14ti měsíční syn spí po obědě a já si odskočím ven

agnny
2. říj 2008

Ahojky, chci se zeptat na váš názor. Malému je 14 měsíců a pravidelně chodí po obědě spinkat, vždy kolem 12té a probouzí se kolem 2. Nikdy se nestalo, že by se v tuto dobu ze spaní probudil. Občas této doby využiji a skočím nakoupit do obchodu, kde jsem max. 20 minut. ( obchod je téměř u domu) a malý je doma sám. Né, že by mě nenapadllo, co bude když se náhodou vzbudí, ale říkám si, že nanejvýš si chvíli pobrečí, spí v postýlce a z ní se nedostane, takže mu nic nehrozí. Ale stejně vždy po obchodu lítám, už abych byla zpátky. No a .. občas potkám nějakou známou a první otázka - kde máš malýho?? Po pravdě řeknu, že spinká po obědě a tak letím nakoupit.. A všichni se zatvářej jako bych spáchala nějaký zločin, že ho nechávám samotnýho. Ale nahlas nikdo nic neřekne. Kdybych taky necítila pochybnosti o svém jednání, tak bych to vůbec neřešila, takhle se mi honí hlavou, jestli vážně neriskuji, že od něj odejdu a hlavně nechci aby se o mě po městě vykládalo, že si vycházkuju a malej je doma sám, znáte to, jaký keci dokáží lidi vymyslet a roznášet 😒 Takže- co si o tom myslíte, odešli by jste od vašeho mrňouska na chvíli, když víte že sladce spinká a minimálně hodinu ještě bude?? Děkuji..

mady
5. říj 2008

Ahojky všem!
No já bych malého taky nenechala doma samotného a proto mi často doma stojí půl dne vyprané prádlo a čekáme na tátu 😀 No ale jinak vím že je běžné třeba nechat dítě před barákem v kočárku a jít do domu si třeba uklízet. No to bych třeba já taky nenechala 😉

suki
5. říj 2008

já jsem teda byla nejdál od malé v odpadkárně s košem když spinkala a uši jsem měla natažený jak Saxana tu úžasnou natahovací ruku, jestli náhodou malá nepláče - byla jsem pryč asi 2 minuty...No do obchodu bych nešla, neboť ho máme od nás asi 1km, takže by se to trochu protáhlo... 😀 Myslím, že kdybych měla obchod 1 min. od baráku tak bych možná zaskočila, ale to bych si s sebou vzala chůvičku 🙂 Ale nerva bych měla stejně 😒

tlapicka
5. říj 2008

Kdyz mala spi jdu s odpadkama, pro postu, preparkovat auto nebo koupit maso (masna je v prizemi.) Vzdycky trnu jak blazen, ale mala ma sirenu misto hlasu a nadoslech jsem vzdy. Nejdele do ti minut jsem doma. dal nez pred barak bych ale nesla...

moje mamka vychovala deti a kdyz hlida malou a ta spala, tak do samky taky zabehla. To uz bylo na cca 10 minut. kdyz nas pri navratu potkala byla nervni jak blazen, takze pocitam, ze je to asi spatne.

markeeta
6. říj 2008

agnny: kdyz s nim pujdes na koupit a nechat v kocarku venku spinkat, tak to ma uplne stejny efekt, je tam 15 min venku, jo muzes ho jit zkontrolovat, ale za tu dobu co tam nejsi, tak se taky muze neco stat. Ja sem si prave vzpomela na svou historku, kdy jsem ji nechala spinkat venku pred obchodem, protoze je to velky obchod a budila by se zatackama atd (mela jsem spatnou zkusenost s ni nakupovat, kdyz byla ospala). Kdyz jsem platila, tak ke me prisla ochranka, ja jsem v tu chvili nevedela o co jde, protoze jsem ji nerozumela, potom do me prodavacka stouchla "je to vase dite"? najednouch Natasu slysim, jak place za zady te ochranky. Kdyz jsem tu historku rikala manzovi, tak reagoval, ze bych ji nemala nechat tam samotnou. Kdyz ja jsem byla mala, tak bylo uplne normalni, ze nechali mamky spinkat dite pred obchodem a sly si nakoupit, tedka uz je jina doba. Ja pracuju vecer a kdyz koncim, tak uz mala spinka. Kdyz je hodne blbe pocasi a nepracuje zadna kolegyne, co bydli blizko nas, tak me manzel prijede vyzvednout, je to na 8 min. V dobe, kdy byla mensi a bylo ji sumak v kolik jde spat, tak prijeli vsichni, ale tedka musi uz urgentne pred 8h 🙂. Tak to jednouch prijel sam a ja uplne zhrozena, jakto ze ji nechal doma samotnout a on, ze za tu dobu se nemuze nic stat, a zajimave, ze to byl on, kdo me rekl, ze nesmim nechat dite samotne pred obchodem 😀

lukin
6. říj 2008

marketa: Nenechala bych své dítě před obchodem ani před barákem atd .... Znám případ, kdy jedna mamka nechala mimčo před oknem v paneláku a každých pět minut se dívala, zda ještě spí. No a pak se zase koukla a kočárek nikde. Odvezl ho pedofil. Nakonec se nic nestalo, protože ho rychle našli 🙂 A doma si to taky nelajznu. Akorát jednou jsem šla ven věšet prádlo, když spala. Ale mezitím jsem se byla asi 2x dívat, zda spí. No za ty nervy mi to nestálo. Tak od té doby raději věším prádlo doma.

markeeta
6. říj 2008

lukin: ja uz to taky nedelam

kopcik
6. říj 2008

připojím se k většině. NIKDY bych tak malé dítě nenechala samotné doma. i kdybych měla jít jen dolů otevřít dveře, tak ho vezmu s sebou i kdyby spinkal. je to dáno možná i tím, že si připadám jako až moc starostlivá matka.... ale obchody jsou otevřené skoro non stop a není problém se tam stavit, až přijde manžel nebo se prostě projdu s malým na procházku....
v anglii je to dokonce protizákonné až do 14-ti let nechávat děti samotné doma!!!! vidím v tom smysl...nejsem si jistá, že i tady by to bylo úplně bez problémů.
no a na kamošku, která jde na pivo a nechá děti doma - to snad už jen ta sociálka....

markeeta
6. říj 2008

kopcik: ja bych to nedramatizovala a dite zbytecne nestresovala s branim ho do naruci kvuli otevreni dveri. Kdyz jsi tak starostliva, tak mas asi monitor dechu a chuvicku, to ti klidne dovoli odejit otevrit dvere.

karot
6. říj 2008

Ahojky,
já se také přikláním k většině.Moje mamka(dětská zdravotní sestra-dělala 6 let v jeslích)neměla hlídání,tak nás(brácha měl půl roku a já byla o rok starší)ve 22:00 uložili a šli na ples.Když mi to vyprávěla,s těží jsem polkla a ona mi na to řekla,že jsem nějaká přecitlivělá. 😅
Asi spoléhala na to,že kdyby se něco stalo,tak by jí nepostihovali,protože jí by se přece nemohlo stát,aby se jí dítě(brácha spával od narození na břiše)ve spánku zalklo,když má diplom. 😖
Její výchova spočívala v tom,že nás jednou za 3 hodiny nakrmila,dala nás do kočáru a odvezla nás na konec zahrady(60m),aby od nás měla pokoj. 🤐
No a jelikož mám jen jedno dítě a snažím se ho mít na dohled,protože mám o něj strach(doma ho možná nechám samotného,až mu bude nejméně 11let)a nechci o něj přijít,s mamkou od jeho narození nevycházím,protože má pocit,že ho rozmazluju ☹ .
Sice mě to mrzí,že má k tomu takovýhle postoj,ale je to její problém. 😉
Vím,proč jsem si dítě pořídila a nevadí mi,když mu "musím" být 24 hodin denně na blízku. 😵

grisgot
6. říj 2008

..holky neblázněte..to fakt chodíte s mímem i na WC??? 😉

kopcik
6. říj 2008

markeeta: já myslela dolů vchod. bydlíme v osmém patře...

kopcik
6. říj 2008

karot: mám to trošku podobné.... vycházím s mamkou podle možností, ale taky slíchám - my jsme to dělali tak a tak. moc čteš.... jo. kdysi se věci dělaly jinak. kdysi člověk mohl nechat spát dítě před oknem v kočárku, mohl nechat kočárek před obchodem a jít si v klidu nakoupit, ale to neznamená, že to dneska bude v pořádku...

kopcik
6. říj 2008

grisgot: a představ si, že já už s ním jednou na tom WC byla!!!!!!!!! 😀 ale to jen proto, že tak hrozně plakal a já ho prostě nemohla na tu minutu položit.

grisgot
6. říj 2008

kopcik 😀 😀 😀 😀 😀 Jóóó, jasně..ty máš ale ještě robátko bejbátko 😉

markeeta
6. říj 2008

kopcik: jasne chapu, nevim co bych delala, kdybych bydlela v bytovce. Ja ji tahala taky na zachod, kdyz plakala a ja urgentne potrebovala. Zajimave bylo, ze na tom zachode vzdycky prestala 🙂 . Tedka co leze, tak dolejza vsude za mnou 🙂

karot: to je takova profesni deformace, ona aby se z tech deti v jeslich nezblaznila, tak to proste musi brat flegmaticky

kdyz jsem byla v tehu a koupila si chuvicku, tak me babicka rekla, jak by byla za to rada, kdyby ona to mela ve sve dobe, ze kdyz sla na pole, tak musela jit kluky kontrolovat kazdou chvilku, kdyz spali. me to vyhrklo, ale dobre jeji vec, kluci detstvi prezili. a to je moje babicka velice uzkostliva.

nikkos
7. říj 2008

Ahojky. Tak já myslim, že bychom tu neměly agnny kamenovat, chtěla znát pouze názor a ten dostala, nebudu jí to vyčítat. Jak je vidět v prvním příspěvku, agnny z toho má taky trochu výčitky, třeba si teď dá větší pozor 😉
Většina se shoduje. Já se přidávám k většině. Nikdy bych malýho samotnýho nenechala.
Jednou jsme byli s malym dopoledne na velkém nákupu, pak si dal oběd a hned šel spinkat a když usnul já si šla vynést nákup z auta (ještě nechodil, takže s dítětem v ruce se to nedá). Ale to byly nervy!! Hnala jsem jak fůrie a v hlavě snad všechny katastrofické scénáře ☹

Ale jistě jsou i rodiče kteří na to mají opačný názor. Teď jsme byli na dovolené v hotelu, který byl ze dvou budov. Nějak se stalo že jsme dostali jiný pokoj a známí kteří byli s námi bydleli v té druhé budově. Majitel se nám moc omlouval a nabízel, že nám půjčí chůvičku, aby až malej usne jsme mohli ke známím jít a posedět. Hrozně se divil že jsem si klepala na hlavu že ho tam rozhodně nenecham.
Myslel to dobře 🙂 ale já bych to určitě neudělala, i když jiným to tak může přijít v naprostém pořádku 😝

kacka.va
8. říj 2008

nikkos: no to byl pak přesně případ té Madelaine, nebo jak se jmenovala, co jí unesli, zatímco rodiče byli mimo pokoj. ☹

nikkos
8. říj 2008

Jo jo, kacka.va, to je přesný! Taky mě to hned napadlo a vůbec nechápu jak někdo může takhle dítě nechat. Fuj, mam husí kůži 😢

andilek
8. říj 2008

tak já osobně bych Ondru samotnýho doma nenechala pokud bych šla nakoupit, ale když jsme v létě grilovali na zahradě, tak jsem si sebou vzala chůvu strčila ji venku do zásuvky a když se probral, tak jsem byla během minutky nahoře 😉

ale mám kamarádku, která je doma přes týden sama, má psa a večer jí nezbývá nic jiného než uspat malýho, vzít chůvu a psa jít vyvenčit ...ale jenom kolem paneláku, takže je to asi něco jako jít otevřít dveře pošťačce 😉