Přechod do vlastního pokojíku. Jak na to zvyknout dcerku?

nika110818
10. říj 2022

Ahoj, prosim o radu, co u vas pomohlo zkvalitnit nocni spanek po prechodu do vlastniho pokojicku, jestli mate zkusenost. Dcerce je 16 mesicu, doted spinkala u nas v loznici, v postylce u nasi postele. Je ale hodne kontaktni a v noci se vzdy presunula k nam do postele a spinkala s nami. Ted jsme ji presunuli do vlastniho pokojiku a v noci se casto budi, takze nadranem uz jsem tak utaha z neustaleho odbihami do pokojiku a douspavani, ze ji stejne vemu k nam. Chapu to, je to zmena a asi to potrebuje cas, ale nemate nejakou radu, jak ji pomoci zvyknout si na pokojicek, aby se tak casto nebudila? Nebo to chce jen cas a trpelivost? Predem diky

drakenn
10. říj 2022

Není evidentně zralá na samostatné spaní. Netrápila bych ji ani sebe. Ono totiž nejde o to, aby si zvykla, vy ji k tomu časem jednoduše tím nučením spát samostatně v jiné místnosti zlomíte! A pak nastanou problemy jindy a v jiné rovine. Počkala bych ještě.

krisstina93
10. říj 2022

Prostě počkat, až do toho dozraje. Sama píšeš, že je hodně kontaktní, tak je to pro ní šok, když celý život spala s vámi a najednou má být někde úplně sama.

jjasmina
10. říj 2022

@nika110818 no nevím, naše na to není zrala ani ve 2,5r, upřímně já to vzdala, než přebíhat 6x za noc a kolikrát jsem jen od ni vstala a už byla vzhůru.

vikinkav
10. říj 2022

Jeste je malicka 🌸 Ja mam tedy malicko jinou situaci, snazim se uz temer rok naucit triletou usinat v pokojicku sama ale proste ona potrebuje kontakt, ani za takovou dobu se to moc nezlepsilo 😄 V noci pak spi dobre sama, ale vecer potrebuje usnout s nekym. A syn zase dobre usne, ale v noci prijde za nami a pokracuje ve spanku

ivis_b
10. říj 2022

Syn k nam chodil do cca 5 let, pak jsem k nam do postele zacala v noci brat rocni dceru, tak syn dostal stopku, uz bychom se nevesli. Jinak by chodil rad i ted (je mu 6). Kazde dite je jine, nic s tim podle me neudelate, musi k tomu samo dospet.

malanoha
10. říj 2022

Vždyť je jeste maličká... Vykaslete se na to a vezměte ji zpátky k sobě do ložnice. Starší dcera začala spát ve vlastním pokojíčku po druhých narozeninách, mladší syn na to ještě není zralý ani ve 2,5..

arcabela
10. říj 2022

Dcera 3 roky a 3 měsíce, na to není zralá doteď a myslím, že tak dalších pár roků nebude 😅, spí teda v pokojíčku, ale uspávat jí chodím já a není tam sama, ale manžel tam spí na druhé posteli. Já jsem s mladší dcerou zase v ložnici 🤣, máme to tak rozdělené... naše starší byla od narození hrozně kontaktní a je citově vázaná do teď, nehrotím, prostě jsem to přijala, že to tak je. Kdybych jí násilím nutila, tak se šprajcne a projeví se to jinde. Dělám si naděje, že se to třeba zlomí až tam za ní do pokojíčku půjde mladší sestřička 😁

martiniquest
10. říj 2022

A proc dáváte do pokojiku tak malinke dite? Nase dcera bude mit 3 a spi porad se mnou. Syn se odstehoval o prazdninach na vlastni zadost, v 6 letech.

vercaaevzen
10. říj 2022

Dcera má od roka a půl svůj pokojíček. Když se ale v noci vzbudila vzala jsem ji k nám do postele. Teď má 2 roky a spí sama celou noc. Určitě bych ji tam nenechávala celou noc, když chce být s vámi 😊

nita1984
10. říj 2022

Mám triletaka a neumím si představit, ze by spal jinde než s námi v ložnici. U 17ti měsíční už vůbec. Spime všichni pohromadě. Děti mají svoje postele, ale kdykoli mohou přijít. Až dozrajou, odpadnou

andelka
10. říj 2022

Se staršími jsem spala v pokoji do 6 a 8 let. Pak přešli v pohodě do svého pokoje. Nejmladší bude mít v lednu 4 a spí s námi. Ve své jen když usne jinde a přeneseme ho. Stejně když se vzbudí, jde k nám. Do puberty ho v posteli mít nebudu.

nick1234
10. říj 2022

@nika110818 já budu za každou radu, syn má 6 a doteď se nám přesun do vlastního pokoje nepodařil 😂🤭. Spí ve své posteli vedle naši manželské postele (z mě strany) a je také hodně kontaktní 🙈 ale nemáme s tím problém, teda jako asi už by se mohl pomalu přesunout, ale nechci na to jít na sílu, z nějakého důvodu chce spát s námi a ne sám v pokojicku 🤷‍♀️

andelka
10. říj 2022

@nick1234 no je fakt,že u nás to bylo v pohodě,protože šli spolu. Když i teď, někdy jeden spí jinde,tak se necítí dobře. Nejsou zvyklí spát sami. Starší to zvládá, mladší jde spát k nám, když tam brácha není. Je jim 10 a 12. No a já taky nemůžu usnout a spí se mi špatně samotné, když jsem zvyklá spát s někým už 12 let. Hlavně když tam není manžel, čumím a usnu pozdě.

nita1984
10. říj 2022

@andelka mě přijde strašně zvláštní, ze dospěli spí spolu a děti soupnou jinam, bez ohledu na jejich názor. Mě je skoro 40 a když mám ošklivý sen, jsem šťastná ze vedle mě leží manžel a mám se ke komu přitulit.

andelka
10. říj 2022

@nita1984 chápu to úplně stejně. Nejmladší bude v našem pokoji dlouho. Ale mohl by aspoň vzít na milost svou postel 😁no, jednoho dne to bude. .

nick1234
11. říj 2022

@andelka manžel slibuje, ze v pubertě to synovi oplatí a lehne si mezi nej a slečnu, co si jednou přivede 🤣🤣

dobevacka
11. říj 2022

Dcera spí ve svém pokojíčku cca od 2 let. Ale máme to nastavené tak, že v noci může kdykoliv přijít/přijdu pro ní a dospí se u nás. Ze začátku chodila kolem 1, a postupně to prodlužovala. V létě chodila až ráno nebo nad ránem se dospat. Nyní začala chodit do školky a k nám do postele chodí zase po půlnoci. Neřeším to, ale snažím se, aby večer usínala u sebe a všichni se alespoň trochu vyspali než proběhne noční přesun 😂

janinasm
11. říj 2022

@nika110818 pokud nemas manžela, co nechce dite v posteli, nebo nezastavas nazor, ze v noci ti dite do postele nesmí protoze musite mit nekdy i cas na sebe s manzelem (ano,i takove deb.i.lni nazory jsem zde četla) tak ji vemte zpět do ložnice. Na samostatné spani je ještě malá a sama i vidíš,že to tak prostě je. Neseparujte ji takto brzo. Proč to děláte? Ještě se nepotřebuje osamostatnovat. Potřebuje vás mít v noci u sebe a ne někde za rohem.....😃 pocit bezpečí potřebuje i v noci