Plavání po porodu. Chodil někdo hned po šestinedělí?

pexi
1. čer 2021

Zdravím, ráda bych se zeptala na názory případně zkušenosti. Chodila jsem na lekce plavání, které byly kvůli covidu zrušené. Teď řeším, co s nimi dál. Mohu si vybrat, zda na ně chodit teď dál nebo chodit od září se slevou. Momentálně jsem v 7 měsíci a vzhledem k tomu, že jsem celé těhotenství neplavala a rozhodně se na to teď necítím, tak jsem uvažovala spíš nad podzimním plavání. Pokud bude vše podle plánu, tak bych měla končit šestinedělí v na přelomu září říjen. Vůbec si neumím představit, zda budu moci hned naskočit na plavání v plném tempu nebo se s nimi zkusit domluvit jinak. Chodila jste některá plavat hned po šestinedělí? Jak to šlo?

barmil
1. čer 2021

@pexi plavala jsem ještě týden před porodem, byl začátek června, ve studeném lomu. Zpet ve vodě jsem byla 5tydnu po porodu, zase v lomu. Takže bych se toho vůbec nebála. Teď při kojení plavu venku od začátku května a úplně bez problémů

jjasmina
1. čer 2021

@pexi u nás to byla vždycky otázka hlídání, bez malé jsem byla asi dvě hodiny za celých 15 měsíců. Takže já bych si to určitě vybrala radši ted 🙂 hlavně se mi do 3 měsíců ustalovala laktace, takže bez vložek do podprdy jsem nechodila, spala jsem denně 2-3hod, takže jsem raději šla spat než někde trajdat 🙂

pexi
autor
2. čer 2021

@jjasmina toho se taky bojím... ale teď je to pro mě nereálné. Spíš uvažuji domluvit se nějak individuálně. Je to kurz, kde se plave celkem v tempu a jsem si jistá, že teď to nedám. Zaplavat si dle mých možností by bylo v pohodě.
Hlídání bych musela zajišťovat tak nebo tak. Mám ještě starší dceru, a to bylo náročné miminko. Říkám si, že druhé by mohlo být spavější 😂

jjasmina
2. čer 2021

@pexi Já jsem se i tak po porodu dostavala do nějaké normal formy asi 5 měsícu, chytlo mě co mohlo záda, klouby, nohy, kulhala jsem. Mě se po porodu fakt spustilo , co mohlo.. Bez malé ani ránu, total zavislak a nespala skoro, k doktorovi sme chodili vždycky i s manželem, no.. A spodek se mi léčil taky dlouho, takže já bych si ani nelajzla jit do bazenu. Ono fakt nevíte nikdy, jak to bude po porodu

areh
2. čer 2021

@pexi určitě bych se domluvila individuálně. Pokud je to kurz intenzivního plavání,tak hned po 6ti nedělí se na to nemusíš cítit. Něco jiného je jít si zaplavat sama podle sebe a nebo v kurzu.
Já jsem začala běhat 2 týdny po druhém porodu, ale podle sebe. Na tréninky, které si nemůžu přizpůsobit sama sobě bych si netroufla. Chce to naskočit pomalu.

pexi
autor
2. čer 2021

Díky všem za odpovědi, domluvila jsem se individuálně a kurz si posunu na další pololetí. Pevně věřím, že tou dobou to už bude v pohodě 😊