Dítě (9 měsíců) musí spát samo v pokoji

hnousetka
27. led 2017

Ahoj, mám dotaz ohledně spánku naší holčičky. Její 9 měsíců, asi před 14 dny jsem ji přestala kojit. Do té doby se budila několikrát za noc s pláčem, stačilo ji na moment přiložit a hned zase spinkala (což bylo pro mě celkem náročné)...Jenže naše situace je taková, že nemáme v domě dodělané všechny místnosti a tak spíme všichni v jedné ložnici (já, manžel, syn 2,5 roku a dcera). Brzy mi došlo, že abychom se všichni nějak rozumně vyspali, budu jí muset odstavit od prsu, které měla už stejně jen jako dudlík (přes den pila už jen vodu, čaj a baštila krásně příkrmy). Manžel, který se potřeboval vyspat do práce, začal spát v obýváku, kam bral s sebou i staršího syna...v ten moment mi došlo, že se musí něco změnit, jinak se z toho zblázníme všichni. A tak jsem jí jednou večer uložila do postýlky a odešli jsme jako obyvkle spát do obýváku. V noci se probudila jen 1x, nabídla jsem si láhev s pitím, kterou odmítla, tak jsem jí opět popřála dobrou noc a odešla....spala až do rána. Od té doby spí takto každou noc, sama v ložnici, bez pláče, spokojená až do rána (někdy i 12-13 hodin). Jenže problém je teď v tom, že když jsme zkoušeli si opět lehnout k ní do ložnice, v noci se vzbudí a jak nás vidí nebo cítí, postaví se a brečí a funguje pouze to, že se opět všichni zase stěhujeme do obýváku a necháme ji v pokoji samotnou...
Je mi jasné, že jediné řešení je dodělat v domě další místnost, kde budou mít děti svůj pokoj a tím pádem i svůj klid na spaní. To je ale bohužel zatím otázkou budoucnosti a může to trvat ještě třeba půl roku nebo déle.
Třeba máte někdo podobnou zkušenost a poradíte, jak tento problém vyřešit.

ivet1987
27. led 2017

Držím pěsti, bohuzel neporadím. Ale nas tak spí od 6 mesicu sam v pokojíčku, obcas se budil ale nechodili jsme tam, zabreptal,kopal do postylky, za chvilku usnul.Protoze jakmile by me spatril tak by byl cirkus a rev.

hnousetka
autor
27. led 2017

@ivet1987 I tak děkuji za odpověď, myslela jsem si, že to je taky tím, že prostě ze mě cítila to mlíko...ale asi ne ☹

ojo
27. led 2017

@hnousetka a spí v postýlce? co zkusit dát přes postýlku deku, třeba přes půlku až 3/4...aby měla dobrou tmu, že když se vzbudí, nebude jí lákat vás kontrolovat...já ji takhle mám na třeťákovi (1 rok), abych ho nebudila, když v noci kojím malou, funguje to...
pak snad už jen popohnat dodělat pokojík nebo se smířit se spaním v obýváku...

hnousetka
autor
27. led 2017

@ojo Taky mě to napadlo, dnes v noci jsem to zkoušela, přehodila jsem deku přes boční stěnu postýlky a vydržela takto spát až do 4:30, jenže pak se nějak vzbudila, tu deku na sebe strhla ručičkama a bylo...opět jsme se stěhovali do obýváku 🙂 Taky mě napadlo tu deku tam nějak přidělat, aby ji to nešlo sundat a byla tam na pevno...horší je, že ona když už si stoupne, tak nás stejně uvidí 🙂 asi to opravdu budeme muset takhle vydržet...☹

sneezy
27. led 2017

U nas to bylo taky tak... když spala s námi v loznici, pořád se budila. Od 10 měsíců spi sama a vyhovuje to všem 🙂

taptap82
27. led 2017

A když tak moc chcete do ložnice, tak jí dejte do obýváku a vy si lehněte v ložnici, to nejde?

anetka1701
27. led 2017

nešla by jí udělat samostatná oddělená "místnost" - nějakou zábranou, paraván, závěs... prostě aby měla vlastní kout a neviděla na vás?

hnousetka
autor
27. led 2017

@taptap82 No ono je to celkem blbý v tom, že si rozkládáme gauč, který není zase tak velky a pohodlný a mačkáme se tam tři a vedle je prázdné celé letiště... tak mi to příjde takový ujetý a spíš bych radši našla řešení, jak se vyspat všichni pohromadě...taky mě napadlo dát jí do obyváku samotnou, v krajním řešení to asi zkusíme

hnousetka
autor
27. led 2017

@anetka1701 to zní taky jako docela dobrý nápad na vyzkoušení, jen něco takového sehnat..děkuji za tip

kvakuska
27. led 2017

@hnousetka a nemohl by na vašem prázdném letišti spát alespoň syn? Že by obě děti spaly v ložnici a ty s manželem v obýváku? Stejně později asi půjdou děti do pokojíčku spolu, takže by si na to společné spaní zvykli. Jinak dceru jsme také měli dlouho v ložnici, jiná možnost nebyla: Spala v postýlce co nejdál od naší postele, na postýlce měla nebesa, ale ne ta co se běžně prodávají na "ozdobu" ale z pruhu míň průsvitné látky jsem udělala "nebesa" hodně nařasená, takže se dala překrýt velká část postýlky. Mohli jsme si tak třeba číst (s malou lampičkou) nebo i pustit tiše televizi a dceru to nerušilo.

ojo
27. led 2017

@hnousetka já nedávám jen přes bok, ale přes celou, má to jako "domeček", ale s tím stoupnutím to pak zboří, to je jasné...taky mě napadlo udělat jí tam jakoby nebesa nebo závěs...třeba by šlo na strop dát "háček", pod to postýlku a z toho háčku udělat velký závěs dolů, aby to překrylo tu postýlku z vnější strany....

kika_21
27. led 2017

@hnousetka Mám syna už tříletého a spí s námi v ložnici-další děti po dvou ve svých pokojích. Dokonce mívá muž potichu puštěnou televizi. Je to tak odvždycky. dáváme židli a na ni deku-vytváříme mu jeho území. Televize téměř není slyšet. V noci rozkládáme gauč. Když se malý vzbudí, může přijít za námi, ale obvykle se zeptá. Odpovím podle hodin-od 5 45 ano, jinak ne, není-li nemocný, nebo vystrašený-třeba zlým snem či rachejtlemi-to se ale snažím být na venkově a neslyšet je-připadá mi, že je to jako za války.Myslím, že by šlo se s dcerou domluvit a vysvětlovat rozdíl mezi dnem-kdy je zábava - a nocí, kdy všichni spíme ve svých postelích. Na začátku jsme měli garsonku s malou dcerou-fungovala s námi v jednom pokoji do dvou let-bez problémů.Spíše je u malého nyní problém, když nás na chalupě všechny vidí a pak doma ne-ujistí se zavoláním, že jsem doma-pak klidně spí dál.

buldrik
27. led 2017

ja bych ji prestehovala do obyvaku. nase mala spi sama v pokoji mozna uz od 1 nebo dvou mesicu ..
usne mi prakticky kdekoli, kdyz ma vlastni mistnost. Jakmile s ni spime na pokoji (treba v hotelu), tak to uz tak ruzove neni .. kolem 2-3 rano ma lehky spanek, nekdy se i probudi. Kdyz je sama, tak se sama uspi, ale jakmile jsme s ni na pokoji a vidi nas, tak ozije a to je konecna.