Sport pro holku. Co dělají ty vaše?

zuzita15
17. bře 2023

Ahoj! Přemýšlím nad sporty, které by mohla dělat 4.5 letá dcera, aniž by si zničila klouby apod 😄 Je to typická holčička, takže momentálně chodí na balet pro nejmenší, ale nechci, aby se tomu věnovala dlouhodobě. Jenže zatím jsem neobjevila nic “holčičího”, co by mě neodradilo budoucí hypermobilitou, zrasenými koleny a jinými neduhami atd. Co dělají vaše holky a nemáte pocit, že ve 30 budou v invalidním důchodu? Určitě neplánuji vrcholový sport (já ho neplánuji 😅😅, ale co já vím, po čem bude toužit dcera).
Díky za tipy!

xxx3d
22. bře 2023

podle mě je nejlepší sportovní gymnastika pro všestrannost
když se jí potom bude víc líbit tancování, v pohodě tam všechno uplatní
🙂

pestas
22. bře 2023

Dulezita je hlavne kompenzace, at jde o jakykoli sport. Pokud jde o sport, ktery je hodne zamereny na rozsahy (gymnastika, balet,... ) Je nutne kompenzovat spravym posilenim a zpevnovanim, sport zamereny naopak vice silove (aerobik, sportovni gym) je vhodne doplnovat a kompenzovat treba plavanim a relaxacnim cvicenim, jedbostranne sporty jako tenis, golf (vetsinou lravaci pretezuji pravou, levaci levou stranu) je vhodne kompenzovat komplexnim treba i zdravotnim cvicenim. Dalsi faktor jaou i dospozice pro dany sport a vhodnost z hlediska kloubu uz nyni (treba brusleni ci lyze se nedoporucuji detem s valgozitou kotniku do posileni a zlepseni).... Pokud nema treba dispozice co se tyka flexibility tak ji samozrejme sporty na flexibilitu zamerene (balet, moderni gymnastika apod) mohou pripadne i uskodit... Pri spravnem vyberu a spravne a hlavne pravidelne komenzaci nemusi ani vrcholovy sport nutne znamenat zhuntovani tela

veronikav31
22. bře 2023

@zuzita15 prosím co je typická holčička? dcera(nyní 7 let) od malinka je v šatech, sukních, chodí teď na sportovky v rámci školy v 1.třídě, od malinka jezdí na kole,na koloběžce, lítá po venku, leze po stromech. Ráda cvičila jogu ve školce.Jsme akční rodina, takže v týdnu nebyla nikde zavřená a raději běhala po hřištích s ostatními dětmi. Neteře chodily na gymnastiku a když jsem viděla co a jak, tak ani omylem bych ji na to nedala.Stačí jeden sportovní kroužek v rámci školy,druhý kroužek má v rámci školy jazyk,zbytek ať si běhá venku s kamarády.Žijeme ve městě nikoliv na vesnici. Být na dceři,tak dělá jakýkoliv kroužek.Osobně nejsem toho příznivcem a už vůbec ne jezdit o víkendech na závody.S dcerou chodí do třídy chlapeček,který se věnuje hokeji,3xtýdně má v týdnu trénink,o víkendu soutěž nebo trénink.škola jde mimo,tomu odpovídají výsledky

mollyweasley
22. bře 2023

Obě holky dělají atletiku, starší je víc sportovní, chodila i na jumping nebo ve škole na házenou.
Mladší je spíše umělecky založená, takže má pěvecké aktivity a atletiku jenom jednou týdně, aby se hýbala. Za mě je atletika úžasný sport, dítě se naučí používat své tělo přirozeně.