16ti měsíční batole nechce poslouchat. Jak to řešíte?

lendych
14. srp 2009

Holky poradte, mame dcerku, je hodná, je jí16 měsíců.
Ale když jí chci něco zakázat, aby třeba např, něco nebrala do rfuky apod a řeknu jí že nesmí, ne ne apod. Tak to dělá dál a směje se. Určítě ví co znamená ne, protože když neco nechce tak řekne ne.
Jak to řešíte?

mysulka
13. zář 2009

Holky, na to přebalování u nás funguje hrneček s ovocným mlíčkem, takový ten nekapající má jeden na mlíčko a dávám prďolovi do něj aktivii atd. a on je miluje, tak to vydrží dokuď to nezbumbá 🙂 Ale taky nás zkouší co vydržíme, si občas říkám, že jsem zralá na blázinec, já ho varuju 3x a když třeba hází s hračkou o zem, tak mu jí vezmu a pokud je to o chování, tak dostane na prdku, už 2x dostal bez plenky, to chodil po bytě, v jedné ručičce držel nurofen a druhou si hladil tu bolavou půlku, jenže tu druhou, než na kterou dostal 😅 Ale je fakt, že v tu chvilku mi bylo hůř než jemu. Ale někdy to prostě jinak nejde.

Tak se držme a hodně štěstíčka, já pak jsem schopná zbouchat čokoládu na posezení a zapíjet to jesenkou 😀

audri
13. zář 2009

To jsem ráda, že vidím, že nejsem sama. Malá má 16 měsíců a připadá mi, že si myslí, že celý svět se točí jen kolem ní (taky že jo..). Ale když už po třicáté za dopoledne si chce čichat ke kytkám a dávat pusi ptáčkovi a dívat se na kyti a .., vše jen na mých rukou, mám je jak opice, vytahané, tak už nemůžu... Sotva ráno vstane, hned volá tam tam a znamená to, že se chce nosit na rukou (i když chodí bezvadně i vydrží) a všechno ukazovat, nejlíp až do odpoledne, do spaní. A odpo, pokud nejsme venku, tak to samé..Protože bydlíme v bytovce a mně se nelíbí, když hlučí sousedi (jako že často a přespříliš), tak my to nechceme dělat, ale obávám se, že jsme si na sebe upletli bič.. Když řeknu malé nene, nebo nevyhovím, je schopna i několik desítek minut hlasitě plakat a nepomohlo mi nic, ani zavřít do pokojíčku, ani domluvy ani odvést pozornost třeba ke knížečce. Maximálně z toho byl větší řev a mnohem větší uklidňování, protože měla záchvat pláče, kdy už asi ani nevěděla, proč pláče.. Doufám, že z toho vyroste, jinak budu mít ruce až k zemi a budu se vznášet s hlavou jak balon.. :o)

jennyska
16. říj 2013

Ahoj Maminky,

na Modrém koníkovi si všechny těhulky, maminky a snažilky společně vytváříme knihovničku pojmů a zkušeností kolem všeho mateřského 🙂

Dnes v ní přibyl i článek na téma Batole a proto bych Vás ráda poprosila, zda byste mohly své zkušenosti právě s batolecím obdobím Vašeho dítěte napsat k článku https://www.modrykonik.cz/batole .

Maminky mají v této oblasti spoustu dotazů a zajímá je, jak i Vaše děti tímto obdobím prošly. Jaké měly stravování, spaní, výchovu, jak se učily novým věcem, jak a s čím si hrály atd. Vašimi zkušenostmi jim s tím můžete velmi pomoci 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Janča