Po porodu starší syn s nikým nikam nechce

crazim
14. črc 2017

Zdravím všechny mamči,
od června máme doma přírůstek.. od té doby , co jsem doma z nemocnice starší syn nikam beze mě nechce... přitom dřív zůstával běžně u babiček a jěště mě vyháněl at jdu, papa..a šel si po svých, ted když se ho zeptám jestli pojedeme za bbí tak řekne s maminkou..., ani s manželem si nesedne do auta aniž bych tam seděla já, to je hned hysterák... od září je přihlášený do školky tak bych ho tam chtěla dát tak postupně prvně aby byl u babiček, beze mě a pak ve školce.. do školky mimochodem nechce.. doufam že se to behem prázdnin zlepší..až skončí 6tinedelí tak s nim chci chodit na koupálko a zase s kamarádkami co mají stejně staré děti. ted jsme povětšinuu doma nebo na zahradě nebo na procházce po městě.. máte to některá stejně nebo podobně?

izz76
14. črc 2017

@crazim Nespěchej na něj,je malý,chce být s maminkou. Jestli jsem pochopila,narodil se mu sourozenec? Pak by byla příčina jasná,chce mít jistotu,že je máma stále pro něj a ne jen pro miminko. Nic bych nelámal přes koleno,věnovala se mu jak potřebuje,on se postupně osamostatní.

baris
14. črc 2017

@crazim ale toto je většinou normální reakce dítěte. Už není jednička, musí se o vás dělit s dalším sourozencem, který je nyní s vámi pořád. Bojí se, že o vás přijde.

A tu školku vidím s velkým otazníkem. Určitě bych to také nelámala přes koleno. Není přece důvod, proč musí teď jít nutně do školky, když jste doma.

kituska20
14. črc 2017

No nelámala bych to teď přes koleno. Potřebuje bylt s tebou aby se necítil odsunutý na druhou kolej. Školku bych zrušila pokud nechce. Přece jít nemusí je ještě malý a ty budeš stejně doma 🙂

shine2015
14. črc 2017

@crazim školku bych nechala ale nedavala ho tam - uvidíš po Vánocích až si to vše sedne - jinak teď v září určitě ne naopak ho Nechej u sebe a to i o prázdninách ať nemá pocit ze je odstrcen a klidně bych mu par krát i řekla až pojede táta někam Honzíku zůstaň se mnou tady doma....ať vidí ze ho neposilas pryč.....a najdi si čas i jen na něho ať jsi s nim sama i na úkor úklidu apod teď je to citlivé a hlavně doma nová situace - časem uvidi ze ho milujes pořad stejne atp podle mě je reálná školka nejdřív po Vánocích....nechala bych ho a dala mu čas - hodne ho objímej pusinkuj rokem jak je pro tebe důležitý ....

jbzirafa
14. črc 2017

Souhlas s crazy, musí se srovnat s novou situaci doma, to chce čas.a proste muze mit takové obdobi i kdyby třeba sourozenec nebyl. Je zbytečné zvykat na školku u babičky, to je něco jiného. Za dva měsíce muže byt situace jina. Musíte vydržet, i když plány máte jiné. Jak je starý, tři roky?syn také visí na tátovi, chce dělat s nim, musí s nim na záchod. Když není třeba týden doma tak visí na mě a nechtěl ani na procházku s dědou, na kterého je zvyklý. Proste si hlídá aby mu rodič nezmizel. Je to tedy náročné, ale holt třeba chvíli křičí, když musím na 5 minut odbehnout a hlídá někdo jiný. Rocni prcek ted začal těžkou závislost, ten se nedá od jiného pochovat, takže taky doufám že to co nejdřív přejde. Nic se s tim dělat nedá.

jbzirafa
14. črc 2017

Skolka se podda. Nebude tam přece od šesti do čtyř. .Takže postupne mu to přidáte. Jestli už k tomu je zralý tak bude fajn.

j.a.n.i
14. črc 2017

@crazim Tak ono je to pochopitelné, je tam vetřelec, co mu bere maminku... a ty ho chceš od sebe ještě "odstrčit", nejdříve se musí srovnat s tím, že jsou dva a pak teprve je možno zkoušet ostatní.

crazim
autor
14. črc 2017

právě jsem chtěla prvně, než bych ho dala do školky aby chtěl zustat dobrovolně u babí...taky jsem přemýšlela že až po Vánocích..jěště se poradím s učitelkama ve školce,,.. děkuji za názory 🙂 cítím to stejně..