Na kolik kroužků týdně chodí Vaše (uveďte i věk) dítě?

karotky
3. pro 2012

Mému staršímu synovi je 5,5 roku,do školky chodí už 3.rokem a jelikož ze začátku hodně marodil,na nějaké jeho mimoškolní aktivity,jsem neměla ani pomyšlení.Letošní podzim zvládnul odchodit celý plavecký kurz,aniž by zamarodil.Tak jsem začala pomalu přemýšlet o nějakém kroužku,ale po dnešním přečtení nástěnky ve školce,jsem o tom přestala přemýšlet.Byl tam vyvěšený článek od nějaké psycholožky,která tam zdůrazňovala,že by se předškoláci neměli vůbec zatěžovat kroužky a když už,tak by tam s ním měli chodit rodiče a neměli by je tam jen odkládat,aby měli doma klid. 😕

edeltraut
11. led 2013

Já jsem s dětmi chodila na cvičení rodičů s dětmi (2-5let) a pak měli jednou týdně ve školce angličtinu. Ve škole syn navštěvuje jen keramiku. Eliška v první třídě měla kroužků pět (keramika, gymnastika, výtvarka, míčové hry a klávesy), absolutně to nezvládala, byla unavená, takže v pololetí klávesy skončily a do další třídy šla jen s keramikou, výtvarkou a míčovkama. Nyní ve třetí třídě si přidala ještě atletiku.

kupi
11. led 2013

Dceři bude v březnu pět a od září chodí na angličtinu a tancování, cca od roku a půl jsem s ní chodila na cvičení (ze začátku cvičení s rodičema pak už cvičila sama), takže je od mala zvyklá na děti a kolektiv a třeba nástup do školky pro ní nebyl vůbec žádný problém, zvládla to bez slziček.

garfie
11. led 2013

dcera-4 roky, 1x týdně taneční kroužek (spíš takové blbnutí), před prázdninami přidám-stejně jako vloni-plavání.

evaviki
11. led 2013

4 roky - jednou tydne keramika ve skolce, kam chodil rok, krouzek vede jedna z jeho byvalych uciteliek.. Chodi tam moc rad.. No a mozno pribudne plavani..

blondynka400
11. led 2013

3 roky.Tanečky ve školce (je to v době, kdy by ve školce stejně byla, nic navíc). Taky tam chodí moc ráda. Vždycky se ráno ptá, jestli dneska budou tanečky. Umí odtud spostu věcí, nikdo jí dotoho nenutí. Přišla s tím ze školky sama, že ostatní taky chodí a ona by chtěla.
Podle mne není dobrý ani jeden extrém, tzn. žádný kroužek nebo naopak hodně kroužků a taky záleží na dítěti 🙂

jasekd
11. led 2013

Kluk 2r 9m a dcera 1r 9m, nechodime nikam.
Kluk nesnasi zpivani , tancovat nechce, malovani ho moc nebavi, motoricky je taky nic moc, zatim bych ho nikam nenutila, proste chodime ven a na navstevy ke kamaradum, hrajeme si a neco malo tvorime doma. V ramci skolky bych se nebranila, uvidime od zari, co zkusi. Holka je mala a stejne bych musela chodit s obema, hlidani nemam. Chtela jsem na plavani, ale mame zakaz kvuli synove vade ledvin, takze ani s dcerou nechodime. Nemam pocit, ze bysme az o tolik prichazeli.
JO a uprimne, takova Yamaha, to by byl pro me trest 😀

apollo11
21. únor 2013

2 roky 8 měsíců - 1 kroužek: kreativně pohybové hry, ale jen proto, že teď v zimě je míň příležitostí a hlavně se jí líbí kolektiv stejně starých dětí, vždy se tam těší. Je to celkem dobrý, příjemné prostředí, žádné pitvoření a hopsání. Později bych ji ráda dala do ZUŠ, táhne ji to podle rodinné anamnézy k hudbě, ale samozřejmě jen pokud bude chtít a co si sama zvolí 🙂 Yamahu moc neuznávám, když už tak klasickou zušku.

sabuse1
21. únor 2013

dceři budou v dubnu čtyři - 3x týdně chodí do soukromé školky, tam má v rámci školky flétnu a angličtinu, mají to vyloženě zařazené do programu ve školce, teď začala chodit na keramiku a na plavání, se synem chodím akorát do dětského centra a společně chodíme do solné jeskyně

aneta15
21. únor 2013

Dcera 4 roky -chodí na zumbu, zpívání a cvičení vše zcela dobrovolně a s nadšením, jezdili jsme ještě plavat ale kvůli zdravotním problémům jsme museli přestat, syn má 1,5 a ten se veze s dcerou, protože na všechny kroužky chodíme s ní většinou se do aktivit zapojují i rodiče. Ale dcerka je extrém ta každou sobotu a neděli brečí, že je zavřená školka 😀 už od malička vyhledávala kolektiv a stejně staré děti

kitinka76
21. únor 2013

v MŠ chodila od pěti let 2x týdně do angličtiny. To samé i v první a druhé třídě + 1x týdně tanečky. Od třetí třídy tancuje 2x týdně + 1x týdně přírodovědný kroužek ve škole. Všechny kroužky si vybrala sama a chodí do nich dobrovolně a ráda 😉

