Plavání s dvouměsíčním miminkem, jak vše zorganizovat?

magda172015
24. únor 2015

Ahoj mamky mate nektera zkusenost s plavanim uz oddvou mesicu mimca? Chtela bych tak nejak zacit a jak ste to vse zorganizovali co se tyce krmeni?nejak si to nedovedu predstavit...poradite?

killi
24. únor 2015

@magda172015 záleží jestli kojíš nebo dáváš Um. Já plně kojila a malá nikdy nevydržela déle jak 2 hodiny, takže nějaké plánování nehrozilo. 😉

magda172015
autor
24. únor 2015

Jsme na UM a ji tak po tech 3hodkach nekdy i 4

killi
25. únor 2015

@magda172015 tak pokud ti jí po 3,4 hodinách tak je to v pohodě. Uvidíš jak ti to krmení vždycky vyjde časově s plaváním, pokud se bude blížit hodina krmení, tak ji dej dříve ať pak nemá hlad až budete plavat. Já brávala termosku s převařenou vodou a namíchala si UM kde jsem potřebovala. 😉

petule12
25. únor 2015

my jsme teda chodily s dcerkou na vaničky, kde člověk není zase tak dlouho. Takže jsem před plaváním nakojila (dostatečně dopředu, aby jí nebylo špatně) a hned po plavání v rámci odpočinku a aklimatizace jsem nakojila a pak jsme šli v klidu domů 😉

sangita
25. únor 2015

Chodila jsem s dcerou plavat asi od dvou tri mesicu, byla kojena a nikdy nebyl problem vydrzet lekci, ve vode ji kojeni ani nenapadlo.. Byla tam nejmladsi a bylo videt, ze se s vodou mnohem rychleji seznamuje, hned zvladala potapeni, uzivala si to. Akorat tam chytla molusky, kterych jsme se zbavily az ted ve dvou letech ☹ Jedine minus..

agne
25. únor 2015

U nás se nabízí plavání s tak malými miminky ve vaně doma, že ti ukáží co a jak, případně dochází k tobě na hodiny do koupelny - nebo individuální hodiny - a klasické plavání jako takové "až" od 4 měsíců... 😉
Jinak by poslední kojení (UM) mělo být optimálně tak hodinu před lekcí, protože dítě by s plným žaludkem hned do bazénu nemělo... a pak papá v rámci aklimatizace po plavání... 😝

evulina77
25. únor 2015

@magda172015 no já chodila s první dcerou taky plavat do vaniček. S dalšíma už ne, za mě je to plýtvání penězi. Plavat jsem s holkama začala chodit v půl roce a to rovnou do bazénu. "Plavání" ve vaničkách si můžeš udělat i doma, dáš si více vody, méně teplé než na koupání (případně postupně snižovat teplotu po 1 stupni). Vezmeš si kelímek na polévání hlavičky vodou. Vždy, když poliješ hlavu vodou řekneš slovo, které bude jen pro tento případ (např. rybičko žbluňk). Budeš držet mimčo, aby leželo na vodě apod. Dá se to určitě najít na netu, jak postupovat. Jinak plavání trvá max 30 minut, takže časově to určitě jde naplánovat, aby nebrečela hlady a ani nebyla čerstvě napapaná. Já kojila hned po plavání...