Děti a koně

majatob
26. zář 2011

Ahoj, chodi vase deti jezdit na koniky? pojdme se podelit o zkusenosti, zazitky...nebo se jen spolecne radovat z pokroku nasich malych jezdcu 🙂

habibi78
7. říj 2011

@majatob ja mozem jazdenie na koni pre deti jednoznacne odporucit.... moja mala jazdi uz viac ako 4 mesiace dvakrat v tyzdni po jednu hodinu... pokroky robi neskutocne.... to nie je len take sedenie na koni, ale uci sa ovladat kona, udrzat rovnovahu, klusat, cvalat, jazdit bez drzania, na konci hodiny robia cviky na uvolnenie svalstva na koniku....zacinala na velkom koni, presli sme na vacsieho ponika, kvoli bezpecnosti....mame za sebou uz aj prvy pad....hlavne je ihned ju posadit nazad, aby neskoncila hodinu s blokom, ze ju zhodil....
na hodiny sa tesi neskutocne...je to drahy spas, ale pre dieta vsetko... 🙂
zakladom je dobra helma a jazdecke rukavicky.... niekomu to pride moc....ale keby ste videli tie pluzgiere co mala na ruckach po par hodinach.... uz jedny zodrela.... 😀
takze ja jazdenie len odporucam.... mala je kludnejsia, aj doma na gauci sedi vystreta, nehrbi sa k comu mala nabeh, vybije si tam energiu, uci sa o kone starat, osedlat si ho, ocistit.... a je na vzduchu pokial pocasie umozni.... same plus.... 😉

majatob
autor
7. říj 2011

@habibi78 a jak je stara? 🙂

habibi78
7. říj 2011

@majatob zacala ako 3,5 rocna.... boli sme to skusit aj skor, ale este mala strach....a to by nebolo dobre nasilu nieco robit.... teraz to vyslovene chce, sama sa pyta kedy uz zase pojde... 😉

majatob
autor
10. říj 2011

ahoj 🙂
@anjelicek26 tak co? jak to dopadlo? 😵
my jsme dneska byli zase, minule jezdit vubec nechtel, tak jsem ho nechala at si to srovna v kebulce a dnes jezdil krasne, uplne bez problemu 😵

lucy222
10. říj 2011

@mamkamarketa ahojky, dopadlo neco z toho?

titkovamiriam
10. říj 2011

Pozerali ste Pardubicku ja toho Vaňu milujem 😀 nemá chybu 😉

https://www.youtube.com/watch?v=59Qe3ITbciM
lucy222
10. říj 2011

@titkovamiriam samozrejme - jako vzdy 😅 no,ale fandila jsem Sixteen 😅 😉

titkovamiriam
10. říj 2011

🙂

meleri
23. črc 2012

ahoj syn jezdi na koni pravidelne, zacli jsme v kvetnu, pred vyjizdkou spolecne ponika nebo kone hrebelcujeme, sedlame, davame ohlavku (jezdi bez uzdy), pak teda 45 jezdi, s tim ze se pomalu uci ovladat kone sam. Jsou mu tri a pul roku a strasne ho to bavi. Muzu to jen doporucit, dite si tim vycvici soustredeni vic nez treba kdyby mel hrat na nejaky hudebni nastroj, u toho by vydrzel tak pet minut, ani ne. zaklad je, ze se nesmi dite bat, pokud se boji, tak je lepsi pockat, nebo zkusit neco jineho. ja fakt doporucuju, je to dobre i na sebevedomi ditete 🙂

meleri
23. črc 2012

jeste jsem chtela dodat, ze jezdi teda bez sedla s takovymi temi madly jako na voltyz a spis teda dela cviky, to ze pak kone ovlada sam, to samotne trva jen chvili a je u toho vzdycy dospely 🙂 a me to tak nadchlo ze jsem s tim zacla taky, jenze jsou ted prazdniny a kurzy skoncly...

ajan
21. srp 2012

Ahojky, holky prosím poradte mi, se z jižní moravy, Miroslav, je to mezi brnem a znojmem a malá ( 3 roky) miluje koně, ale nemůžu nikde sehnat nic, kde bysme ji mohli nechat jezdit na těch menších.
Nevíte někdo? Nějakej typ?
Děkuju

sinuhe
31. srp 2012

Snazim sa zohnat info, kedy je najlepsie zacat s jazdeckym kurzom pre deti, ale zatial sa mi velmi nedari ☹. Dcera 3,5r. je do konov zblaznena. Prilezitostne sa vozi na ponikoch/konikoch od 1,5r. a od tohto leta zacala jazdit castejsie, cca 2krat za mesiac ide na hodinku s instruktorkou na velkom konovi. Ma prilbu aj ochrannu vestu. Zaujalo ma, ze vzhladom na vyvin chrbtovych platniciek sa jazdenie v takom skorom veku neodporuca. Na druhej strane sa pri problemoch s chrbtom jazdenie na koni ako sport spomina...Ake mate prosim skusenosti/informacie???

rabiva
13. zář 2012

@sinuhe presne kvoli tomu vyvinu chrbatiku som nechcela dat dceru jazdit skor ako by mala 8r... teraz ma vsak 7,5r a uz jazdi 😉 😅 ono si zober, ze deti na voltizi "jazdia" od 5r 😝 takze tym, ze bude tvoja dcerka chodit pravidelne na krokovku, nic nepokazis, dolezite je ze chce a neboji sa 🙂