kuc
25. bře 2013

Jakub 13 let, od 18 měsíců do 4 let 2x týdně cvičení rodičů s dětmi, od 4 let do 5 let 2x týdně pohybové hry, od 5let do 8 let 2x týdně společenské tance ( 1 sobota v měsíci závody ve společenském tanci)
od 8 let do 10 let 1x týdně keramika, 1x týdně kroužek stolních her a 2x týdně judo. od 10 let 1x týdně keramika a 4x týdně judo + cca 1 - 2 x za měsíc závody v judu o výkendu
letos je v primě na gymnáziu a tak stíhá pouze tréninky juda 2x v týdnu + nějaké závody o výkendech a kroužek výpočetní techniky na gymnáziu. Do cvičení rodičů s dětmi jsme chodily spolu a užívali si to pohybové hry navazolaly. Do společenských tanců chtěl chodit sám, chodila tam kamárádka ze školky později ho přestalo tancování bavit a zkusil judo to ho drží dodnes ale bohužel škola má přednost tak místo čtyř tréninků v týdnu navštěvuje pouze dva.

tajemna30
25. bře 2013

Tak já myslím, že jak u všeho je to individuální - každé dítě je jiné, a nemyslím si, že děti před školou by neměly chodit do žádných kroužků 😉 Malé je 21 měsíců - a chodíme do 3 kroužků - Yamaha, mateřský klub u nás a cvičení rodičů s dětmi. Vždy účast v kroužku a náplň řeším dle malé .... jsou věci co jí hrozně baví, a co ne - nechávám to jen na ni, nenutím, a co ji nebaví, děláme něco jiného 😉 Je hodně společenská a celý víkend už poslouchám jak se těší do kroužku 🙂

denny1610
4. kvě 2013

S psycholožkou souhlasím. Na povinosti má dost času. Ty ho čekají při školní povinné docházce až až.

lolelole
4. kvě 2013

Malému jsou 2 roky a kousek a chodí pravidelně na 2 kroužky - Yamaha a Montessori hraní. Na obě aktivity se vždy moc těší, chodí tam i s kamarády, často a hodně o tom mluví. Mimo to pořád lítame po nějakých výletech, akcích a pod.. Hold je to tvor spoločenský a být jen doma tak mě "ukouše". Myslím, že je to s kroužkami hodně individuální a je potřeba najít něco co dítě opravdu "chytne". My jsme zkoušeli i nějaké cvíčo a výtvarku, ale to úspěch nemělo, tak jsem to vypustila. Prostě všeho s mírou a hlavně jen do té doby, co to oběma stranám vyhovuje a dělá radost 😀

lucenek
4. kvě 2013

5let, 2 kroužjy, oba v Mš po 15 hod (AJ a tanečky)

copa
4. kvě 2013

dcera 3 roky na 1x týdně plavání a 1x Yamaha, oboje jí max. baví, sama se ptá, kdy pojedem, je tam spokojená a rozhodně jí to hodně dává; s ročním synem chodíme 1x týdně na cvičení
ani u jednoho to z mého pohledu není žádná povinnost nebo přetěžování; násilím je nikam netáhnu; myslím, že když roční dítě 1x za týden stráví 45min s dalšími dětmi, asi ho tím nějak negativně nepoznamenám, pokud něco nechce dělat, nenutím ho, ale to se stává minimálně 😉 dcera je potápka křížená se zpěvankou, takže to bere vlastně tak, že oba kroužky jsou vlastně za odměnu 😀 😉
ale každé dítě je jiné, nedá se to paušalizovat 😉

smetttanov
6. dub 2019

Dcerku jsem dala do soukrome skolky a maji tam velky vyber krouzku! 🙂

hankamila
13. dub 2019

Jake napriklad? A kde tu skolku maji? 🙂)

smetttanov
18. dub 2019

Maji opravdu velky vyber, koukni se jim spise na stranky trojskalabut.cz, nez bych to sem vsechno vypsala 🙂

liduska66
22. dub 2019
Uživatel liduska66 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od liduska66.

Zajimavy vyber, i me by bavilo na neco chodit :D

svha
22. dub 2019

Dceři je 7, od cca 1, 5 roku jsme chodili jednou týdně do mateřského centra, od 3 let do keramiky,kde jsme byli spolu, ve školce kroužky nenabízeli, od 4 let chodí na fotbal, teď bude končit první rok školy do fotbalu chodí stále, chtěla chovatelský kroužek, kde ji práce se zvířátky moc baví a ve škole chodí na flétnu

bayt
22. dub 2019

@karotky Doporučuje se 1- maximálně 2 kroužky týdně.

zindy
24. dub 2019

smetanov: To je dobrý výber skolky, mas tam deti?

ladyhacek
24. dub 2019

Syn 4 roky, ve školce měli jogu kam chodili půl roku ( přes zimu takže ve 3,5letech) dali jsme ho tam že nikam nemusí dojíždět a je s kamarád,. Měl prodloužený den ve školce. Jinak nechodí nikam. Je celý den venku, běhá hraje si a "dělá co chce"

Od půl roka chodil plavat - vodu miluje
V 18m jsem s ním rok chodila na cvičení s básničkami - bavil ho vždy konec - opičí dráha

S druhým synem (8m) teď chodím na jógu kde část cvičím já ba část cvičím s ním

smetttanov
26. dub 2019

Ano v Trojske labuti mam dvojcatka 2,5 roku

shakira007
24. led 2020

Synovi jsou 4roky, hraje na piano, chodí na fotbal, a na keramiku. Dcera 3roky, chodí na taneční, na flétnu, a bruslí