Látkové vložky, doporučte značku

utrikocku
23. lis 2017

Ahoj, chtěla bych začít používat látkové vložky. Chtěla jsem poprosit o doporučeni konkrétní značky, která Vám vyhovuje. Děkuji moc.

P.S. Jsem rozhodnutá pro používání, nezajímají mě negativní názory, ani se nikomu nepotřebuji zpovídat.

thalia
27. lis 2017

@chocolady o té houbě už jsem slyšela, podle popisu mi to připomíná jednu koupací houbu, co jsem měla pro děti 🙂). Suchá je tvrdá, po namočení změkne a pěkně saje. Máš na to nějaký odkaz?
@jitka0a mám 6 intimek, 9 denních a tři noční. Noční i intimky mi takto stačí, denních bych potřebovala víc, musím to minimálně 1-2x přeprat. Takže ano, spotřebuji všechny, několikrát 🙂 a určitě denní ještě doplním. Cenově intimky cca 110, denní 130 a noční 150.

olga_
28. lis 2017

@jitka0a Normálně v jednom starším hrnci, který jinak používám max na uvaření vajíček. Předtím samozřejmě umýt mýdlem a vodou. Jinak se na to prodávají sterilizátory a roztoky, ale to mi přijde jako zbytečná investice.

janawaes
28. lis 2017

@olga_ Ja jsem si prave rikala jestli je teba porizovat dalsi veci k tomu 🙂. Nejake obycejne mydlo by mohlo snad stacit. Stejne se to pak od mydla oplachuje, tak snad dobre, ale chapu, ze nekteri muzou mit alergie. 🙂

olga_
28. lis 2017

@janawaes Nic navíc bych nepořizovala. Dokoupit se dá vždycky. Horší je, když to pak doma leží nevyužité...

janawaes
28. lis 2017

@olga_ No ne ja ho prave chci zacit pouzivat. Divala jsem se na video a to se zasunuje jako tampon ze? Jen by me zajimalo co s tim cancourem? Ten by ven asi couhat nemel nebo jo? myslim ten za ktery se to asi vytahuje. Poridim si ho co nejdrive, at to stihnu nacvicit nez pujdu do prace 🙂

olga_
28. lis 2017

@janawaes Je to popsané v návodu. Přeloží se na půl a zasouvá se trochu níž než tampón. Měl by sednout na děložní čípek - to si zkontroluješ - obkroužíš prsem. Pokud by byl mimo, samožřejmě by to protékalo...
Ten cancour si můžeš klidně celý ustřihnout (ale tak, abys neprostřihla dno kalíšku). Já ho mám nechaný hodně kraťoučký. Netrčí a neměl by trčet ven. Je tam jako pomoc na vytahování, ale to uvidíš a vyzkoušíš si. Z výroby je dlouhý, aby si ho mohla každá přizpůsobit. Jsou i značky, které dělají na konci kuličku nebo rovnou nic.

janawaes
28. lis 2017

@olga_ Aha, dobre vedet 🙂. Tak se si musim projit jeste znacky a vyrobce a najit nejakou co mi bude vyhovovat 🙂

olga_
28. lis 2017
chocolady
28. lis 2017

@thalia to je v podstate asi to same, no. :D akorat to nejak vic cisti a tak.. Uz si nevzpominam, kde jsem tu svoji kupovala, ale nasla jsem tady i s popisem. 🙂 https://obchod.kalisek.cz/menstruacnio-houby/

mariti
28. lis 2017

Zapojím se do diskuze. Myslím, že jsem taky vyzkoušela snad všechno co šlo. Jako kalíšek docela dobrý, ale asi jsem nebyla dost vytrvalá, abych v té manipulaci získala jistotu, takže ho moc nepoužívám. Naopak mě nadchly látkové vložky a taky zmiňovaná menstruační houba, na tu jsem si tedy našila šňůrku - pro jistotu. Látkovky mám různé - převažuje Anavy a šijemdětem, ale i na fleru je možné najít spoustu holek, co nabízí svoje, a kolikrát kvalitní za výrazně nižší cenu.Ale fakt je asi potřeba vyzkoušet, mě třeba víc vyhovují flísové, ačkoli mi na začátku připadaly příliš silné. Naopak PUL-ky mám jako nouzovku, jednak kloužou a jednak jsou na mě pocitově hodně umělé (vím, že flís je taky umělý, ale jde o ten pocit). Co se týká životnosti látkovek bude značná, mě se zatím nepodařilo zničit ani jednu, kromě vytrženého patentku (chce to, aby byl zaražený tou mašinou, nikoli přišitý, ale standardně je to zaražené, takže v pohodě). Vemte si, jak dlouho vydrží látková vložka - dvě děti v pohodě, některé i dýl, a dvě děti znamená dvakrát dva roky neustálého používání, kdežto menstruace je jen jednou za měsíc 5 - 7 dní, dle intenzity. Za mě - cítím se s látkovkami jako v bavlnce, do jednorázovek bych už nešla, jen z toho pomyšlení je mi zle. Zatím tedy nechodím do práce, takže nevím, jak na celý den mimo domov, ale děti jsem taky látkovala skoro všude a šlo to, jde spíš o zvyk a o to, zda ti to za to stojí. To praní někdy trochu obtěžuje, ale zatím mi to nijak výrazně nevadilo, tím spíš když to kombinuji s houbou, hlavně v prvních dnech. Jinak doporučuju stránky kalisek.cz, je tam i spousta informací o všech možných pomůckách Tak ať se daří s výběrem!

