2,5 roční dítě a počůrává se. Máte zkušenost?

mzacikova
20. únor 2020

Zdravím Vás. Obracím se na Vás s radou - syn 2,5 roku je už přes půl roku bez plen na doma a na ven (na cesty autem a na spaní ji ještě má...), ale k věci - poslední týden a něco čůra všude po domě - v kuchyni, obýváku, do skříně... Na záchod chodí pořád, sám si řekne, sám si zajde... Ale aspoň jednou denně to pustí někde jinde, vědomě. Setkala se s tímto nějaká z Vás? Čím to může být? Věnujeme se mu dostatečně, je prý až moc chytrý na svůj věk, dělá to jak doma, tak u babiček... Já už jsem opravdu zoufalá 😔 to, že nechodí na záchod na velkou je další věc... Počká si na noc na plenu...

summer2012
20. únor 2020

Dělal to v podobném věku syn známých, schválně, všude možné, nactruc truc...nic nepomohlo, časem přešlo samo...ale trvalo to asi půl roku

veronikav31
20. únor 2020

A to počurávání je při nějaké činnosti-že zapomene nebo nedoběhne?

martt
20. únor 2020

@mzacikova Můj syn to dělal také buď se zapomel při hraní a nebo byl linej si dojít na nocnik. Vždy si jen ucvrkl, aby si trochu ulevil. A kdyz se začal ve 3 letech vědomě počuravat, tak následovalo období vzdoru. Prostě nechtěl dělat nic co jsme po něm chtěli. Neboj to přejde.

mzacikova
autor
20. únor 2020

@veronikav31 dělá to spíš naschvál. Kolikrát řekne, že chce čůrat a dnes tak šel třeba do skříně. Ráno udělal louži a dal do ní vláček, aby prý dobře jezdil. Tchyni ve stoje počůral troubu...

mzacikova
autor
20. únor 2020

@martt tak to u něj je spíš schválně... Do toho má asi taky období vzdoru - šíleně se vzteka, musí být jen po jeho, nikdo mu nesmí nic říct apod... 🤦‍♀️ Už ten týden je šílený. Snad nebude ještě hůř 😁

mzacikova
autor
20. únor 2020

@summer2012 půl roku? 😳 Šílený... Mě stačí ten týden, a jsem zralá na prášky na nervy...

veronikav31
20. únor 2020

@mzacikova a nechat ho v tom počuraným?vadí mu to?

mzacikova
autor
20. únor 2020

@veronikav31 vůbec ne! Večer se ještě ke všem vyčural chlapovi v garáži a půl hodiny v tom chodil, jakoby nic

veronikav31
20. únor 2020

@mzacikova a co děláte když se počurá třeba do té skříně nebo do garáže?

mzacikova
autor
20. únor 2020

@veronikav31 první 2 dny dostal trochu na zadek, protože to dřív nedělal. Teď se ho ptáme, proč to udělal nebo proč neřekl, že chce čůrat - na to řekne, že nechtěl, nevěděl nebo tak. Snažíme se o tom s ním mluvit, ale nezabírá nic. A to vím, že už to dost chápe

veronikav31
20. únor 2020

@mzacikova nemůže mít nějaký blok nebo třeba víc ucurava než předtím.nemuze být nachlazený?

zmrzlinka
20. únor 2020

Je ještě malej.Podle mne je to nějaký bojkot a přejde to.Syn to taky tak měl.

fidorka86
20. únor 2020

Nemáte doma nějaké změny? Stěhování, Sourozenec? Věnujete se mu? Chodí do školky? Některé děti tak můžou na sebe upoutávat třeba pozornost, "volat o pomoc". Může se cítít něčím frustrovaný....Nebo se jedná prostě jenom o dočasný bojkot. 2,5 let je ještě malý. Dcera za měsíc 3 roky se učůrává přes den stále. Nic neřekne, neřeší. Musím s ní chodit preventivně. Přitom ona sama se přes den odplenkovala již v 15 měsích.

mzacikova
autor
21. únor 2020

@fidorka86 u nás je vše při starém, právě...Do školky půjde nejdřív v září, sourozenec není ani na cestě, doma je vše stejné.. On neučuravá, on prostě pustí vše. Já si myslím, že je to bojkot. Ale člověk se mu věnuje jak jen to jde, to samé i prarodiče, takže to trochu nechápu.. Snad ho to brzo přejde

mzacikova
autor
21. únor 2020

@veronikav31 i to nachlazení mě napadlo. Ale on vždy vycura vše, není to, že by ucuraval po troškách, tak nevím...