Poradíte, prosím?

davcaidl
24. led 2023

Má přítelkyně má sestru. Mají pouze stejnou matku, která je silna notoricka. Moje přítelkyně právě i díky tomu skončila v deckem domově. Sestre je 12 let a je sverena do pece jejiho otce, kteremu je pres 70let. Před nedávnou dobou jsme si začali brát sestru od přítelkyně k nám na víkendy domů, kde bydlíme s 3mi dětmi. Během víkendu kdy u nás byla její sestra, jsme zjistili, že ta sestra, které je 12 let posílá nahé fotky a videa, kde se uspokojuje. Sestra se svěřila přítelkyní, že ji do toho nutí matka, že ji sama matka osahava, dělá sexuální návrhy, atp. Vše jsme nahlásili na PcR, kontaktovali ospod. Přítelkyně si chce vzít sestru do pěstounské péče, poslali jsme rovněž zadost k soudu. Ospod přítelkyní sdělil, že musí to říct otci sestry a tak učinila ale ten o tom nechtěl slyšet a přítelkyní řekl, že už nikdy sestru neuvidí. Prosím můj dotaz zní, zda má vůbec právo ji zakazovat styk se sestrou, když má na ni moje přítelkyně dobrý vliv? Zlepšil se jí prospěch ve škole, spolužáci už ji nesikanuji, neposmivaji se jí, atp.
Otec ji absolutně nevěnuje pozornost, čas, neučí se sní, nechodí na výlety, nehrajou hry nic. Matka spravne s nemi nemá být v domácnosti ale je tam a uchlastava se přímo na očích dcery. Je to strašně. A další dotaz zní zda má má přítelkyně nějakou šanci dostat sestru do pěstounské péče. Zařídili jsme tu sestře školu, doktora a já vymaloval a připravil její pokoj. Vše je nachystano. Prosím o radu. Předem děkuji