icon

Albertova zahrádka - samolepky

avatar
myskasej
30. led 2016

Kdo sbírá samolepky z Alberta - Albertova zahrádka? Mám na výměnu čísla: 2,2,6,10,13,17,20,34,37,45,45,48,56,72,72,77,79,79,84,86-88 dvě na jedné kartičce,89,93

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 3. čer 2026 · 430 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Album "Albertova zahrádka" se v obchodech rychle vyprodalo a fyzické knížky jsou v mnoha městech těžko k sehnání.
  • Naskenované album je dostupné jako PDF na ulozto.cz (http://ulozto.cz/xybRGs1f/zahradka-obrazky-zip, heslo: kyticky) a také na oficiálních stránkách Alberta (http://zahradka.albert.cz/AZ_komplet.pdf).
  • Výměna a prodej samolepek probíhá v komunitních inzerátech; běžné podmínky uváděné v diskuzi jsou cena 1 Kč za samolepku nebo zaslání za poštovné 13 Kč, případně zaslání za pevnou částku 20 Kč včetně známky a obálky.


Nejčastější otázky

Q: Kde sehnat fyzickou knížku "Albertova zahrádka", když ji v Albertu nemají?
A: Fyzické knížky lze hledat na inzertních portálech jako Aukro (příklad hledání: http://aukro.cz/listing/listing.php?string=albe...), Bazos (př.: http://deti.bazos.cz/inzerat/58459145/Albertova...) nebo Mimiaukce; v diskuzi někteří nabízejí koupi a zaslání poštou.

Q: Kde stáhnout naskenované album "Albertova zahrádka"?
A: Naskenované album je dostupné jako ZIP/PDF na ulozto.cz (http://ulozto.cz/xybRGs1f/zahradka-obrazky-zip, heslo: kyticky) a oficiální komplet je ke stažení na stránkách Albert (http://zahradka.albert.cz/AZ_komplet.pdf).

Q: Jak lidé vyměňují nebo posílají chybějící samolepky a kolik to stojí?
A: V diskuzi se běžně vyměňuje kus za kus ve skupině nebo zasílá poštou; nabídky zaslání často uvádějí poštovné 13 Kč, alternativně zaslání za 20 Kč zahrnující známku a obálku, a někde je cena 1 Kč za jednu samolepku.

Q: Která semínka se v rámci akce směňují?
A: V diskuzi se měnila semínka: polníček, rukola, řeřicha, bazalka, physalis, červená rajčata, žlutá rajčata, čekanka, hlávkový salát, ředkvičky, kopr a estragon.

Q: Dá se kompletní album koupit použité online?
A: Ano, v diskuzi jsou odkazy na prodejní inzeráty a aukce (příklady: Aukro, Bazos, Mimiaukce), přičemž někteří prodávající požadují cenu za knížku a/nebo poštovné.

Q: Co dělat, když mám nadbytek samolepek a chybí mi jen několik čísel?
A: Nabídky v diskuzi ukazují dvě běžné možnosti: poslat chybějící čísla kus za kus na výměnu, nebo domluvit zaslání za poštovné 13 Kč či za 20 Kč včetně známky a obálky.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Fyzické album bylo ve většině obchodů vyprodané a lidé jako náhradní řešení používají naskenované PDF nebo výměnu samolepek mezi sběrateli.
  • Poštovní zaslání samolepek se standardně domlouvá za poštovné 13 Kč; některé nabídky uvádějí fixních 20 Kč zahrnujících známku a obálku.


Sporné názory

  • Možnost dotisku albumů: jedna skupina požaduje dotisk nebo reklamaci u Alberta; druhá skupina konstatuje, že dotisk není jistý a raději doporučuje stáhnout PDF nebo hledat na inzertních portálech.
  • Cenová politika výměn: někteří v diskuzi darují samolepky výlučně za poštovné, jiní požadují 1 Kč za kus nebo žádají pevnou částku 20 Kč vč. obálky.


Otevřené otázky

  • Zda a kdy Albert zajistí dotisk fyzických knížek pro širokou dostupnost, zůstává nezodpovězeno.
  • Které kamenné prodejny ještě mají poslední kusy fyzických knížek, bylo v diskuzi uváděno různě a zůstává to nejisté.


