem, ale krivku kopiruje), tak se vykasli na doplnky stravy a podobne chujoviny 🙂 Ta nase je vysettena uplne komplet za ty tri roky a je cajk. Jen proste mala a drobna po mne. Uz to nasi lekarku vubec nevzrusuje 🙂

zelenaesmolda
21. črc 2019

@tulikiss
ja vazila v prvni tride 13kg a jsem naprosto zdrava

urtica
21. črc 2019

Možná bych zkusila konzultaci ještě s jiným lékařem - řadu z nich lze zkontakovat i přes net. Je možné , že je vše ok, ale na tvém místě bych asi chtěla jistotu. Ad málo vlasů - tam to může být genetika, já mám taky pět a půl chlupu na hlavě a nic moc se s tím bohužel dělat nedá...

nnnadja
21. črc 2019

Dcera při porodu 44 cm, váha sice 3 kg, ale okamžitě klesla.. Dnes 6 let, stále je o cca 10 cm menší než vrstevníci, váží 14 kg. Jsme pod percentilem, ale křivka stoupá nahoru. Je zdravá, chytrá, bez problémů. Pro jistotu jsme s dr udělaly vloni komplet testy na vše.. Všechno v poradku😊

melek5
autor
21. črc 2019

@sudylichozrout Joo tak to ráda slyším je strašně chytrá silná šťastná a dost akční děkuji už sem myslela že sem divná že to takhle nechávám ale pokud doktorka říká že je vše v pořádku tak sem v klidu jinak já sama mám 150 cm a sama sem byla nedonossena a v inkubátoru mamce sem se narodila v 15 asem zdravá a šťastná šťastné vdaná a čekám šestou holčičku tak děkuji 😍😍

melek5
autor
21. črc 2019

@tulikiss a to je špatně nevyznám se vtwch pertencilech

mandala
21. črc 2019

Syn v 5 letech 101 cm, 14 kg, hluboko pod percentilem. Všechny testy a odběry v pořádku, holt se musím smířit s tím, že to bude mrňous😩 Ale pokud chceš mít jistotu, požádej lékařku o odběry nebo se nech přímo odeslat k odbornému lékaři... my byli na dětské endokrinoligii.

melek5
autor
21. črc 2019

@mandala co mu tam dělaly jestli se můžu zeptat

mandala
21. črc 2019

@melek5 No musel být na lačno, dělali mu odběry ani nevím na co všechno. Prohlížela, ptala se na výšku nás rodičů a prarodičů a rodinnou anamnezu. Pak jsme dostali žádanku na oční, potní test, ultrazvuk a rentgen kostí. Tam se ji něco nezdálo, tak musel absolvovat clonidinový test,- to bylo na celé dopoledne, brali mu 3x po hodině krev a přitom snižovali léky tlak, no žádná hitparáda, ale nakonec vše dopadlo dobře. Jako je to lítání po doktorech, jsem ráda, že to máme za sebou. Ale vzhledem k tvé výšce myslím, že bude prostě malá po tobě...😉

tulikiss
21. črc 2019

@melek5 no percentil 1 znamena ze jen jedno dite ze 100 je stejne nebo "horsi", tedy pokud nedosahuje ani percentil 1 tak to znamena, ze ve vaze je nejlehci ze 100 sledovanych deti. syn byl na percentilu 10 a doktorka mu brala krev a zjistovala alespon stitnou zlazu. jako muze byt proste mala jen drobnejsi ale urcite bych nechala nabrat krev.

natysnovec
21. črc 2019

Moje dcera ted ji byly 4r a ma 21,5 kg....a moje 9m dcera ma ted v tuhle chvilku 9kg...Tak nevim

melek5
autor
21. črc 2019

@mandala taky myslím my sme vseci malý

babanci
5. srp 2019

Máme tříletou, porodní váha 4 120 gr. Jí jako vrabec. lítá jako šílená a má 16,3 kg. Je i veliká. Měří 104 cm. Vlasů má šíleně moc, stříháme každé 3 měsíce. Ale množství vlasů...to neřeš. Moje tchyně tvrdí, že můj muž neměl do třech let ani chlup a dneska je vlasáč a kudrnáč.

kata267
5. srp 2019

@melek5 moje 3leta 17kg a cca110cm, vlasu hromadu ale uz od cca 4mesicu, ale co tak potkavam deti tak je fakt velika oproti ostatnim...(ale ja mam 182cm takze se nedivim), mladsi ma 18m a ma taky par vlasu,kazdy dite to ma jinak, pokud je podle mudr ok tak bych to asi neresila...