• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

V kolik hodin ukládáte mimčo ke spaní a dokdy spinká?

29. září 2009 
Ahoj,
vim, ze kazde miminko je jine, ale setkala jsem se vetsinou se dvemi extremy - rodici, jenz ukladaji uz v 6hod odpoledne a rodici, jenz ukladaji kolem 9hod vecer...
Slysela jsem nazor, ze deti se vetsinou budi ve stejnou dobu rano, ale tim, ze je ukladame pozde, jen je okradame o spanek pred pulnoci... Nevim, ukladame opravdu az v 8,30 a pokazde, kdyz jsem ho ulozila drive, budil se opravdu kolem 6hod rano...
Jak jste na tom vy?
7. zář 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Danny, nevím kolik je tvému miminku, ale můj čtyřměsíční chlapeček chodí spát také mezi osmou a devátou. Jestli tobě spí až do rána, tak to moc gratuluji. Ten náš klouček se chce mazlit a papat co dvě hodiny. Od těch půl deváté vydrží tak do 1h až do 2h a pak už jsou to jen dvouhodinovky. Budí se pravidelně kolem půl šesté, kdy začíná dle čínských orgánových hodin působit tlusté střevo, a tak se hned krásně vyprázdní. Myslím si ale, že ti dá mimi vědět, kdy je unavené a kdy to právě jemu vyhovuje.... :slight_smile:
7. zář 2009 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky my koupeme vždy kolem sedé pak krmení a pak soinkání takže usne do 20.00 prakticky pravidelne . buzení je ted nepravidelné protože nám rosou zoubky :wink: ale vetšinou ve tri a v šest
7. zář 2009 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
já když dám Sofí spinkat v 18.00, tak se probudí kolem 6. hodiny
když usíná ve 21.00, probouzí se kolem 8.-9. hod.
7. zář 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
soanpe už se teším na to období celonočního spánku :slight_smile:
7. zář 2009 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás to závisí dle odpoledního spánku, pokud je krátký, nekvalitní, usíná mi malá znovu kolem 19h, za hoďku je vzhůru na poslední papání a pak třeba straší do 21:30h.
Ale obyčejně chodí spát ve 20h, hned po mlíčku.
Ráno se pokaždé budí po 7h.
7. zář 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak já už jsem zoufalá:( malý usne v pohodě kolem 20h ale pořád se mi budí co 3h na kojení už jsem zkoušela obelstit čajem ale nenechá se...
7. zář 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
anitta, neboj, na mlíko se mi budí kolem půlnoci, to ještě nespím a pak v 6-7hod a chrní dál.ted usíná kolem 21.hod.spíš později.máme nějaký špatný období ,ale chrní do 9.30 :sunglasses:
7. zář 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.Malý má 6 týdnů:slight_smile:, ale najela jsem na koupání V 19, pak kojení a kolem 20 už většinou chrní.Když nějak režim poruším, třeba že jsem venku dýl a vynechám koupání a pak ho dám spát, tak se budí často, třeba i co 1-2 hopdiny.Takhle spí až do 3-4.
7. zář 2009 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my to máme přesně jak luciana :grinning: v 19h koupání, ve 20h spinkání, 3-5hod ráno se budí na krmení :wink:
7. zář 2009 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do tří měsíců jsem koupala ve 21.00 takže s kojením usínala tak ve 21.30,budila se ve 02.00 na kojení a potom spinkala do 06.00-07.00. Od čtvrtého do osmého měsíce koupání 20.30 a usínala v 21.00,budila se v 04.35 jak vstával manžel do práce,přenesla jsem si ji k sobě a chrněli jsme do 07.00 kdy vstávali starší do školy a od devátého měsíce usíná ve 20.00 a vstává 6.45,kéž by jí to vydrželo.Horší spánek mívá,když jí rostou zobky,ale jenom se vrní a u toho spinká. :slight_smile:
7. zář 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
My tedy koupeme až kolem 21, protože náš mladej stejně dřív než v půl 22 neusne, spíš usíná kolem 22. Pak se budí kolem 2-3 a pak ráno kolem 6-7 a to ještě většinou tu dvouhodinovku dáme.
Zkoušeli jsme koupat a ukládat dřív, ale to nefunguje, prostě do těch půl22 neusne.
7. zář 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
My koupeme kolem 21.30 a ve 22 uz vetsinou spi. Ovsem pak je to:

v lepsim pripade - kojeni v 1, ve 4 a v 6 uz je vzhuru
v horsim pripade - kojeni v 1, ve 3, v 5 a v 6 je vzhuru :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Nevim cim to je, jsem z toho uz docela vyrizena. Kase na noc nepomaha (zkousime teda 4 dny, ale zadna zmena). Mam strach ji davat spat kolem 20, protoze by treba mohla vstavat ve 4 nebo v 5 rano a na to bych fakt nemela :frowning2: Ale jednou to asi vyzkousime... protoze takhle uz to zacina byt unavne :frowning2:
7. zář 2009 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
:confused: tak mi koupeme v 6hodin a pak spi do dvou do rana a pak az do 7hod ...on uz je od peti hodin odpoledne tak protivny i kdyz je vyspaly,proste v sest hodin chce byt ve vane a hotovo a to vzdy od tech peti do sesti hodin knoura a place a nejde nicim zabavit a starsi syn se chodi koupat v 7 hodin a v pul je v posteli ten uz ma zazity takovy pravidelny rezim..rano ho musim budit do skolky jinak o vikendu spi tak do osmi
7. zář 2009 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my koupeme v 19:30,Filda usíná tak ve 21h nejpozději.Na jídlo se vzbudí mezi 4h a 5h,napucne se a hned zase usne.Spí tak do 8h,někdy dokonce do 9h :dizzy_face:
7. zář 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my koupeme něco málo po 18 hod, malej jde spát okolo 19 hod a pak se probudí porpvé na kojení většinou až kolem 4 hod ráno, pak v 6 hod, pak mezi 8-9 hod a pak spí ještě tak do 10-11:30. Malej je celkem spáč :wink:
7. zář 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme malyho davali spat klidne aj v 10 kdyz driv nechtel, zalezelo v kolik spal odpoledne :slight_smile: ale za to vydrzel klidne aj do tech 9, 10 rano spinkat...me to tak vyhovovalo mnohem vic nez ted kdy chodi kolem 8 a rano 7,30 uz po mne hompe at vstavam :grinning: :grinning: :grinning:
7. zář 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás spánek od 19.30 noční sváča v 1h a v6h ráno-dospává tak d 7h. Pak znova ale usne v 9h na hodinku...
7. zář 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
muj broucek chodi spinkat kolem 19hod a rano okolo 7-8hod vstava pak usina az po obidku a budi se v 15
7. zář 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já koupu kolem osmý, kolem devátý chrní, pak se budi tak po třetí a pak až po devátý, spíš k desátý a párkrát i překvapila spánkem do půl dvanáctý :astonished: Dělám to tak dýl, protože já vstávat dřív jak v osm, tak jsem celý den jak praštěná a malá stejně na mě kouká divně, když ji dám spát dřív jak před osmou :grinning:
7. zář 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás je to půl 8 -8 koupání, pak jídlo a po půl deváté spí, ráno vstává 7-8, když se probudí kolem 6, tak ví že nevstáváme, buď usne sama nebo s náma v posteli a to spí tak do půl 9 - 9, ale bez jídla :slight_smile:, docela brzo se Barča naučila spát bez papání.
7. zář 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my koupeme v půl sedmé, pak kojení a spánek cca kolem 19h.. vstávala kolem 5h pak ještě spí do 7 až půl osmé.. pslední dobou ale chce S. furt nahazovat dudlíka co hodina dvě :frowning2: před tím spala bez něj a dobrý..

Anitt, blahopřejem k zoubkům :slight_smile: :dizzy_face:
7. zář 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když se malá narodila, tak ty první týdny (měsíce) usínala mezi 21-22h. Pak jsme najeli na režim, že usínala mezi 19-20h a to vydrželo dodnes :wink: . Jsem za to ráda. Budila se kolem šesté, sedmé hodiny. Dnes většinou vstává v půl osmé.
Ve svém okolí mám dost "případů", kdy se děti dávají spát až tak kolem 22 hodiny i později. Jsou to tedy většinou už batolátka, ale nemyslím si, že je to dobře. Dospávají se pak ráno a to už není tak kvalitní spánek jako v noci :wink: .
7. zář 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Není pravda, že děti se budí ráno zhruba stejně. Děti většinou spí cca 11 hodin v noci a když je uložiš v 6 ráno probudí se ti další den cca kolem páté (u nás chodí spát v 18:30 cca a budí se cca v 6:00 - více méně, největší extrém byl, že se probudil v sedm a nejdříve v 5:40, ale to je ojedinělé). Takže si sama zvol, co ti sedí. Dítěti to první rok je relativně jedno, v kolik půjde spát. My jsme zvolili brzké spaní večer a brzké vstávání, jelikož jsem ranní ptáče a večer už jsem unavená, tak máme od té půl sedmé klid. A ráno mi to nevadí.
7. zář 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já koupu v sedum, pak kojení a do osmi už málá většinou spí, budí se kolem šesté ráno :grinning: :grinning: Je to paráda
7. zář 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja muzu koupat kdy chci, prcek ale usne nejdriv v 11, vetsinou az ve 12. Spi ruzne, mel obdobi, kdy zpal 8h nonstop, ale ted se budi v cca 3 a 6 na kojeni, pokud je se mnou v posteli, pospavame tak do 9.
7. zář 2009 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
21.30, ale spíš 22-07.
Ale to až od 10. měs. DO té doby vydržel max 7 hodin. Proto jsme ho ukládali tak pozdě. :wink:
Vyhovuje nám to, jsme sovy :slight_smile:
8. zář 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak my většinou kolem 19.00 koupeme, pak se papá a kolem 19.30 - 20.00 je už v postýlce, většinou usne během 10ti minut. A vstává mezi 6.00 až 6.30 :slight_smile: .
8. zář 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my tise zavidime(asana a jeudi:slight_smile: ). Koupeme mezi 6 a pul 8 podle toho jestli pred tim spi....usne nejdriv ve 21h, vzhuru je mezi 12-1 a pak tak po 2-2,5 az do pul 7 ne dele:frowning2:(
8. zář 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do postýlky ukládám na sedmou, kolem půl osmý usíná, mám klid na zprávy :wink: udí se mi ještě o půlnoci na mlíčo, a vstáváme v 6.35, na minutu přesně :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :grinning:
8. zář 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
my máme starší slečnu, ale jak jsem začala zavádět nějaký pevnější režim, tak kolem 18 večeře, pak koupání nebo jenom umýt prcku a obličej, zuby atd. a pak kojení (po 14 měs bez kojení) a pak spát.
Když nám to teď někdy nevyjde a jde spát v 20, vstává v 6 (unavená, tře si oči, ale už nazabere).
Když jde spát v 19, spí do 6.
ted má zvýšenou teplotu a průjem (lezou zuby), tak včera šla spát v 17.30 a spala do 6.30.
Proto ji dávám spát brzo, vstává pořád stejně, tak aspon je ráno vyspaná a já mám večer brzo klid a taky chodím brzo spát.
8. zář 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek