Dítě komediant, máte zkušenost ohledně castingů atd.?

majkoz
31. pro 2016

Nemá tu některá maminka zkušenosti ohledně castingů atd... nejlépe bez agentur. Co a jak si připravit- medailonek, nebo rovnou nějký skeč, monolog, bo co? Syn by to chtěl zkusit- od té doby, co sám rozpoznal, že "v té pohádce hraje ta babizna z jiné pohádky" jsem mu musela pozadí natáčení vysvětlit, a on by strašně moc rád byl hercem. Naturel na to má, fakt, tak by to mohl být hezky strávený čas pro mne a pro něj- příprava atd.... Má někdo zkušenosti? Nemyslím ty agentury, kde zaplatíte, a možná si dítě vyberou do reklamy..., myslím tipy na castingy pro role, ať už sebemenší. Děkuji za postřehy a odpovědi, samozřejmě k tématu... Dík

winter
31. pro 2016

Moje dcera dobře zpívá a tancuje, tak jsem jednou zkoušela napsat do České televize, jestli by se nemohla zúčastnit nějakého castingu třeba na Hýbánky nebo něco podobného. Odpověděli mi, že na tento druh pořadů si vybírají děti přímo z pražských tanečních/pěveckých souborů a nabídli mi, abych nechala dceru zapsat na komparzního rejstříku. Myslím, že to bylo zdarma. Nakonec jsme do toho nešli, protože bydlíme 100 km od Prahy a bylo by to pro nás časově a organizačně velmi obtížné. Pokud bych byla z Prahy, tak do toho jdu. Kdyžtak jim zkus napsat. Přeji hodně štěstí 🙂

gustavo_woltmann
13. led 2017

Přídávám se, také se zajímám o nějaké kontakty. Díky za tipy.

mr_falko
13. led 2017

tak myslim,ze bez agentury se proste moc nikam nedostanes. Ja jsem dostala tipa od kamosky, ze potrebuji novorozence do serialu Knightfall a prihlasila jsem se. Mala tu "roli" dostala. Ted ji bduu 18.1 v agenture normalne registrovat, radeji bych tedy nejaky ty reklamy a jednorazove akce, pac je zatim mrnava. Uvidime, jaky bude mit naturel a jak ji to treba pujde pozdeji.
nevim, jak to pak funguje se smlouvami, tantiemy apod. kdyz to neni pres ag.

rosnickah
13. led 2017

Co zkusit treba http://casting-barrandov.cz ?

berynka
13. led 2017

Osobní zkušenost nemám, jen synovec hraje v reklamách a vybrali si ho oni ve školce.
Ale dá se něco najít na FB,komunikovat přímo a reagovat na nabídky,které jsou aktuální.
A ještě existuje Letní herečky tábor,ale dělají se tam ,přijímacky' 😉.

majkoz
autor
15. led 2017

@winter Děkuji, my jsme od Prahy ještě dál..@mr_falko... asi se to bez agentury neobejde...@rosnickah tam jsem koukala, díky.
Asi začneme dramaťákem a zkusmo nějakou agenturu.