jitka0a
29. lis 2017

@olga_ To jsem ráda, že k tomu nemusím nic extra nakupovat i když tu ta možnost je, ale přece jen po staru je po staru 🙂 to vyvařování myslím 🙂, vyvařuješ to v holé vodě nebo tam něco přidáváš?

jitka0a
29. lis 2017

@thalia To jsou ceny za kus? To je docela dost, ale je jasné, že když jsou na delší dobu, tak nebudou stát pět korun. Já bych jich potřebovala asi hodně víc, protože někdy mám dny, kdy musím co hodinku je měnit ☹

mariti
29. lis 2017

@jitka0a Tak jasně, jako jednorázová investice to vypadá, že je to hodně peněz, ale dlouhodobě se Ti to určitě vrátí, to je stejné jak s látkovýma plínkama. Já jsem postupně vybudovala sadu asi 30 ks, různých typů a velikostí - denní, noční, slipovky. A na fleru můžeš fakt najít krásné kousky ne tedy za pět korun ,ale výrazně levněji než zmiňované značky. Je fakt, že je lepší jich mít víc, přece jen některé schnou déle a taky abys nemusela pořád prát.

olga_
30. lis 2017

@jitka0a Jo, normálně v holé vodě. 😉

jitka0a
1. pro 2017

@olga_ Super, díky 🙂

jitka0a
1. pro 2017

@mariti To je pravda, hlavně co když mi dojdou že. Na fleru? Tak to se tam kouknu a uvidím jestli něco vyberu 🙂. jinak to vezmu asi postupně a taky hodně uvažuju nad tím kalíškem.

mariti
2. pro 2017

@jitka0a Jojo, určitě vyzkoušej. Já to neberu jako buď anebo, vyhovuje mi svoboda kombinovat třeba tři nebo čtyři různé pomůcky (látkovky, houbička, kalíšek, v případě nouze jednorázovka ), střídám podle okolností, nálady, podmínek.

stuplakova
4. pro 2017

@thalia No právě celodenní výlet je o něčem jiném, víš jak nechce se mi pak půl dne nosit v batohu použitou vložku, to asi ty tampony vezmu. Ten kalíšek je teď dost rozšířený se mi zdá. To za chvíli výrobci vložek zkrachují 😀

stuplakova
4. pro 2017

@sarkar Tak to je super. Jako když budeme někde v restauraci třeba, tak se to i dá, ale přímo veřejný v nějakém obchoďáku mě právě odrazuje, ale láhev s vodou s sebou mám prakticky vždy, tak to by neměl být problém 🙂

stuplakova
4. pro 2017

@chocolady Teda to jsou mi věci 🙂, tak teď nevím co si vybrat 😀, ale tu houbu asi ne, spíše budu volit mezi kalíškem a vložkami.

stuplakova
4. pro 2017

@olga_ Jasně, po použití mi ho nikdo z hygienických důvodů nevymění to je jasné. No asi budu voli opravdu ten větší a ještě se zeptám, jak poznáš že je "plný"? Tampony třeba když jsou nasáklé tak začnou klouzat dolů, ale co ten kalíšek? Ať se mi nestane někde nehoda 😲

jitka0a
4. pro 2017

@mariti Jasně to chápu, ale zase stojí to dost peněz, ta počáteční investice je dost vysoká a teď z rodičáku to nejde všechno zaplatit najednou, tak právě vybírám jednu alternativu a potom postupně časem to můžu rozšířit o další 🙂

janawaes
4. pro 2017

@olga_ Dekuji kuknu 🙂

olga_
4. pro 2017

@stuplakova To je individuální. Nějak speciálně to nepoznám. Max kalíšek začně protékat, ale to už musí jo být, to se mi ještě nestalo. Ze začátku ho třeba budeš vyměňovat častěji a sama uvidíš. Já ho první den měním i v poledne, ostatní dny prostě vím, že ho u své MS můžu vyměnit až večer (vždy tedy max za 12 hodin). Pokud si nebudeš jistá, lze na začátku pojistit vložkou...

stuplakova
6. pro 2017

@olga_ Jo tak to potom vychytám sama 🙂, jen mě zajímalo jestli to jde nějak poznat jako u těch tamponů, protože se mi 12h zdá strašně moc. Kdybych měla vložku, tak to by vypadalo ☹

olga_
6. pro 2017

@stuplakova Ono se to nezdá, ale není to tak strašné. Já jsem byla sama vykulená z toho, jak "málo" té krve vlastně je. Na vložce to vypadalo jako jatka a v kalíšku ok. Ta vložka obsahuje nějaké látky, které tu krev zgelovatí a bla bla, takže to nabobtná. Chce to fakt jen praxi. Nikdy jsem nemusela měnit častěji než ráno - poledne - večer. Při nejistotě jsem si dala látkovou vložku, třeba na tu první noc. Ze začátku třeba intimku (tenkou látkovou) na den.

stuplakova
9. pro 2017

@olga_ No právě jak říkáš, na té vložce to vypadá šíleně jako ty jatka 🙂. Tak jsem právě překvapená, že někdo mění jednou za den skoro. Vyzkouším a uvidím. Teď budu ještě nějakou dobu doma, tak budu mít spoustu času si to pořádně natrénovat 🙂