icon

Soused si postavil pergolu a teď nám kouká přímo do obýváku. Jak byste to řešili?

20. čer 2026

Ahoj,

soused si letos na zahradě postavil pergolu s posezením. Do té doby jsme měli na zahradě celkem soukromí, ale teď tam tráví hodně času a mám pocit, že nám vidí přímo do obýváku i na terasu.

Neudělal nic špatného a je to samozřejmě jeho pozemek. Jen si na to nějak nemůžu zvyknout.

Řekli byste mu něco, nebo byste to nechali být a řešili třeba živý plot či jiné zastínění?

avatar
1pomnenka
20. čer 2026

Pokud si ji postavil 5m od hranice pozemku, pak je vše v pořádku. Co mu chceš říkat, je to teď na vás, jak si zastíníte terasu. Já to neřeším, ať se sousedi klidně dívají. Máme bungalov a všichni v ulici patrové domky. Vždy nám budou z oken z patra vidět do zahrady. Je nám to jedno.

avatar
jarka993
20. čer 2026

My to mame taky tak. Susedi nam vidí do celej záhrady🫣 mame baráky naproti sebe a oni ešte maju barák “na kopci” . Pergolu maju tak, že ja iba otvorim dvere domu že idem na záhradu a maju ma na dohled jako v televizi🫣 najhorsie je, že nijak to odstínit nemožem . Jak pišem cela ich zahrada a dom je viac na kopci takze nam nepomože nic🫣 a úplne chapem že ti to vadí.

avatar
rnika
20. čer 2026

Řešila bych to živým plotem....

avatar
vanilkacka
Dnes ve 04:28

@anonym_autor My po nastehovani do domu meli nizky plot po puvodnich majitelich a sousedi duchodci sedeli cele dny tak, ze prakticky porad koukali k nam. Ani si to nenatocili bokem ty zidlicky. Ja na zahradu bez manzela ani moc nechodila, jak to bylo neprijemne. Tak jsme v ramci setreni vysadili thuje. A jak uz to bylo k nesneseni, tak plot. Konecne tu zahradu vyuzivame poradne.

Jestli u vas plot nepomuze, tak nejake stromy/kere do hlavniho vyhledu, at se ten pohled rozbije.

Soucitim a chapu.

P. S. my k sousedum na pozemek taky vidime z patra, ale nesedime cele dny u okna jak oni u toho stolecku 🙂