Nemá ji ráda?

23. čer 2022

Ahoj, chci se zeptat na jednu věc. Mám dvě děti, holky. Jsou od sebe tři roky. Starší jsou čtyři, mladší je rok.
Ta moje starší tu malou úplně zbožňuje. Pořád by jí pusovala, chce si s ní hrát, ale ta mladší ji okamžitě odstrčí, nechce ji.
Měly jste to taky tak některá a zlepšilo se to? Kdy? Jsem z toho už zoufalá, protože té starší je to líto a hodně to vnímá... Díky 🙂

martiniquest
23. čer 2022

Zlepsi se to. Dcera zacala starsiho brachu odstrkovat cca ve 2 letech. Ted se spolu stridave mlati a stridave pusinkuji.

areh
23. čer 2022

Třeba můj starší syn nebyl vůbec pusinkovací. Nelíbilo se mu to. Změnilo se to nějak po třetím roce. Třeba to bude mít podobně.

lv
23. čer 2022

Roční dítě si neumí hrát moc s někým, je svým způsobem sobec, neuvědomí si city jiné osoby.. To přijde.

krisstina93
23. čer 2022

No náš tříletý na to taky není, ten se nechce mazlit s nikým, od doby co se dokáže bránit, tak při jakémkoliv pokusu o nějaké mazlení začne řvát, odstrkovat se a utíkat. Lepšit se to moc nelepší, ale holt každý není kontaktní no. Starší se mazlí rád, tak už se o mazlení s bráchou nepokouší, s tím se spíš postuchuji a na mazlení má teď malou ségru :D

emillyhk
23. čer 2022

Syn taky není úplně mazlící 🤷‍♀️ Už jako miminko se nechtěl moc nosit, na nějaké pusinkování není doteď (17m). Ode mě se nechá, od táty jak kdy, spíš se pošťuchují a dělají blbiny.😉 Babička, teta, atd. vůbec. Odstrčí je a jde si po svých, pokud to někdo nerespektuje, řve. Já sama i manžel máme svůj osobní prostor, víceméně si do něj nepouštíme nikoho kromě těch opravdu nejbližších, takže to beru tak, že syn je v tomhle po nás...

westie
24. čer 2022

Nas starsi syn neni vubec mazlici, uz jako miminko mi to daval najevo. Je mu pet let a prijde se pritulit jen vyjimecne. Mluvili jsme spolu o tom a rekli si, ze to je v poradku, ze si muzeme projevovat nase city jinak, aby nam to bylo obema prijemne. A stejne tak bych to podala starsi dceri - vzdyt to nemusi vubec znamenat, ze ji mladsi nema rada, jen spolu muzete najit zpusob vyjadreni lasky tak, aby se to mladsi libilo. A mladsi nebude mit pocit, ze ji nekdo tlaci do fyzickeho kontaktu, ktery sama nechce.