Sport a děti. Poradíte?

iulia
9. zář 2020

Ahoj holky,

řeším takovou možná malichernost, syn má 6,5 let a chodí druhý rok do fotbalu, baví ho to. Jen trenér si mě dnes zavolal a hned na mě, proč ho nutím chodit do fotbalu. Já ho ale nenutím, chce chodit sám. Vidím, že jsou tam jiní kluci sportovně nadaní. Holt Ronaldo to není ani nebude. Trenér rozhovor ukončí tím, že tomu dáme ještě půl roku. A já teď nevím, zdali chodit toho půl roku, když ho to baví nebo nasměrovat syna na jiný sport nebo koníček. Děkuji za komentáře.

atekram42
9. zář 2020

A co to je za fotbal? Normální kroužek? Nebo nějaká speciální příprava pro nadané fotbalisty nebo jak to říct, prostě něco výběrového, kde trenér chce mít ty nejlepší kvůli soutěžím a tak? Pokud jen kroužek, tak nechápu trenéra, proč by tam nemohl chodit? Se synem bych promluvila, jestli ho to opravdu baví a jestli ano, tak bych ho nechala chodit dál.

iulia
autor
9. zář 2020

@atekram42 Je to připravka,chodí 2x týdně.

izz76
9. zář 2020

@iulia A jsi někdy na tréninku, sleduješ jak si hraje? Moje 6 dcera chodí na atletiku,sama tam chtěla, protože tam chodí několik kamaradek ze školky, na trénink se vždycky těší, pritom se tam poflakuje, běží nejpomaleji, celkově se nesnaží. Je mi jasné, že atletika jako taková ji nebaví, ale má ráda kolektiv, trenerky, proto tam chce, úplně jiná situace je na tancovani kde je sikovna, krásně ji to jde, snaží se a taky tam chodí s nadšením. S novým školním rokem, se rozmyslím jestli pokračovat s atletikou, nebo zůstat jen u tancovani. Takže možná na tvém místě bych synovi vybrala ještě nějaký jiný sport aby si mohl vyzkoušet jestli není v něčem jiném lepší.

konidana
10. zář 2020

@iulia ja bych tam syna ještě nechala, kdyby chtěl , ale zároveň bych určitě hledala jiný kroužek, který by ho také bavil, a kde nemají trenéři takove ambice. Navést syna ať zkusí i něco jiného. Hned teď od září/října

dashyyy
10. zář 2020

Dokud jsem vybírala já sport, nechtěl nikam.. loni si vybral jeden sám a a letos si sám přidal další.. navrhla bych mu možnost zkusit něco jinýho, ale výběr a rozhodnutí bych nechala na něm 🙂 mně se to osvědčilo.. obešla jsem s ním všechny místní sportovní kluby, v jednom jsem i já členem přes 20let, chodil se mnou snad od narození a nic.. až když jsem to vypustila, přišel sám a sám si vybral.. není to žádný velký talent, zápasy hrát nechce, ale trénovat jo 🙂 nechápu, že někdo dokáže dětem protivit přípravku, aby se pan trenér třeba za pět let nedivil..

veronikav31
10. zář 2020

A ptala ses syna proč tam chce chodit? zda jej fotbal baví nebo protože tam chodí kamarádi? Dcerka by ráda chodila na tancování, loni jsme to zkusili, koukala a víc se bavila s dětmi místo tancování. Letos už by chtěla chodit na tancování,malování,zpívání-to dělají starší neteře. Já jsem ráda, že si zajezdí na koloběžce,kole,bruslích. Tancovat si může doma nebo ve školce. ale já raději pro ni zvolím jazyk, protože vím,že má dobrou paměť a anglicky se učí sama písničky poslechem. Jelikož bude dcerce teprve 5 let, tak vím že by mohla chodit i na fotbal, apd., ale taky vím jak vypadají tréninky dětí, zápasy nebo soutěže a to pro ni nechci. Hodně rodičů preferuje sport, osobně se ptám proč?aby se dítě nepoflakovalo?co když je chytrý na pc, zručnost,cokoliv?to jej budou rodiče nutit do sportu?zaběhat si může i s kamarády. Podívejte se na rodinné centrum v okolí, hodně škol pořádá samo kurzy po odpolednách

kakba
10. zář 2020

A to je presne to, co mi vadi. V 6 letech ma mit dite radost z toho, ze ho to bavi. Uz od mala se na deti vyviji tlak, ze jestli nejsi dobrej tak proste koncis. Co to kurva je. Se to vsechno posunulo. V roce kdyz decko nebude chodit tak bude chodit to zvlastni skoly? 1. Bych promluvila s trenerem a 2. Nasla jiny krouzek fotbalu, kde si nehrajou na extraligu.

iulia
autor
10. zář 2020

Holky, syn chtěl do fotbalu, protože tam chodí naši sousedi, tak jsme si řekla proč ne. Já na tréninky chodím s malou, ale tu se dívat na bráchu nebaví. Takže ho dovedu na tréninky a potom vyzvednu. Ale zítra jsem si domluvila s manželem, že půjdu bez malé, tak to zhodnotím. Napíšu.

