V 19 měsících najednou nechce spát sám, čím to je?

mewa81
6. srp 2013

Poraďte mi prosím, jestli má někdo zkušenost. Synovi je 19 měsíců a teď asi 14 dní prostě neusne sám. Spí ve svém pokoji sám od narození, chodila jsem k němu v noci na kojení, ale odmítla jsem ho mít v ložnici, takže si velmi rychle zvykl mít svůj klid při spaní. Potom jsme asi na roce odbourávali noční krmení, pomohla nám Estivillova metoda. Večer chodil spát kolem půl 9, já odešla a do 5 minut spal bez řevu. Teď ho dám do postýlky a třeba i hodinu vydrží křičet "máma". Potom se samozřejmě začne dávit, křičet, ječet a může být jak chce unavený, ale prostě neusne bez toho, abych u něj seděla. Už ho dávám spát mezi 9. a 10., ale ani to nepomáhá. Čím to může být? Jak postupovat? Díky za názory 😎

presss
7. srp 2013

my jsme měli takové období přesně jak popisuješ,ale myslím,že když u něj chvilku pobudeš naž zaspí,tak se Ti za pár dní vrátí do normálu,jak jste byli zvyklí,řekla bych,že je to období takové,které musí přejít 🙂Než poslouchat ten křik,tak chvilku u něj zůstat než zaspí,u nás to tedy nebylo návykové 😉

misar91
7. led 2016

Holky obnovuji toto téma a doufám, že někdo poradí ;) máme dvouletého kluka,který od začátku spinká sám v pokojíčku,nikdy jsme neuspávali a nikdy nebyl problém vždy hnedka usnul. na začátku prosince jsme ho dali do velké postele a rovnou sebrali i dudlíka.do ted to fungovalo ale ted řev mamí,hysterák jak blázen,už si vyleze z postele takže běží hned do obýváku.nejde to po dobrým ani po zlým,prostě nevím co se stalo ale v pokojíčku spát sám prostě nebude.musím tam já nebo tatínek a hodinu tam s ním ležíme než usne.jakmile se v noci ale vzbudí,opět hysterák a máme ho u nás.na odpolední spaní stejná písnička.já jsem zastánce toho že každý má svoji postel,proto jsem z toho rozhozená...jen ještě podotknu že od tý doby co nechce sám spinkat začal i dost se vztekáním,máme probém skoro u všeho..může to souviset s obdobím vzdoru??