Příchod druhého miminka k 5leté dceři a tchýnin nápad

petrastudio
17. lis 2015

ahoj holky, už brzo se nám narodí druhé mimi, na které se samozřejmě všichni děsně těšíme, včetně 5ti leté prvorozené, už jí teda dost obtěžuje jak se jí každý ptá jak se těší na miminko, co to bude, jak se bude jmenovat atd, naštěstí už to brzo skončí. co mě ale teď dostalo bylo to, že moje tchyně,aniž by se se mnou poradila, si vzala dovolenou-která jí začíná dnem kdy nás pravděpodobně pustí z porodnice (mám plánovanou sekci) a dceři nabulíkovali co vše budou dělat,péct cukroví atd, aby MĚLA MAMKA KLID, mě to uplně vytočilo,za prvé budu v nemo.týden bez ní-ona doma beze mě a hned jak přijdeme s mimi,tak oni ji chtějí dovézt? nechci dceru nijak extra přesvědčovat-či nějak vydírat a hlavně nechci aby měla pocit, že jsme si přivezli nové mimčo a ji šoupli k bábě (mimochodem já je nesnášim-ale dceři to nijak neříkám,samozřejmě), chtěla jsem děti seznamovat, pětiletou zapojovat do činností, nehledě na to, že mají krásný program na prosinec ve školce-besídky,koncerty,čerty,ježíška,bruslení,atd..a oni ji za mýma zádama takhle nablbnou. mám jí zabít hned nebo později?

miix
17. lis 2015

Nech si to na později, ja tomu už odolávám taky několik let. 5leta už je rozumná slečna, klidně by jsem si s ní sedla a vše probrala znovu, taky by jsem se nebála jí říct že babička hold přehání

verena
18. lis 2015

No možná bych babičce poděkovala, že super nápad, ale ať to zkrátí a přesunou o týden dřív, čili třeba tři dny, kdy budeš v porodnici a dcera tím pádem bez tebe. Může tě s miminkem navštívit a pak si užívat s babičkou čekání. A pak se obě sejdete doma. Babičce vysvětli, že je to velmi citlivé, že nechceš, aby se starší cítila odstrčená, ale že její pomoc uvítáš, když nebudeš moct být doma. Měla by to pochopit. Mohl by tě podpořit i manžel, že mu to taky pomůže, když musí chodit do práce... My jsme všem vysvětlovali, že až přijdou za miminkem, nemají se hned vrhat na něho, to z toho stejně nemá pojem, ale nejdřív si promluvit se starším. Docela to fungovalo. Jen já měla první týden intenzivní migrénu z toho, jak jsem se snažila sladit potřeby dětí tak, aby starší nebyl frustrovaný. A na kojení jsem si ani nemohla vzít žádné léky. Ale přežila jsem. Věřím, že to bude v poho 🙂

wendy_
18. lis 2015

Boze to nesnasim, ABY MAMKA MELA KLID. No i kdyz u nas to je ABY SI MAMINKA ODPOCINULA. 😉

Ja takovehle veci resim s manzelem a jeho cil je to vylozit sve matce (moji tchyni) , ze tahkle fakt NE.

Ja jsem vzdy po navratu z porodnice chtela mit deti a manzela u sebe a nikoho navic. Proste spolecne poznavani a szivani se s novym clenem rodiny. Pokud se chce tchyne opravdu angazovat a pomahat, tak at pomaha pohlidat malou, kdyz budete v porodnici. Takhle jsem tu vyresila ja. Poradila jsem manzelovi, at rekne, ze chce pomoci az bude na deti sam. No zabralo to, preci maminka neodmitne prosbu sveho syna o pomoc. Tak tchyne snad byla spokojena, ze videla miminko jeste v porodnici a uzila si vnoucata. Manzel nakonec taky spokojeny, protoze volny cas vyuzil tak, ze ho prospal a ja byla taky spokojena, protoze je to mnohem lepsi, nez kdyz na navstevu prijedou hned po navratu s porodnice. No a deti bych si tedy odvezt nenechala a to oni vi a tak to ani nezkousi.

japona
18. lis 2015

@petrastudio Dobrý den, a jak daleko tchyne bydlí? Nemohla by třeba dcerku vyzvedávat ze školky, strávit s ní pár hodin a pak vám ji přivézt? Dcerka by nepřišla o program, vy byste si trochu odpocinula i trávila čas s oběma dětmi? Mně osobne by ani tak nevadilo, že by dcerku někdo na par dni odvezl (kdyby mela babičku rada a chtěla to tak), jako to, že ji stáhne ze školky. Beru to jako vzdělávání a určitý nacvik na školu. Tam taky nejde stáhnout dítě, protože si někdo neco vymyslí..

abcd987
18. lis 2015

petrastudio :přesně tohle chtěla i moje babička, syn byl poslední rok ve školce. Nedovolila jsem to, nechtěla jsem aby se cítíl nějak odstrčený. Po příchodu s porodnice jsme si ho nechali týden doma a byl s toho nadšený, že mi může s miminkem pomáhat. S manželem jsme školku nějak zvládli sami (a hlavně chtěli sami) i když si musel odskočit s práce aby ho zavezl a dovezl (pokud se to dá jede to). A po 6nedělí jsem si ho už vozila a vyzvedávala ze školky sama s miminkem a měl s toho mnohem větší radost, než kdyby si pro něho chodila babička.

petrastudio
autor
18. lis 2015

Holky já se z tý babizny zbláznim, já je vážně nesnášim, jsou to takový křupani-jediné štěstí mého může je to, že už na základní škole ho rodiče poslalil 70km daleko-kvůli sportu a prakticky se vychoval sám, vše si obstaral atd. jejich životní náplní je sedět doma a čumět na telku,a chodit na fotbal-koukat :o) nefungovali nikdy jako rodina,žádné výlety,zážitky,dovolené,nic...a já do toho mám posílat svoji princeznu? doma jim to smrdí zatuchlinou, kouří-sice na chodbě,ale samozřejmě je to cítit všude, kupují příšerné potraviny (dcera má ekzém,tak je potřeba o stravu a pití více dbát), takže co s ní budou dělat? koukat na televizi!!oni mě taky nesnáší, což mi dávají patřičně najevo,naštětsí bydlí 100km od nás. nechci si to kvůli nim rozházet s manželem a dceři "brát" babičku s dědou, jenže oni stojí stejně za prd, jenže jsou z ní strašně vydření (z dalších dvou vnoučat právě vůbec, což mi taky strašně vadí, že dělají rozdíly)...no a ona je natěšená že tam pojede (naposled tam byla v červenci na 3 dny, předtím asi půl roku zpět)..tak nevím.

terinda
18. lis 2015

Proč to zbytečně hrotit? Bydlí daleko, vídají se málo a dceři se už dá leccos vysvětlit.
Klidně bych jí tam na "prázdniny" poslala, s miminkem se bude sžívat i později dost a dost.
Přijde mi to přehnané.
Po manželovi bych max. vzkázala, že příště by bylo vhodné takové věci konzultovat i s matkou. Tečka.

abcd987
18. lis 2015

Když je malá natěšená poslala bych jí tam, ale určitě až po pár dnech co budete doma. Ať si to spolu užijete a možná nakonec nikam nebude chtít.

petrastudio
autor
18. lis 2015

@terinda asi máš pravdu..možná to zbytečně hrotím, nakonec budu ráda, že mám doma jen novorozeně a ne ještě pětiletou rozjívenou dračici 😀 :oD no uvidíme co udělá to, že bude týden beze mě-ona je v pohodě, samostatná, šikovná. :o)

petrastudio
autor
18. lis 2015

asi mě spíš štve to, že mě "obešla" a nezeptala se mě nejdřív..ale ono to od ní čekat :oD

sereza
18. lis 2015

já byvh jí řekla, že bych to ocenila o týden dřív....pak že chcete být všichni spolu....to je přece normální 😉

verena
18. lis 2015

@petrastudio Normálně ji pošli o týden dřív, nebo ať přijede babička (ten týden předtím!) za vámi. Tobě by asi fakt pomohlo, kdyby ses o ni nemusela starat, ale malá by se mohla cítit odstrčená. Staršímu synovi se rozjely neštovice, když byl mladší pár týdnů z porodnice. U malého mimča by to prý bylo velké riziko, tak jsme staršího museli dát po dobu infekčnosti k babičkám. Opravdu moc mě to mrzelo, bylo to, jakože teď má přednost mimi a starší musí pryč. Nevím, nakolik to tak vnímal on, je už dost chytrý na to, aby to přímo neřekl. Snažím se dělat max pro to, aby na malého nežárlil, je sice zlatý, ale stejně to tam prostě někdy je. Byl šest let sám a je rád, že má brášku, ale pozornost rodičů se už musí dělit. Takže bych zbytečně podobných situacím nenahrávala. Tedy pokud jsi si fakt jistá, že ty dvě děti zvládneš tak, aby starší nebyla zaskočena. Je pravda, že po příchodu z porodnice to byla docela honička, hlavně pořád se s ním bavit, na vše reagovat atd...

evulina77
18. lis 2015

@petrastudio ber to tak, že ti chtěli pomoct. Já bych to asi tak nechala. 3 dny jsou v pohodě, to se dá zvládnout. Ty budeš po císaři a budeš moct ležet a o to dřív budeš na tom líp. Chápu tvoje nasrání, ale vem si z toho to lepší. Jen řekni babičce, že se na malou budeš určitě moc těšit a že je ti líto, že to s tebou neprokonzultovala dřív. Co by mi vadilo by bylo to jídlo. Starší dcera má taky hodně citlivou kůři a hodně reaguje na různá barviva (zejména brilantní modř, E100 a E120). Bonbony a jiné cukrovinky včetně nápojů kontroluju a případně vracím jejich dárcům. Zkus nadnést, že třeba v Jojo bonbonech je to ok a na pití jí s sebou dávej sirup, který předem zkontroluješ. Tak to dělávám já a už je víc klid a malá je už více méně bez vyrážky.

japona
18. lis 2015

@petrastudio Pokud tam dcerka chce, tak bych ji pustila. Co se týká jídla, nabalila bych jí zásoby z domova, a to včetně vhodných sladkostí. Na druhou stranu nevěřím, že (pokud o dcerku tak stojí) by ji schválně krmili necim špatným. Přijde mi, že máte averzi ke všemu, co tchyne udělá🙂

poletuszka
18. lis 2015

😀 nemluvite nahodou o mem otci???! dcera se nam narodila, kdyz synovi bylo necelych 3.. a muj otec mu nabulikoval, ze u nich bude cele sestinedeli a klidne i dyl, aby mela maminka klid.. no velice diplomatickou cestou jsme mu to s moji mamkou vymluvily.. stacilo, ze jsem byla bez nej tu dobu v nemocnici ☹

petrastudio
autor
18. lis 2015

@japona pravda je že jsem na ně alergická a asi na vše co dělají..ale kdyby jste viděla v jakém stavu mi ji jednou vrátila, tak by jste vraždila..on "multivitamínový" džus za 3,90 je fakt sračka.jim to nedochází, abych ji pak dala do kupy tak kortikoidy-já se jí snažím udržovat v klidovém stavu bez kortik, vědí že si na to potrpím a pak ji dovezou hnusy z Polska-jakože bombony-já kouknu na etikatu a tam je 25 Eček a cukr,nebo koupí metrovýho mikuláše za 19,90 co je jen z tuku a Ečeek....dneska jsme s manželem udělali kompromis-pojede tam v pátek ráno-mě pustí asi ve středu- a domů pojede v neděli.

elu
18. lis 2015

já to mam stejný pětiletá holčička a čerstvé miminko, ta moje by teda nešla ani za zlatý prase, těšila se, až příjdem domů strasně moc, navíc uvidíš jak šíleně se budeš na ní těšit ty..tech par dní v porodnici bude utrpení...takže bych tchýni klidně nechala při tom, že si jí bere, protože uvidíš, že sama malá řekne, že tam nechce....a až se začne rozčilovat, že si vzala kvuli tomu dovolenou, tak bych jí řekla, že vám může vařit, jestli chce pomoc, prootže to se fakt šikne 🙂...i když já se svojí tchýní...no to je na delší vyprávění, to bych si radši platila interkontinental,než jí denně vidět 😀

sara84
19. lis 2015

Holky co ja bych za to dala, kdyby po porodu byt na 2-3 dny si nekdo vzal zbojnika.Mela jsem akutni sekci,2 den po navratu donesl syn ze skolky silny zanet spojivek, k tomu se pridala zluta ryma a kasel...a za tyden prisel manzel s nejakym hnusem v krku, horecky 40, 2x atb. A do toho pece o ukricene novorozene a ja skoro skolabovala ( horecka a tres z vycerpani) budte rady, ze chce nekdo pomoc, nevite, jak na tom budete!

veruska007
19. lis 2015

Já bych taky byla za takovou pomoc vděčná. Když se mi narodil druhorozený, od příchodu z porodnice jsem na 100 % fungovala kolem dětí, únavu si nepřipouštěla... a po dvou měsících jsem dostala otravu krve (absces pod šitím ☹ ), léčila jsem se 3/4 roku... když máš možnost poslat dcerku k babičce, aby si užila vyrábění adventního věnce, pečení cukroví a co já vím, co ještě, tak bych jí to dopřála. Však když budeš v pohodě a bude se Ti stýskat, tak můžeš tchýni zavolat, ať malou doveze.

japona
19. lis 2015

@petrastudio Já vás chápu, moje dítě v životě jupiky a pod. sragory nepilo, staci mu voda. Na druhou stranu, kdybych věděla, že tchyně mu vodu dávat nebude (chudák dítě, máma mu nedopreje), tak bych holce nabalila piticka, ktera může. Mikulase "cokoladova pochoutka" to nás ceka za pár dni.. starším lidem nevysvetlis, že cokoladova pochoutka opravdu není čokoláda. U nás trochu zabralo nerikat, co nemají kupovat, ale co ano "babičko, dcera má ráda to a to, bude mit radost, ji prave tuhle sladkost koupite" 🙂