iulia
autor
10. zář 2020

Včera jsem se malého ptala, proč ho baví fotbal a řekl mi, že ho baví dávat góly. Já jsem dlouho tancovala, začala jsem v 9letech a moc mě to baví. Moc jsem si přála, aby chodil tancovat, poradila bych mu🙂 On tancování nechce ani vyzkoušet. Ale fotbal si vybral a přitom můj manžel na fotbal nechodí ani v televizi si fotbal nepouští. Prostě fotbal je sport pro nás úplně mísu.

veronikav31
10. zář 2020

@iulia já bych řekla,že sis odpověděla sama-chtel do fotbalu, protože tam chodí sousedi...má syn ještě nějaké jiné kamarády? Ono kopání a góly může davat i s kamarády u domu

iulia
autor
10. zář 2020

@veronikav31 Teď nastoupil do první třídy, tam má kamarády ze školky. Chodí s nima do družiny, do juda. V okolí našeho domu k sobě kamarády nemá. Za kamarády jezdíme, když se domluvíme. Navíc jsem zpět nastoupila do práce, takže již není čas na dlouhé vysedávání. Kdyby měl děti v okolí našeho domu děti, tak by to bylo vyřešené.

veronikav31
10. zář 2020

@iulia pokud to dobře chápu, tak se sousedy-kamarády chodí na fotbal a se spolužáky judo,protože tam chodí i oni? podle mě mu chybí kamarádi a tak může dělat i sport co jej nemusí až tak moc bavit. ani sousedi nejsou kamarádi, když bydlí někde vedle? od toho jsou to sousedi, nebo se pletu?

iulia
autor
11. zář 2020

@veronikav31 Kluci-sousedi si spolu hráli, když byli menší,jen ted jsou starší 10 a 13 let,aktualne syn pro ně není zajímavý.Zbyli sousedi v ulici mají buď novorozence kojence nebo děti max 3let.A to jsou pro něj mimina.

iulia
autor
11. zář 2020

@veronikav31 A ve škole navic sedí v lavici s nejlepším kamarádem,takže nemyslím, že by stradal. Možná máš pravdu v tom,že se v sousedech vidi.Oni už jezdí na zápasy a soutěže.

iulia
autor
11. zář 2020

@veronikav31 A školní judo je spíše sportik,to chodí v rámci školní druziny.

andelka
11. zář 2020

A v čem je podle trenéra problém?
Můj syn taky chtěl chodit na fotbal. Tak zkusil,ale po 3 měsících skončil, bylo mu 5,5 tedy. Vadilo mu že tréninky jsou skoro za tmy. A nebyl ještě schopný vnímat pokyny trenéra. Navíc se to začalo dost hrotit, už soutěže, klubové dresy, výbava..tak jsme skončili. Co mám zkušenosti od nás i z okolí,tak právě ve fotbale je poměrně velký tlak na schopnosti dětí, zapojení do turnajů, brzy jde o výkon a umístění. A my na to nejsme. Takže od 1 třídy chodí na atletiku, kde soutěže nejsou povinné, tlak na výkon není, jde hlavně o radost, pohyb, všestrannost, což nám víc vyhovuje.

veronikav31
11. zář 2020

@iulia jde o to,že mimo školu spíš nemá kamarády a jelikož jeho starší sousedi chodí na fotbal tak tam chodí taky.proto si myslím,že strádá,když nemá kamarády mimo školu a fotbal...a tvůj syn ještě na soutěže nejezdí? proč?zrovna fotbal je kolektivní sport a když se zápas nepovede tak je to chyba všech,ne jen jednotlivce.a vím,že i takhle malé děti na soutěže a zápasy jezdí-muj chlap hrával fotbal,švagr taky,obe neteře tak,ale už u toho zůstala jen jedna,druhá si zvolila florbal (teď jim je 10 let) a i ta jedna fotbal po letošním roce skončí, protože pak už věkově nebude spadat do této kategorie a dojíždět 30km kvůli fotbal.treninku nepůjde,ženský fotbal se hraje jinde

iulia
autor
11. zář 2020

@veronikav31 jj,už byl na nějakých zapasech a ted se chystá turnaj dokonce.

iulia
autor
11. zář 2020

Dnes jsem s malým byla celou dobu na tréninku jako divák. Dnes je trénoval někdo jiný (kluk kolem 25 let) a syn se do všech aktiv se zapojil včetně týmových a dokonce ho ten trenér pochválil. S klukama se moc nevybavoval. V týmu mají 3 kluky, kteří jsou fakt dobří vzhledem k věku. Ale ten zbytek je na tom stejně jako můj syn. Takže jsem se rozhodla, že ho tam ještě nechám. Navíc jsem se dozvěděla od jiné maminky, že od listopadu budou mít nového trenéra. Děkuji za reakce🙂

veramala
22. dub 2021

Krásný den!

V rámci sociologického průzkumu, jehož cílem je zjistit, jakými způsoby tráví děti a jejich rodiče společně volný čas, Vás prosím o vyplnění dotazníku. Za odměnu se můžete zůčastnit slosování o poukaz v hodnotě na 400Kč na nákup na Alza.cz.

Děkuji Vám za spolupráci! 🙂

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeYnwV...