Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

rozarka65
19. led 2013

Ahojky,
moc se omlouvám,ale včera jsem šla spát a teď o víkendu asi moc stíhat nebudu...teď se jdeme přesunout chvíli ven, je tu nedýchatelno (P. v noci stříkal plíseň savem)...a krom toho P. spí, asi bude mít zas angínu...večer se tu otočím...do třetího kola mne stále nic nenapadlo...už máte termín?

sova33
autor
19. led 2013

@rozarka65 Ahoj, pokud nebudou námitky (některé holky už mi to v IP odsouhlasily), udělala bych pro mladší kategorii v 3. kole tu zvířátkovou kostku + pár obrázků (viz IP). Tady je fotka 🙂

danw7
19. led 2013

ahoj chci se zeptat jestli by my nekdo neco nevyrobil samozrejme to i zaplatim mam dvouletou dceru a pul rocniho chlapecka moc se my líbí co tady děláte a jste šikovný....moc děkuji

imzadi
19. led 2013

@sova33
@rozarka65 uz jsem nakoupila testoviny😀 zatim troje...uvidim jestli nekde potkam jeste nejake pekne...

imzadi
19. led 2013

@danw7 a nechces se spis pridat??? Nevim jak holky ale ja to beru proste jako spolecnou aktivitu 😅

katerina108
19. led 2013

@carmonka Ahoj, výborný nápad. Já jsem pro jedničku a budou mi stačit kartičky, pytlíčků mám doma dost. Dvojka je taky úžasná, ale asi by to bylo dost náročné, takže si vkládám do inspirace a zařídím si to sama.
Tento formát diskuse mi taky nevyhovuje a proto sem už taky moc nechodím, nedá se v tom zorientovat. Navrhovala jsem, že bychom mohly udělat masový nátlak na správce blogu, jestli by to mohli nějak poopravit a udělat formát buď jak je v krátkých zprávách anebo klasický formát diskusních vláken 🙂

danw7
19. led 2013

@imzadi bohuzel to nestiham neco delat,starani o deti,domacnost a zvirata na zahrade me zabere hodne casu a vecer jsem rada ze padnu do postele

imzadi
19. led 2013

@danw7 chapu...treba se nekdo ozve😉 i me tu nici dve deti, barak a jeste prace, takze rozumim 😅

danw7
19. led 2013

@imzadi diky a kdyby si ty mela zajem tak my dej vedet

xmarg04
19. led 2013

Holky, jen pro info - dneska rano jsem rozdelala balik z Davony a moc me potesilo baleni 24 ks filcu (je to sice ten slabsi, ale ma vysokou gramaz - 350) , ktery stoji 156 kc, takze jeden vyjde na 6,50 a za tu cenu se to proste neda jinak sehnat. Takze jen kdyby mel nekdo zajem, ja jsem spokojena...😉 A barvy dobry, vzdycky po dvou...

petapete
19. led 2013

@pebecka no šitých asi nakonec nebude, nemám tmavou jednobarevnou látku a M. "zakázal" další nákup 😀 . Tak jedině bych ti to zkusila udělat z bílé 😉

rozarka65
19. led 2013

Holky ze třetího kola skupina 1-3roky prosím o doplnění...děkuji..
@sova33 .......................kostka - zvířátka
@rozarka65
@petapete ................ semafor
@denisa_svatba
@pebecka.....................destičky na přiřazování dle barvy a tvaru (smyslová výchova)
@leia1 ..........................hmatové pexeso
@ilonne ........................filcový domeček
@estrellita ....................obrázky přiřazování, př. bota-tkanička
@zaffka
@daisyr ........................filcové pexeso
@jagado .......................logická řada
@imzadi .......................navlékání těstovin

pebecka
19. led 2013

@petapete ja ted budu vyhazovat vinove prosteradlo 😀
1. nevim jestli se chces pro me patlat s jinou variantou nez pro ostatni
2. ani svetla by mi nevadila

vegal
19. led 2013

@pebecka tak to máme opravdu hodně podobné ☹ Hlavně mu jde rozbordelení věci,které já uklidím 😀
@sova33 náš taky hodně pobíhá,ale ještě radši leze do výšek.To co dělá váš malej u nás nehrozí.Když mu řeknu jestli mi něco podá,nereaguje,jako na všechny ostatní pokusy ho do něčeho zapojit.Je to malej tvrdohlavec,kterej si jde jen za svým a okolí nevnímá ☹

vegal
19. led 2013

Napadla mě jedna aktivita,no spíš jsem jí okoukla na netu,ale už se asi přidat nemůžu,že?
Tady je obrázek

vegal
19. led 2013

Ale kolíčky by mohly být jen natřené barvou.
Pokud tu ještě tahle aktivita nebyla a nemohla jsem se zapojit,třeba se jí ujme někdo jiný 🙂

rozarka65
19. led 2013

@vegal Ahoj,přidat se můžeš, ještě je místo...píšu tě do 3. kola,skupina 3-6 let... 😉

vegal
19. led 2013

@rozarka65 děkuji.Můžu se jen zeptat na nějaká pravidla?Nebo jak to chodí?
A ještě mně napadlo,když jsem tu četla,že se tu maminky ztrácí,nešlo by třeba založit skupinu na FB?Myslím,že by to tam mohlo být přehlednější.

rozarka65
19. led 2013

@vegal Je to proto, že od začátku diskuze se tu rozjíždí třetí kolo a každé kolo má dvě skupiny..až se to domluví (už to skoro domluvené je) a nerozjede se další kolo,tak už to bude dobré...pak už jsem budeme vkládat různé nápady,inspirace,odkazy...
A pravidla...vybere se aktivita...tu tady navrhneš a holky schválí...dá se termín dokdy vyrobit...pak se to pošle někomu z nás (ve 3.kole jsem to já) a zkompletujeme to a pošleme dál (tak se zaplatí poštovné jen 2x)...

rozarka65
19. led 2013

@vegal a co zmiňovaný fb..já třeba s fb moc nekamarádím...

vegal
19. led 2013

@rozarka65 Moc děkuji!
Takže já navrhuji ty kolíčky ať už s písmenky nebo barevné,ale když je to pro větší děti,tak by mohly být spíš písmenka,že?
A ten FB mě jen tak napadl,ale chápu,že mne každý tam chodí 😉

rozarka65
19. led 2013

Holky ze třetího kola skupina 3-6let prosím o doplnění...děkuji..
@sova33 ............................ vývojové puzzle (pod seznam vkládám odkaz, pokud byste nesouhlasily, vyberu něco jiného)
@rozarka65
@petapete ......................... bingo
@denisa_svatba
@pebecka...........................dopravni razitka (bude se hodit ke znackam z minuleho kola emoticon)
@jajulin ..................................vločky .skládání
@daisyr
@jagado ...............................sudoku - víčka
@jper ................................... hodiny ??
@vegal..................................kolíčky s písmenky

denisa_svatba
19. led 2013

Holky ze třetího kola skupina 3-6let prosím o doplnění...děkuji..
@sova33 ............................ vývojové puzzle (pod seznam vkládám odkaz, pokud byste nesouhlasily, vyberu něco jiného)
@rozarka65
@petapete ......................... bingo
@denisa_svatba...................křížovka s písmenky
@pebecka...........................dopravni razitka (bude se hodit ke znackam z minuleho kola emoticon)
@jajulin ..................................vločky .skládání
@daisyr
@jagado ...............................sudoku - víčka
@jper ................................... hodiny ??
@vegal..................................kolíčky s písmenky

denisa_svatba
19. led 2013

Holky ze třetího kola skupina 1-3roky prosím o doplnění...děkuji..
@sova33 .......................kostka - zvířátka
@rozarka65
@petapete ................ semafor
@denisa_svatba...........posloupnosti - pohádka o 3 prasátkách
@pebecka.....................destičky na přiřazování dle barvy a tvaru (smyslová výchova)
@leia1 ..........................hmatové pexeso
@ilonne ........................filcový domeček
@estrellita ....................obrázky přiřazování, př. bota-tkanička
@zaffka
@daisyr ........................filcové pexeso
@jagado .......................logická řada
@imzadi .......................navlékání těstovin

vegal
19. led 2013

@rozarka65 a mam to udelat pro tolik lidi kolikje nas v te jedne skupine?
A jestli mi nekdo poradite kolik kolicku do jednoho pytlicku,a jaka jsou vhodna slova pro skupinu 3-6 let.Omlouvam se za blbe dotazy,ale jeste s tim nemam zadne zkusenosti,tak at to pak k necemu je.
Dekuju!!!

rozarka65
19. led 2013

@vegal skupina je zatím 10,ale je to otevřené do 12,kdyby se chtěl ještě někdo přidat...
A otázky jsou dobré...nakoukni sem prosím večer,až tu budou holky...😉

petapete
19. led 2013

@katerina108 co se týče nátlaku na vedení, zo bych byla hodně skeptická, při "velkým třesku" dalo jasně vědět, kde mají věcné připomínky uživatelek 😠 .

@pebecka no vím nová by na to asi moc nebyla, by na tom ty semaforový barvy nebyly moc vidět tak, jak by měly...

@vegal u těch písmenkových kolíčků....mě se taky moc líbí, i jsem uvažovala je udělat, ale chtělo by to asi celou abecedu, ať je to ucelený a to je v nákladu pro min. 10 vyhotovení už dost náročný na pořizovací náklady 😖 , spíš tak aby si každá udělala sama...ale nápad je to moc pěkný 😵

majatob
19. led 2013

neco podobnyho jak ty kolicky delame s loupeznikama, akorat nemame kolicky ale karticky s pismeny. Koupila jsem v papirnictvi abecedu pro prvnaky (asi 15Kc), zalaminovala, rozstrihala a skladaji pismenka do slov podle predlohy, k tomu mame zase obrazkovy karticky a na druhe strane slovo 🙂 ale vyrabet bych to teda tolikrat nechtela 😀
http://papirnictvi.zdekoupim.cz/shop/pro/3790/p...
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/majatob/albu...

apollo11
19. led 2013

@sova33 Nejde mi to poslat přes IP, tak zde 🙂 (3-6 let, 1. kolo)

sova33
autor
19. led 2013

@vegal Mně se taky kartičky s kolíčky líbí, možná by bylo možné, kdybys udělala sadu kartiček a a kolíčky bychom si dodaly samy. Případně udělat pět kolíčků, aby šlo aspoň pár slůvek hned.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru