Poradíte šicí stroj pro 7letou slečnu?

raschwa
16. led 2019

7 letá dcera velmi touží po tom šít a vyrábět z látek. Našla jsem tento šicí stroj od Cool maker https://www.maxikovy-hracky.cz/spin-master-cool... . Nemáte s ním prosím někdo zkušenost nebo případně doporučení na nějaký jiný, vhodný pro takto malé dítě. Ráda bych aby šil téměř "doopravdy", aby to nebyla jen hračka. Vzhledem k mladším sourozencům jí nechci zatím dávat do rukou skutečné jehly. Sama nešiju, tak vůbec nemám přehled. Děkuji za rady.

ela90
16. led 2019

No jako hracka dobre, ale moc toho nevyrobi. I kdyz sama nesijes, zainvestovala bych do skutecneho levnejsiho, kde jde nastavit rychlost siti. Pak jsme videla i nejake stroje co maji u jehly bezpecnostni kryt.
Vim, ze kazdy je jinak zrucny a mela jsem vyhodu ze mamka doma sila. Ve treti tride jsem si doma dosila na veritasce zasteru, kterou jsme v pracovnich cinnostech ve skole sili rucne. A to uz nebylo pod dohledem mamky. Zhodnotila bych zrucnost dcery a mozna sici skutecne funkcni udela radost a doma jeste poslouzi.

raschwa
autor
16. led 2019

@ela90 Díky, přehodnotím to. Nechci kupovat jen další hračku, dcera je zručná (po mě není 🙂) a hodně kreativní a podnikavá, tak zapátrám po něčem nehračkovém, ale dostatečně bezpečném.

raschwa
autor
16. led 2019

@niski Díky moc za tipy. Nemáte s některým z nich osobní zkušenost? Vypadají dobře všechny, snad abych se taky začala učit šít. 🙂

niski
16. led 2019

osobní nemám, ale v místní šicí skupince doporučovali janome patchworkářky, že si ho vozí sebou na kurzy, všechny jsou uvnitř kovové, takže by měly vydržet. Když tak napište mail p.Čendulkovi, je moc hodný a umí dobře poradit.