Hra na akordeon v ZUŠ - učí se něčí dítě na akordeon?

filija
27. dub 2019

Chceme přihlásit dceru do ZUŠ na akordeon do přípravky máte někdo zkušenosti)

zelenaesmolda
27. dub 2019

@filija
zkusenosti s cim?s tvou dcerou a hrou na akordeon?

caverina
27. dub 2019

@zelenaesmolda s hrou akordeon u deti🙂 ty mas vazne dneska den🙂

zelenaesmolda
27. dub 2019

@caverina
tak na blbou otazku blba odpoved 🙂
to se prece neda takhle rict,kazde dite je jine.
k cemu ji bude,ze sousedovic anicku to nebavi kdyz jeji dite se tim treba bude casem zivit?
je treba to vyzkouset,tady se nic moc poradit neda.

caverina
27. dub 2019

@zelenaesmolda pro tebe je ale kazda otazka hloupa jak si tak vsimam🙂 to bude chyba nekde jinde🙂

lstuchlova
27. dub 2019

Bude to ze začátku dost náročný a pravděpodobně ji to ani nebude bavit, ale jsou samozřejmě i výjimky. Pokud vidíte možnost, že by u toho zůstala a třeba se tím i živila, proč ne. Pokud to má být jen tak pro zábavu, vhodnější by byly klávesy, s nimiž samozřejmě taky může dojít i dál, případně za rok, dva přejít na akordeon... 🙂

filija
autor
27. dub 2019

Díky vše mm za pozitivní odpověď, akordeon je neobvyklý nástroj , tak jsem chtěla znát postřehy ostatních.....rypalkam vzkazuji, že jsou nejspíš zcela dokonalé rozumí a znají vše,tak už ani nejsou lidmi,že?

filija
autor
27. dub 2019

Nejraději bychom. Dali dceru na klavír,ale je to velmi zadany nástroj,tak chci mít něco v záloze

zelenaesmolda
27. dub 2019

@caverina to bude asi tim,ze tady je koncentrace tech hloupych otazek opravdu dost velka 🙂

caverina
27. dub 2019

@zelenaesmolda tak se aspon ti chytri muzou projevit🙂

luj89
27. dub 2019

@filija Ano, hrala jsem na akordeon na ZŠ i na SŠ, bavilo me to od zacatku, ale to proto, ze jsem si nastroj vybrala sama. urcite bych to nechala na detech, co si zvoli. Neni u vas na ZUŠ ,,kolečko,,? tedy ze si vyzkousi vsechny nastroje a pak se rozhodnou? Jinak tedy akordeon nepokladam za neobvykly nastroj 🙂. je super, ze nepotrebuje narozdil od jinych nastroju doprovod, protoze se doprovazi sam 😉.

etinka
27. dub 2019

Jako dítě jsem hrála já i sestra na akordeon 10let v zušce.Dnes už hraji velmi málo,ale lidové písničky čas od času na nějaké oslavě doma dám.
Záleží,jak je holčička veliká,protože u těch drobných dětí může být problém,že akordeon neutáhnou,a to začínají hrát na ten nejmenší-60basový.Jako holky jsme měly se ségrou výhodu,je to netradiční nástroj a když jsme někde zahrály,byly jsme za hvězdy,a co teprve,když jsme hrávaly spolu lidovky.

filija
autor
27. dub 2019

Neobvyklý jsem psala, protože si myslím,že si ho tolik dětí nevybírá... Dcera nemůže hrát ani na dechové nástroje ani na housle

filija
autor
27. dub 2019

@etinka za 2 měs ji bude 5 let a má 119 cm, čili je fakt velka

etinka
27. dub 2019

@filija, a váhově je na tom jak?Ségra začínala hrát ve druhé třídě s nějakými 19kg,já až ve čtvrté,takže už jsem měch utáhla.

danecka
27. dub 2019

Sama jsem na neho jako dite hrala. Chtela jsem klavir, nasi se chteli vyhnout velkému nastroji, tak hledali neco podobného. Nebavilo me to, stydela jsem se za to. Zacala jsem v prvni tride, byla jsem malinka, ale utahla jsem ho. Jak uz tu nekdo psal, at si vybere mala co by ji bavilo.

fly80
27. dub 2019

@filija já bych jí nechala, ať si vybere. Já taky musela chodit na akordeon a strašně mě to nebavilo. Moc jsem chtěla hrát na klavír, ale naši nechtěli, že je to velký a drahý nástroj. U akordeonu je to jako u klavíru. Jestli bys chtěla, aby byla opravdu dobrá, musí mít dlouhé prsty. Ale koukám jak je vysoká, tak tuhle podmínku pravděpodobně splňuje. Nebo ji tam přihlas a když ji to nebude bavit, tak může něco jiného. Každopádně s koupí akordeonu bych počkala a buď si ho půjčila ve škole (většinou to jde), nebo od někoho. Přeci jenom je to hodně drahá záležitost