Zmíněné značky a firmy

Albert, Penny, Ulozto.cz, Aukro.cz, Bazos (deti.bazos.cz), Mimiaukce.cz, Facebook (oficiální stránka Alberta)

Zmíněné produkty a metody

Albertova zahrádka (album/knížka), samolepky Albertova zahrádka, naskenované album AZ_komplet.pdf, ulozto ZIP (heslo: kyticky), poštovné 13 Kč, zaslání za 20 Kč vč. známky a obálky, cena 1 Kč za samolepku, výměna kus za kus, prodej na Aukro/Bazos/Mimiaukce, pexeso, omalovánky, plyšáci

Místa a osoby

Praha, Praha 3, Praha 4, Podolí, Černý Most, Smíchov, Mladá Boleslav, Liberec, Ostrava, České Budějovice, Měnín, Brno

avatar
brejsule
12. bře 2016

@lya24 ahoj, na samolepkách určitě vydělávat nechci, takže až nebudu potřebovat, ráda přenechám za poštovné. Zatím si je ještě chvilku nechám, abych měla co nabízet při výměně, pak se ozvu, ju 🙂

avatar
yelowangel
12. bře 2016

@kacaen vyměním moje 64 za tvoje 61 a 68

avatar
lya24
12. bře 2016

@brejsule ok, díky 🙂

avatar
naturela88
12. bře 2016

Mám tu samolepky čísla 8 (3x), 13, 14,15/63 (2x), 16 (2x), 22, 32, 36 (2x), 38, 40 (2x), 45 (2x), 51, 62,
69 (2x), 71, 72 (2x), 82 (4x) a 90 (2x). Za poštu ráda pošlu.

avatar
misa_1
12. bře 2016

@sabuska ahoj, vyměním poštou 😉
Mám: 3, 10, 36, 60, 79
Potrebovala bych: 22, 65/75, 86/88, 89, 90, 91

avatar
myskasej
autor
13. bře 2016

Nabízím tato čísla: 2,3,4,6,7,9,10,13,14,17,18,19,21,23,24,25,27,28,29,
30-80,33,35,36,38,39,43,44,45,46,47,49,50,51,52-54,55,56,58,60,
65-75,66,67,70,72,74,76,77,78,79,81,82,83,84,85,87,89,93

avatar
sabuska
13. bře 2016

Nálepky, které mi chyběly, jsem už sehnala 🙂, takže teď už nálepky jen nabízím 🙂. Tak pište, kdo má o nějaké zájem. Pošlu za poštovné.

avatar
iwcoun
14. bře 2016

Zdravím, máme spoustu kartiček navíc. My už máme nasbíráno. Uvítala bych body na nádobí do Alberta, nebo za poštovné. Piště si čísla, nechce se mi to vše vypisovat 🙂 a ještě kdyby náhodou někdo měl kostíky - cesta pokroku, č. 6,24 a 25??? Díky

avatar
brejsule
16. bře 2016

ahoj, tak jsem vzdala snahu sehnat nesehnatelné a album Albertovy zahrádky asi budeme muset vytisknout (na stránkách Alberta mají ke stažení), tak bych alespoň ráda dosbírala. Sháním poslední dvě samolepky: 52/54 (žížaly) a 60 (král se švestkou).
Výměnou můžu nabídnout 1 (2x), 3 (2x), 4, 5, 6 (2x), 7, 9 (2x), 10 (2x), 11, 12, 14 (2x), 15, 16 (2x), 17 (2x), 18 (3x), 19, 20 (5x), 21/42 (3x), 22 (2x), 23 (2x), 24 (3x), 25/61 (2x), 26, 27-29 (á 2x), 34 (2x), 35 (2x), 36 (3x), 37 (5x), 38 (2x), 39 (3x), 40 (2x), 41 (2x), 43 (4x), 44, 45-47 (á 2x), 49 (3x), 51 (2x), 53 (2x), 55 (2x), 56, 57/59 (3x), 58 (2x), 62 (2x), 64 (2x), 65/75, 66 (3x), 67 (4x), 69 (3x), 70/73 (3x), 71 (2x), 72, 74, 76, 77 (2x), 78 (6x), 79, 82, 83 (3x), 84 (4x), 85 (3x), 86/88, 87, 89 (2x), 90, 91 (2x), 92 (5x), 93 (4x).
Pokud by někdo místo aktuálních samolepek z Alberta uvítal za samolepky věci z předchozích sběratelských akcí, můžu nabídnout opravdu mraky samolepek z Prázdnin v jednom kole, nevymáčknuté kartonové figurky s U nás na farmě i pár gumových zvířátek (těch "obyčejných"), nebo samolepky z Penny My máme rádi Česko, Vaříme a hrajeme si a Cestujeme hezky česky. Budu ráda za každou odezvu. Předem díky všem, Míša

avatar
lya24
16. bře 2016

@brejsule Ahoj, můžu nabídnout 60, žížaly bohužel nemám :( Mi pro změnu chybí 1, 11, 12, 19, 24, 62 a 67.

avatar
helen_h
16. bře 2016

Pro zájemce: prodávám 204 ks NEROZBALENÝCH samolepek Albertova zahrádka ( je to 51 čtyřbalíčků). Cena: 100 Kč plus poštovné (možno obyčejně na vlastní riziko za 21 Kč, nebo doporučeně za 43 Kč).

avatar
kacaen
16. bře 2016

Tak mam slibene uz snad vsechny karticky, co jsem potrebovala, tak vam vsem mohu nabidnout cisla, ktera mam navic (nektera i vicekrat): 4,12,14,17,20,23,24,25,26,31,38,39,40,41,43,50,51,53,60,61,65,75,76,77,82,84,86,88,89,92. Za postovne zaslu.

avatar
titule
16. bře 2016

Mam nalepky navic, shani jeste nekdo?🙂

avatar
carolka409
17. bře 2016

Ahoj,mam na výměnu samolepky č. 1,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,18,19,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,37,38,40,41,43,44,45,46,47,48,49,50,51,53,55,56,57,58,59,60,61,62,63,64,65,66,67,68,69,70,71,73,74,75,76,77,79,80,81,82,83,84,86,87,88,91,92,93
Většinu čísel mam několikrát,tak klidně pište,vyměnim za samolepky z alb:
My máme rádi česko, Za zvířaty kolem světa, The Simpsons, Cestujeme hezky česky, RIO2,Hrátky se zvířátky nebo animal kingdom.
Pište do SZ

avatar
sabuska
17. bře 2016

Ahoj, stále nabízím samolepky za poštovné nebo osobní předání v Brně. Mám čísla: 4, 7, 9, 13, 15/ 63, 16, 20, 22, 29, 31, 35, 39, 46, 47, 49, 55, 57/59, 65/75, 78, 81, 84, 86/88, 89, 90, 91 a 92. Některé i vícekrát. Tak pište, kdo máte zájem.

avatar
brixavonpavli
17. bře 2016

daruji za poštovné velké množství kartiček + semínka papriky

avatar
miselinka2
17. bře 2016

pokud nekomu neco chybi pisnete

avatar
yelowangel
18. bře 2016

Pořád tady mám hromadu kartiček čísla jsou 10 (2x), 12, 14 (2x), 16 (3x), 18, 20 (3x), 21, 22, 26 (2x), 28, 31, 32, 34 (2x), 36, 37, 40 (3x), 44, 45 (2x), 47, 48 (2x), 49, 51, 52, 54, 55, 57, 58, 59, 66, 71, 72, 78, 83, 89, 91(2x), 92 (3x), 93 pokud má někdo zájem nejlíp za Brna a okolí nebo za známku (poštovný) pošlu

avatar
klara20002
18. bře 2016

Holky, prosím, máte některá ještě polníček, čekanku, popř. physalis??? Děkuji

avatar
miselinka2
18. bře 2016

@klara20002 physalis mám

avatar
marunkadr
19. bře 2016

Albertova zahrádka:
5,6,7,12,16,18,21/,41,42,26,27,29,
32,38,39,41,43,48,52/54,53,57/59,
68,69,71,72,76,78,79,84,86/88,
semínka -Physalis a salát
nabízím ks za 1Kč + poštovné převodem

avatar
paulie
19. bře 2016

Ahoj všem,
dala jsem dohromady naše samolepky a jsem na tom následovně:
Chybí mi (sbírám i do školky, proto něco 2x) 1, 2, 6, 16, 20, 21, 2x23, 26, 31, 37, 2x40,2x 41, 42, 2x43, 44, 2x45, 50, 51, 53, 55, 60, 2x64, 65, 75, 76, 77, 79, 85, 87, 1x89, 90, 93

K dispozici na výměnu mám: 3, 3x5, 7, 2x8, 3x9, 12, 2x14, 5x18, 3x19, 22, 25/61, 27, 29, 30/80, 3x32, 2x33, 34, 35, 38, 3x39, 3x46, 2x47, 48, 49, 3x 54/52, 56, 4x 57/59, 2x58, 3x62, 66, 2x67, 2x68, 70/73, 3x71, 72, 2x74, 81, 82, 2x83 , 2x91, 92

V HK je možná výměna osobně 🙂

Najde se někdo na výměnu? 🙂
Díky moc!

avatar
kacaen
20. bře 2016

@paulie Dobrý den, měla bych pro Vás (vše mám jen 1x): 20,23,26,31,40,41,43,50,51,60,65,75,76,77,89.

avatar
yelowangel
20. bře 2016

@paulie Já mám 16, 20, 21/42, 26, 37, 40 (2x), 45, 51, 55, 89, 93

avatar
naturela88
20. bře 2016

@paulie mám 16,40 (2x),45,90.

avatar
luka_lu
20. bře 2016

Pokud někdo potřebujete nálepky,napište mi čísla,my je nesbíráme a nějaké nám tu leží🙂

avatar
paulie
20. bře 2016

@kacaen @yelowangel - holky, beru všema dvaceti 🙂 Jak se můžu revanšovat? 🙂

avatar
paulie
20. bře 2016

@naturela88 beru 🙂 Jak se můžu revanšovat? 🙂

avatar
yelowangel
20. bře 2016

@paulie pošlete mě adresu do zprávy a já to v týdnu pošlu. Pokud by jste chtěla můžete poslat nějakou drobnost pro 8.měsíční mimčo 🙂

avatar
naturela88
20. bře 2016

@paulie Písněte mi do IP adresu, ať vám mohu poslat. Nic za to nechci, ráda udělám někomu radost.

Strana