Soused si postavil pergolu a teď nám kouká přímo do obýváku. Jak byste to řešili?
Ahoj,
soused si letos na zahradě postavil pergolu s posezením. Do té doby jsme měli na zahradě celkem soukromí, ale teď tam tráví hodně času a mám pocit, že nám vidí přímo do obýváku i na terasu.
Neudělal nic špatného a je to samozřejmě jeho pozemek. Jen si na to nějak nemůžu zvyknout.
Řekli byste mu něco, nebo byste to nechali být a řešili třeba živý plot či jiné zastínění?
My to mame taky tak. Susedi nam vidí do celej záhrady🫣 mame baráky naproti sebe a oni ešte maju barák “na kopci” . Pergolu maju tak, že ja iba otvorim dvere domu že idem na záhradu a maju ma na dohled jako v televizi🫣 najhorsie je, že nijak to odstínit nemožem . Jak pišem cela ich zahrada a dom je viac na kopci takze nam nepomože nic🫣 a úplne chapem že ti to vadí.
@anonym_autor My po nastehovani do domu meli nizky plot po puvodnich majitelich a sousedi duchodci sedeli cele dny tak, ze prakticky porad koukali k nam. Ani si to nenatocili bokem ty zidlicky. Ja na zahradu bez manzela ani moc nechodila, jak to bylo neprijemne. Tak jsme v ramci setreni vysadili thuje. A jak uz to bylo k nesneseni, tak plot. Konecne tu zahradu vyuzivame poradne.
Jestli u vas plot nepomuze, tak nejake stromy/kere do hlavniho vyhledu, at se ten pohled rozbije.
Soucitim a chapu.
P. S. my k sousedum na pozemek taky vidime z patra, ale nesedime cele dny u okna jak oni u toho stolecku 🙂

Pokud si ji postavil 5m od hranice pozemku, pak je vše v pořádku. Co mu chceš říkat, je to teď na vás, jak si zastíníte terasu. Já to neřeším, ať se sousedi klidně dívají. Máme bungalov a všichni v ulici patrové domky. Vždy nám budou z oken z patra vidět do zahrady. Je nám to jedno.