Dítě nechce kroužky. Nutit nebo ne?

6. zář 2022

Syn je v páté třídě. Od první třídy chodí na jeden kroužek, ten má i letos. Ostatní postupně už nejsou a on nechce žádný nový. Teď uvažujeme, jak se k tomu postavit.
Přikláním se k tomu, že prostě bude mít aspoň ještě jeden a když si nevybere, dostane ho povinně.
Manžel je naopak pro to, že to necháme na něm. Nebudeme ho nutit.
Ale je problém, že když ho necháme, bude sám doma, bez kamarádů a bez dětí. Bude si číst, skládat puzzle nebo lego.
Takže jak to řešíte u podobných dětí vy? Nutite nebo ne?

veruuu_kubesovic
8. zář 2022

@swan42
nebudeš poslouchat své dítě? nejlepší jsou přehnané ambice rodičů, které nezajímá, co chce jejich dítě, ale co by chtěli oni...🙄
a zvláštní, můj manžel který miluje kolektiv a sport ze mě žádné deprese nemá...protože ví, že já miluju čtení, běh, kaligrafii...a k čemu je dobré být sportovně nadaná? nedejbože hrát na hudební nástroj? neumím ani jedno, nikdo mě k tomu nevedl, na žádný kroužek jsem nikdy nechodila, protože jsem prostě nechtěla, rodiče to tolerovali, opět jsem nijak v dětství netrpěla...

blankakvetinka
8. zář 2022
swan42
8. zář 2022

@autor presne tak jsem to myslela 😉
Na komentare typickych prudicu v 90% diskuzich tady na koniku nemam potrebu dal reagovat 😅

autor
13. zář 2022

Tak jsem synovi dala povinnou účast na kroužku. Byl tam poprvé a vrátil se spokojený, že půjde zas.
U nás je viditelně potřeba to řešit tím, že musí.