Bubáci - špatné usínání - jak to překonat?

misullka
4. led 2012

Ahojte maminky,
píšu si o radu, protože už jsme s manželem zoufalý z každodenního uspávacího procesu :( Máme 2 letého syna, kterého jsme jako malého strašili bubákem (pitomci!), když nám utíkal tam kam neměl nebo když neposlouchal. Před třemi měsíci jsme rozšříli náš byt o půdní vestavbu, kde máme pokojík a ložnici. Malýho jsme přesunuli do pokoje nahoru a od té doby máme z usínání horor. Každý den uspáváme 2 hodiny, v noci se naučil chodit k nám do postele. Pořád za námi chodí dolů s tím, že tam je bubák a že se tam bojí. Necháváme rozsvícenou lampičku, i chodbu.. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Pěkně jsme si to tím bubákem zavařili a teď trpíme. Děkuju za radu.

berenika39
4. led 2012

@misullka no už to asi nevrátíš ☹ , ale jediné, čím mu pomůžeš, teď, je asi to, že s ním budete zůstávat, aby se ujistil, než usne, že tam žádný bubák není. mluv o tom s ním, prohlédněte před spaním skřín, pod postelí, řekni mu, že bubáci už nejsou, že je s nima amen, že od teď zmizeli ze světa..nevím. Ale když tam bude sám, neporadí si. není to napořád, jde jen o přechodnou dobu, než se ujistí, jak to je, a než uvěří, že bubáci nejsou. Nahoře ho můžeš nechávat jen postupně, na krátké chvíle, aby si zvyknul, pomalu, postupně.

misullka
autor
4. led 2012

Dostali jsme sprej proti štrašidlům, tak ted musíme pořád stříkat, na to se vždycky těší. Dneska máme za sebou velký úspěch. Zůstala jsem vedle v ložnici než po obídku usnul, vždycky jsme uspávali mimo pokojík nebo jsme četli hodinu pohádku..hrál si tam, chodil se koukat jestli tam jsem..pak už jen volal z postýlky a kontroloval jestli tam pořád jsem a po hodince usnul. Mam z toho ohromnou radost, je to veliký pokrok, že usnul vůbec poprvé ve svém pokojíku sám. Tak jsem zvědavá na večer, jak to bude probíhat.
Jsme hloupý no..ani jeden z nás jsme kolem sebe děti nikdy neměli, takže se všechno učíme od začátku..netušili jsme, že když malýho párkrát zastrašíme bubákem, že to bude mít takové následky :(

berenika39
4. led 2012

@misullka bezva, to půjde, už má rozum, pochopí to. hlavně se k tomu nevracej, stalo se, tečka. stejně to nejde vrátit, tak spíš jak to řešit ted a v budoucnu, minulost nech být. poučení, no🙂. každý dělá chyby. důležitýje, že už to víš, už podobnou blbost neuděláš a dál to neřeš. tak držím place, nemusí to být hned, ze dne na den, ale postupně si zvykne a ujistí se, že bubáci nejsou, uvidíš.