Kdy jste přesouvali děti do samostatného pokoje?

nika110818
23. srp 2022

Ahoj, chtela bych de zeptat, kdy jste presouvali deti do samostatneho pokoje, jestli meli postylku u vas v loznici? A pomohlo to necemu? Lepsi spanek nebo mensi "zavislost" na mamince nebo spis naopak? 😊 dcerce je 15 mesicu a uvzuji, ze uz bychom ji zkusili presunout. Pokojik ma hned vedle loznice, tak to mame kousek. 😊

gbp
23. srp 2022

@nika110818 v pul roce. obrecela sem to, ale budili jsme ji min a trochu lepsi to bylo. pro me horsi, protoze sem to mela dal, dost se probudila a mela problem usnout. pak zas mela obdobi, kdy se budila vic, ikdyz tam byla sama 🤷🏼‍♀️ na "zavislost" na mamince to vliv nemelo. ted ma 2 roky a 3 mesice a umi si otevrit a prijde si v noci k nam do postele, jak a kdy potrebuje 😄

jaja01k
23. srp 2022

@nika110818 Když měli 2,5 a 3,5 roku. Nám to teda pomohlo hodně, konečně jsem se pořádně vyspala a děti taky začaly spát líp. Sice se ještě dlouho v noci přesouvali k nám, starší to dělá doteď (je mu 8), ale rozhodně to bylo lepší, než když jsme byli všichni v jedné místnosti a většinou i v jedné posteli.

konidana
23. srp 2022

V půl roce mladšího. O dva roky starší ségra do té doby spala na pohovce ve stejné místnosti (v jiné části) jako my s miminem v postýlce. Šli do nového najednou 6m a 2a1/4roku. Zlepšilo se spaní mě, protože mě budilo každé jejich otočení či povzdech ze sna. Oni k nám courali v noci furt, mladší až do 7 let😂

areh
23. srp 2022

@nika110818 starší syn byl sám v pokojíčku od 9m. Byl samostatný. Nakojila jsem a zase jsem si lehla k sobě do postele. Mladšího jsme k němu přesunuli v roce, ale je to větší závislák, takže sice usnu u sebe, ale jakmile se vzbudí, tak se k němu přesouvám a spím s ním. Teď mu budou 2 roky a začíná se to lepšit. Vydržela jsem u sebe v posteli i do půl 3 😂

guliii
23. srp 2022

Asi ve 2 letech, na postýlku nám už přišel velký a velkou postel pro velkého chlapa chtěl sám. Vybral si velkou postel a povlečení, které se mu líbilo. Pokojíček má hned vedle ložnice a necháváme otevřené dveře, když se ráno probudí tak přijde.

malenka3
23. srp 2022

Starší ve dvou letech. Mladší ve dvou a třičtvrtě. U obou to výrazně zkvalitnilo noční spánek. Až na vyjímky spí konečně celou noc, starší k nám nechodila nikdy, mladší tak jednou do týdne, někdy pak ráno, když se vzbudí.

lenerka1
23. srp 2022

Ještě nepřesunuli a to nejstarší bude mít 6. Od 2,5 let se budí minimálně a když, tak stačí potulit a hned usínáme, lítat mezi dvěma pokoji by mě jen probralo.

emillyhk
23. srp 2022

@nika110818 U nás to je jednodušší v tom, že je syn od miminka ve svém pokojíčku, zhruba od 3m tam spal sám (rušilo ho, jak se v noci převaluju). Co začali růst zuby, tak jsem tam spala častěji než v ložnici. Chvíli měl období, kdy jsem musela sedět na zemi u postýlky dokud neusnul 🙈 Nedávno jsem náhodou zjistila, že ho můžu nechat usínat samotného v pokojíčku. Je mu rok a půl a pořád je v postýlce, ale je ve svém.

niliho
23. srp 2022

My jsme přesouvali syna přesně v půl roce, zvykl si hned na nové prostředí. Pokoj má hned vedle ložnice, takže to mám blízko, když se cokoli děje

titina12
23. srp 2022

V 9 měsíci a úplně v pohodičce máme k ní otevřené dveře a pro jistotu chůvičku 🙂

merope
23. srp 2022

Synovi je 3,5 a přemýšlím, jak řešit ložnici / dětský pokoj a zda vůbec nějak v nejbližší době. Když chce, lehne si za mnou, ujistí se, že může - a přesune se do své postýlky. Vnímám, že ve dne potřebuje "zašívací prostor" a na to má "svůj" stan v obýváku.

jako_mala_holka
23. srp 2022

Dceři jsou dva roky a zatím spí s náma, chtěla jsem ji přesunout, ale čekáme druhé, tak ji nechci "odsunout", počkáme, a pak časem přesuneme oba najednou... Nějak 😅 dcera bude v posteli a mimčo vedle postele v postýlce a uvidíme

me_druhe_ja
23. srp 2022

Starší by byl bezproblémovu sám v pokojíčku od narození, ale nebyl prostor. 😀 takže ho měl až po přestěhování, kdy mu byl rok a čtvrt. Mladší byla na začátku dost závislák, ale po odstavu už bez problémů, tzn někdy od 11m, kdy se to srovnalo. Ale já teda furt spim u ní v pokoji, kvůli chlapovi, kterej chrápe tak, že s ním spát prostě nemůžu. :(
Jinak pokud spí každej sám, tak je spánek všech mnohonásobně lepší. Navzájem se rušíme

jjasmina
23. srp 2022

@nika110818 budu přesouvat po 3.r, jinak spinká s námi v posteli

andelka
23. srp 2022

Starší šli do svého pokoje v cca 6 a 7,5 letech. Do té doby spali se mnou, starší u mě a mladší v dětské posteli vedle mojí. Pak dostali pokoj a patrovou postel (stěhovali jsme se). Nejmladšímu je 3,5, svou postel má, ale pořád spí u nás. Ve 3 jsme odstavovali od kojení, teď nás čeká školka..vlastní postel je asi program na další období. A spát s námi v pokoji bude asi dlouho (5 lidí v 3+1 je prostě komplikované poskládat)

sirinfirst
23. srp 2022

Asi ve 4 letech

vladienka
23. srp 2022

Starsiu v 8 mesiacoch, hodne to pomohlo so spanim, kojila som ju pak este rok a pol. Mladsiu sme presunuli v 2 rokoch ku starsej 🙂 konecne spi celu noc 🙏🏻

95newmommy2020
23. srp 2022

Pokoj má od narození, ale rozhodnutí nechavame na něm. Manžel to vidí tak na 7 rok života. 🙈 Teď je mu 2,5 roku a je to ještě takový miminko, to by neslo.

nicollbc
23. srp 2022

My jsme přesouvali cca ve 3,5 letech a byla to chyba. Dcerka měla pokojíček přes kuchyň a obývák (malý byt) a každou noc okolo druhé jsem slyšela ránu, pláč - to jak se zvedla a dupání a běžela s hysterickým pláčem do postele za námi - jak se bála. Poté jsme se přestěhovali, narodil se jí bratříček a jsme pořád všichni pohromadě (nyní jí je 5) a já pořád váhám, jestli jí přesunout, i tak chodí k nám do postele a přijde mi divný, aby ona byla sama v pokoji, když my tři jsme spolu, tak půjde asi až mladšímu budou tak dva a půjde z malé postýlky do velké postele, aby byli spolu, ještě uvidíme...
Opravdu mě fascinují lidi, hlavně maminky, co šoupnou miminko už od narození do vedlejšího pokoje. Já neusnu, ani když jsme na dovolený a postýlka s miminkem je o dva metry dál, než je naše postel, ale každý to má jinak, no..

nick1234
23. srp 2022

@lenerka1 jsem rada ze nejsme sami 😁 syn má 6 let, v pokoji bezva pirátskou postel. Několik přesunu už proběhlo ale vždy jen na chvíli, poté se vždy vrátil k nám 🙈 má samozrejme svoji postel (i když nejraději by spal mezi nama 🙈) a už to nelamu přes koleno, s manželem doufáme ze se to jednoho dne (snad 😂) zlomí a bude tam chtít jít sám. Syn je nechce nikde ani sám spat bez nás (třeba u babičky), přes den to není problém, ve skolce byl rad, nemá problém s cizími lidmi, když přijdeme do společnosti tak nemá problém ani seznámit se s cizími dětmi, jen proste má rad to svoje ☺️❤️.

blondynka400
23. srp 2022

@nika110818 starší jsem nechala v druhé ložnici cca v 11 měsících, mladší asi v 16 měsících (a vždy jsem se pak vrátila do ložnice k manželovi, tedy jsem jim neměnila místo, kde byly zvyklé). Mladší šla pak ke starší sestře asi ve 2 letech. Spánku to hrozně pomohlo, od té doby začaly spát mnohem lépe.

lenerka1
24. srp 2022

@nick1234 Taky má syn v pokojíčku svou pirátskou postel 🙂 a spí v ní jedině, když spí někdo u něj. Mě to ani nepřijde moc přirozené, aby mládě spalo samo, vždyť i malá koťátka spí na jedné kupě, cítí se bezpečněji a zahřívají se navzájem. Já začla toužit po svém pokojíčku kolem 8 let, do té doby jsem taky sama nespala, tak věřím, že i syn s tím jednou přijde sám od sebe.

nick1234
24. srp 2022

@lenerka1 no k nám když přijede přespat neteř se synovcem tak ani to ho “nedonuti” spát kdekoliv jinde než s námi 🙈 ale taky nám to samozrejme nevadí

susmevem
24. srp 2022

@nika110818 ... oba v půl roce....🙂

g_m
24. srp 2022

Obě děti šly v roce. Máme pokojík hned vedle ložnice a neměnila bych. Já jsem macecha a ložnice je pro mě a manžela 😀

ekou
24. srp 2022

@nika110818 prakticky ihned jak jsme se prestehovali do vetsiho, tak mala pelasila do sveho jelikoz jsme se navzajem budili. Tzn v 16 mesicich a kdyz se sem tam probudila nekdo ihned sel za ni nez opet usla