Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

betelgeuzz
23. říj 2013

@garzonka jsem na to mrkla a ta akce je až od pondělka.

pebecka
23. říj 2013

@jper 🙂

garzonka
23. říj 2013

@betelgeuzz a jo, to jsem se spletla 🙂 dik za upozornění

klara.t
29. říj 2013

Balíček zabalen, připraven na poslání, snad jsem tam nic nezapomněla a nespletla 🙂

klara.t
30. říj 2013

@rozarka65 balíček jsem dnes ráno poslala, vyšlo to asi na 68,- nebo tak nějak, těsně pod 2 kila, však jsem posílala 4 aktivity 🙂 snad se vám to všem bude líbit. Rozarko, vložila jsem tam i za tu magnetickou pásku. Moc moc díky a už se těším, až vše pošleš zpátky 🙂 Ted jdu dodělat aktivitu třídění odfpadu do jiné výměny, až budu mít hotovo, nafotím a klidně vám poskytnu materiály v PC podobě, aby jste si to také mohly udělat. Jen pokud chcete, tak už si ted sbírejte odpad v malém provedení. Já jim tam přidávám: žalud, bubl.folii, různé kusy plastu, pet víčka, kus kartonu, kus polystyrenu, kus látky, kus mirelonu, kus suché mandarinkové kůry, kaštan, rozstříhané brčko, kus obalu od koření, kus povoskovaného papíru, alobal, víčko od piva, kus balonku, korkovou zátku, gumičku,skleněný kamínek... atd...) ještě musím vytisknout obrázky dalších odpadů.

rozarka65
30. říj 2013

@klara.t díky.. 😉

zaffka
3. lis 2013

Ahoj holky, napadlo mě uspořádat tentokrát výměnu na téma Nejoblíbenější pohádky ro nejmenší...tím myslím, Budulínka, Koblížka, Smolíčka, Karkulu, Mášenku a medvědy, kůzlátka, řepu, Jeníčka a Mařenku,, kohoutka a slepičku, hrnečku vař,..ale třeba i Krtka a kalhotky, pejska-kočičku-dort,...z mých zkušeností děti milují při vyprávění s něčím manipulovat, hrát si..takže mám představu zpracování jako loutky, maňásků, posloupnosti obrázků, hádanek, přiřazování, hledání chyby,zasouvání ala interaktivní knížka, zpracování coby desková hra apod. Měl by někdo zájem? S termínem dokončení tak konec ledna?Těším se🙂

danw7
3. lis 2013

ahooj..dlouho vas sleduji a moc se my libí co pro děti tvoříte?Není tady někdo kdo už nějaký pytlíčky nepotřebuje a chtěl by je třeba věnovat za poštovné či za nějakou dobrou částku

kofinek
4. lis 2013

@zaffka to je super napad, sla by som do toho 😉

rozarka65
4. lis 2013

@zaffka dobrý nápad... 😉

pebecka
5. lis 2013

@zaffka napad pekny, do toho ti bude zapadat kukatko z 6.kola ;). To budu slintat az to budete vyrabet 🙂

klara.t
5. lis 2013

tak pro inspiraci jak jsem vyrobila to třídění odpadu do jiné výměny. Mohu poskytnout k tisku obrázky na kelímkách, obrázky k rozstříhání, tahák na třídění co kam patří....kdo by chtěl, pište si 🙂

hankita
6. lis 2013

@klara.t jéé, to je paráda. Jak jsi potiskla ty kelímky?

klara.t
6. lis 2013

@hankita vytiskla jsem barevné obrázky, vystříhla a nalepila. Nakonec průhlednou izolepou, protože herkulesem to nedrželo a děti by to asi stejně loupaly. Takhle to má dobrou životnost.

zaffka
6. lis 2013

@klara.t ahojky, tak já se hlásím.-))
můžeš mi to poslat na mail z.hrivnova@volny.cz....díky moc

zaffka
6. lis 2013

Tak holky, jsem ráda, že se vám pohádková výměna líbí..když budete vědět o někom, koho by to lákalo, dejte mu vědět...vyhovuje vám domluva přes Koníka nebo upřednostňujete skupinu na Facebooku?

xmarg04
7. lis 2013

@zaffka Sakra, zarekla jsem se, ze uz zadnou další vymenu neabsolvuju, ale ty pohádky, to by me zajímalo...😉 Predbezne se mnou pocitej...😉

hankita
8. lis 2013

@xmarg04 jsem na tom podobně... účastním se teď i výměny na rustspolecne.cz a říkala jsem si, že to bude konečná a pak @zaffka vymyslí pohádkovou tématiku a zase o tom vážně uvažuju... 😀

xmarg04
8. lis 2013

@hankita 😀 😀 😀

klara.t
8. lis 2013

Já dodělala 4 aktivity sem, rychle dodělala to třídění odpadu do skupinky předvánoční výměny na FB a jak jsem ráno odeslala balík, řekla jsem si, že už nikdy. Že toho mám dost. Jenže jsem přišla domů, na FB se rozjížděla skupina pro 0-3 pro začátečnice, takže se vybíralo i z těch jednodušších námětů a zase jsem se já trubka přihlásila. a ted se tu řeší další kola a já už mám zase místo bloklé, je to návykové...

daisyr
8. lis 2013

@zaffka taky se předběžně hlásím do poh. výměny, ale určitě to nechat na leden či únor, prostě po vánocích, a domluva tu FB nemám ráda 😉

pebecka
8. lis 2013

drzim se zuby nechty, abych se nepridala. uz toho mame doma fakt hromadu 🙂

wiwiane
8. lis 2013

@pebecka
@klara.t
@hankita
@xmarg04
tak já sem si to slíbila že do další výměny nejdu 😝 takže slibuju, že do této ne ale příšti už není další že 😀 takže budu nakukovat 😉

xmarg04
8. lis 2013

@pebecka Kdyby to byla bezna vymena, taky me to nezlomi, ale ty pohádky... 😅 😅 😅

pebecka
8. lis 2013

@xmarg04 ja bych mela ještě vetsi problém s hernim kolem, tomuhle odolam ;)

rozarka65
8. lis 2013

@xmarg04 taky mne to láká... 🙂
@pebecka no pokračování herního tu někdo navrhoval,tak asi po Vánocích to 8.kolo... 😀 😎

pebecka
8. lis 2013

@rozarka65 to ma byt prece to pohadkove ;)

klara.t
8. lis 2013

já bych klidně herní, na pohádky nemám představivost 🙂

pebecka
8. lis 2013

@klara.t vy me proste chcete zapojit :D
zase si rikam, ze ted to ještě zvladnu ale az budu mit deti dve a k tomu praci tak uz na to asi jen tak mit cas nebudu...

jper
9. lis 2013

Do herního kola taky jdu - pohádkové nedovedu si představit jak by to bylo. A holky měly byste zájem o výměnu na quiet booky? Už nad tím chvíli uvažuju

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru