Fusak zateplený ovečkou pro měsíční miminko. Ano nebo ne?

ewik84
27. led 2021

Krásný den všem. Chtěla jsem se zeptat zda si myslíte, že je teď do toho počasí vhodny ještě takto hodně zateplený fusak do kočárku. https://www.luceda.cz/fusaky/fusak--k12-ovci-vl...
Bude se jednat o prochazky v teplotach od nuly do cca plus deseti. A jde o měsíční miminko.
A pokud ano - jak do takového fusaku miminko obleknout?
Děkuji za názory.

antoinet
27. led 2021

Je leden, tedy to nejchladnější možné počasí, navíc novorozenec, vůbec bych se nebála jít do velice teplého fusaku.
U tohodle beránka bych se ale bála, že tělíčko neobepne, takže mimo tam dát určitě v naducané kombinéze.
Já osobně bych volila nějaký měkčí fusak, dělají se péřové, z outlastu, i obyčejnější flísové s nepromokavou vrstvou. Mně osobně vyhovoval Lodger Bunker (nebrala bych ten flísový, ale ten nepromokavý) i třeba Emitex, který není vyloženě na parádu jako některé drahé (Elodie details), ale funkci plní výborně.

martiniquest
27. led 2021

Pro novorozence podle me neni vhodny. Je uvnitr hodne velky a bude tam foukat. Nicmene pokud ho chces,kombinovala bych ho se zimni kombinezou. Pokud do fusaku neches zbytecne oblikat,koukni na Outlastovy Little Angel (klidne ze druhe ruky, neni na nem co znicit). Mam ho vyzkouseny uz na dve deti (srpnove a prosincove) a je dokonaly na cele kocarkove obdobi. Lze zmensit, zvetsit, stahnout kolem hlavy. Dobre se udrzuje a opravdu drzi teplo.

martiniquest
27. led 2021

Zmineny Lodger jsem mela taky, ale Little angel mi pripada mnohem praktictejsi a univerzalnejsi. Lodger je jen pro nechodici dite a je to designovka. Krasny, teply, ale drahy a neprakticky. A rozhodne nevydrzi do 3 let u ditete bezneho vzrustu, jak deklaruje vyrobce.

keksik002
27. led 2021

No takto.. Syn se narodil v prosinci pred vanoci, byl nedonoseny a kdyz jsme na prelomu ledna unora chodili ven bylo kolem nuly. Mel overal, kombinezu s berankem, cepici a v kocare byl zakryty dekou a zaskrknuty v kocare nanoznikem.. Kdyz jsem ho oblikla vic, byl uplne spoceny a protovny.. Zustalo mu to :D asi to podedil po me :D

amazonkajanik
27. led 2021

@ewik84 mám starší verzi tohohle. Navrch manzestr,uvnitř beránek a super. Kluk měl punčochy,body s dlouhým rukávem,mikinu nebo svetr,tepláky a bundu(páč vršek přeci jen nešel úplně přes ramena). To bylo oblečení na teplotu kolem 5℃,když bylo pod nulou,místo teplaku a bundy rovnou teplý overal nebo kombineza a pro jistotu sebou ještě deku,ale málokdy byla potřeba ...
Jako,ono i v tom fusaku by mělo mít dítě prostor,aby mohlo vše cirkulovat,vzduch,krev,...takže rozdíl je,když do něj fouká a když je podél těla volný ...
Jinak,v podstatě ten samý,jen o pár let starší,než ho švagrová zničila,měla mamka na mě,bráchu,ségru a pak v něm byly i neteře (ročník 96,2004,2005,2006) a pořízen byl v roce 78

zuzkasim
27. led 2021

Toto je takový klasický fusak, který jsme měli i my, před víc jak 40 lety, za mě tedy nejlepší (ten po mě zahříval mé bratrance a všechny mé děti též). Ovčí vlna nádherně udržuje teplotu, je antibakteriální, fusak určitě sám od sebe nedrží v tom tvaru, jak je na fotce, takže bych se vůbec nebála, že neobepne tělíčko. Děti jsem do něj dávala jen v tenčí kombinéze nebo v bundičce, aby nebyly odhalené ramena a ruce, které si moje děti obvykle vysoukaly ven ze všeho.

jiss
27. led 2021

@ewik84 máme ovečkový od Emitexu, syn narozený na začátku ledna v něm od začátku jezdil, a pokud si dobře vzpomínám, tak jsme oblékali jen bavlněný overálek (pyžamko s přetahovacími rukávy a nohavicemi), na to chlupatou kombinézu s kapucí, čepičku a to bylo vše. Žádné mikiny, rukavice, dvojité čepice. Letos v něm pěkně jezdí ve sporťáku a počítám příští rok ho ještě taky užije.

jako_mala_holka
27. led 2021

My máme Little angel, je perfektní... Mala je teda narozená v létě, ale prostě super, navíc je rostouci... Ale ovcí vlnu mám ráda, pytel na spaní ma z merina a taky super, jen se na jednom místě v podpaží trhá, ale to nemá na funkčnost vliv 😁 ten fusak little angel bych koupila, i kdybychom měli zimní miminko

anita003
27. led 2021

Měla jsem úplně stejný fusak a spokojenost, vždycky byla pěkně v teple... Užívala ho sice od půl roku, neb to začala zima, ale ani u měsíčního dítěte bych se toho nebála...

ewik84
autor
27. led 2021

Děkuji všem. V oblékání tápu asi nejvíc. Potřebovala bych knihu - jak obléct dítě a v ní napsané -6 do 6 ti mesíců nikam ven, -5 ven můžeš, ale obleč to a to, zabal do fusaku, prikryj dekou, zuapni nánožník ...a td. 😀 Doma pri 21°C obleč to a to... 😀 Stejně tak s výbavičkou - jaké oblečení a kolik čeho pořídit měsíčnímu miminku? (mám na to cca týden a budeme opravdu začínat mesíčním miminkem 😀)

blondynka400
27. led 2021

@ewik84 za mne nic takového neexistuje. Každé dítě je jiné. Jednomu za stejných podmínek bude zima, druhé se ti zpotí. Musíš se to naučit vychytat.... Za mne je vždy lepší spíš méně než více a postupně na to mimi/dítě učit. Do budoucna se ti studený odchov bude fakt hodit 🙂

keksik002
28. led 2021

@ewik84 neporizovat zbytecne moc veci, od kazdeho kousku staci cca 5ks max, dite z toho rychle vyroste. Jinak rika se ze by melo mit miminko o vrstvu vic nez rodic. Pocita se i kocar aj 🙂

surikata131
28. led 2021

@ewik84 za mě proč ne, ovčí vlna je fajn, taky mám pro malou berana ještě po mě, je v něm krásně teplo. Dávám ji do fusaku v kombinéze.