2,5letý syn před usnutím strašně řve

tercer
6. zář 2014

Ahoj holky,
chci se podělit. Mám ani ne 2,5letého chlapečka. Každý večer a každé odpoledne co chodí spát vždy strašně řve. Vždy tam s ním chvíli jsme, prohlížíme knížky nebo pustíme pohádku ale jakmile chceme odejít je neuvěřitelný řev, který tvrá zhruba 5 minut. Po 5 minutách jako když utne a je klid. Trhá mi srdce jak pokaždé řve je to den co den, ale on by snad nespal nikdy. Chvíli jsem ho odpoledne nedávala spát v domění, že se to zlepší, ale večer je to stejný.
Je mi moc líto, že těch 5 minut řve, ale nedá se nic dělat nejraději by nespal vůbec. Myslíte, že to dělám dobře? Je mi to líto :(

ivular
6. zář 2014

@tercer Možná si sedím na vedení, ale proč s ním tedy nejste dokud neusne? Mám tříletého syna a taky by nezvládl, kdybych od něj odešla předtím, než usne (čímž nechci říct, že takhle je to správně).

piapia
6. zář 2014

Ahoj, náš malý taky před odpoledním spánkem chvilku ječí. Přijde mi že je to věkem, mají pocit že jim něco uteče tak spát nechtějí, přitom jsou moc unavení.

tercer
autor
6. zář 2014

Protože by neusnul když tam jsem. |Zkoušeli jsme a všeho všudy usnul 2x v naši přítomnosti. Vynucuje si abychom tam byli a jakmile odejdeme je za pět minut klid, ale ten řev je brutal.
Do toho máme ještě miminko, je to náročné.

piapia
6. zář 2014

Já osobně kdybych u malého seděla než usne, tak by bylo po spánku🙂 Ale na někoho to zase zabírá...

boban
6. zář 2014

Náš mladší syn neměl s usínáním nikdy problémy, dokonce nám to okolní kamarádky záviděly, že mám kluky tak krásně naučené..položíme do postele a spí se...Dokud byl Tomášek v postýlce, tak to takto opravdu bylo..teď je cca 3 měsíce ve velké posteli a většinu času ležím sním, hladím ho a uspávám...u prvního jsem si řekla, že tohle nikdy dělat nebudu 😀 a ejhle..řekla jsem si, že máme poslední dítě a užiju si ho se vším 😉 takže já většinou uspávám a když né, tak buď usne sám a nebo taky se chvíli vzteká a křičí, ale zachvíli je klid a chrápe 😉

Pokud na vašeho malého nezabírá vaše společnost, pak bych ho prostě nechala těch 5 minut pobrečet 😉

tercer
autor
6. zář 2014

@piapia Občas je to hustý, samozřejmě se řídím akademickou čtvrthodinkou, déle bych ho plakat nenechala. Ale jak píšu - 5 minut a je klid. Na tom co píšeš něco bude 🙂

kammka
6. zář 2014

@tercer já s malým chodím spár, je tu ovšem vždy riziko, že usnu taky a práce stojí a ani si pak nedám za celý den pauzu.. on usníná mizerně a někdy je to doslova bitka, třeba dnes mi svou tvrdou palicí rozbil ret 😅 😅 😅 tekla červená, blbě jsem se k němu nachomejtla. ale abych odpolední spaní zrušila úplně, to nejde, on molikrát v poledne zívá nad jídlem, usíná, kdyby odpo nespal, tak nevydrží ani do pěti a to by od čtyř vřískal..prostě si s ním lehnu a znehybním ho v poloze motorkáři, nebo se tomu říká lžičky.. obejmu ho kolem pasu, ruce nechávám volné a chvilku mu něco povídám a pak už mlčím a čekám až usne.. no, jak píšu, mnohdy chrupkáme oba..večer to samé, ale to už vím, že prostě musí jít do ložnice rovnou z vany a pak usne rychleji.. a pořádnou večeři to chce..dcera usínala sama, krom období kolem roku, to byl děs, tak jsem na ní praktikovala Estivilovu metodu, ale u kluka se mi už nějak nechce, taky jsem zjistila, že mi neublíží, když si s ním na chvíli lehnu, až budu chodit do práce, tak bude šmitec, v poklusu od rána do noci, tak si to s druhým dítkem užívám víc v klidu a neřeším spoustu věcí...

kammka
6. zář 2014

@boban koukám, že to máme dost podobné

tercer
autor
6. zář 2014

@boban odpoledne ho učím na poslech pohádky a večer si sním 20 minut povídám a prohlížím knížku. A pak? Zase řev 😀

tercer
autor
6. zář 2014

@kammka až na tu červenou, ta mě nejspíš ještě čeká🙂 Bohužel nebo bohu dík, kdo ví 😅 máme děti necelé 2 roky od sebe. Kdo nezažil neví.

boban
6. zář 2014

@kammka jojo asi máme, jen stím rozdílem, že já nemívám rozbitou pusu 😅 😀 😀 😀 😀 😉 on hezky leží, vrtí se, otáčí se pořád dokola, já jen ležím vedle něj, hladím, tam kde si on řekne 😀 😀 😀 a nebo dělám mrtvého brouka, zavřu oči a on je do pár minutek tuhý 😉

boban
6. zář 2014

@tercer já když chci číst knížku, tak poslouchá první stránku mini knížky, pak mi otáčí listy a nebo řekne ať nečtu 😀 😀 😀

kammka
6. zář 2014

@boban
@tercer on to ještě spestřuje tím, že chce e ééé, takže pokaždý vstáváme na nočník, no je to kovbojka.. já ho právě musím znehybnit, jinak by si udělal z ložnice trampolínu, skákal by nejspíš po všech postelích a ječel..aspoň nic neříká, protože ještě nemluví, krom toho e ééé, ka káá, pa pa.. knížky u nás jedou jen zvířátkové a to by místo spaní půl hodiny bučel, mňoukal, štěkal, kdákal a chrochtal.. 😅 😅 😅 😅
dneska spal úhrnem hodinu.. holka zařezávala i tři hodinky v kuse, od něj nemůžu odejít, on se tak v půlce probere, zařve si, musím za ním dojít, uložit ho, přikrýt a pak ještě spí..

anetaji
6. zář 2014

Protože píšeš,že máš dvě děti a mladší je miminko,tak bych to zkusila sladit tak,že půjdou sopát obě děti najednou.Třeba když bude vědět,že i mimčo jde spát,tak si nebude myslet,že o něco příjde.Vysvětlila bych,že teď se musí odpočívat,že musí být potichu,že i (ségra-brácha-nevim co máš za miminko) musí spát.Klidně bych tam s ním zůstala.Já jsem koupila starší tehdá takovou svítící želvičku.Promítá to na stropu hvězdičky s měsíčkem a mění to i barvy,malá na to koukala tak dlouho než usla.A nebo zezačátku stačí,být tam s ním a jen ať leží a je v klidu jen říct,že se jde po obídku natáhnout aby ho nebolelo bříško a hodinku ležet ;) hodně štěstí.Moje starší dcera už cca od 3let nespí a teď chodí do školky a zatím chodíme po obědě.

tercer
autor
6. zář 2014

@kammka teda ty máš nervy, to Kubíček naštěstí usne a spinká. Nechávám ho spát tak ty dvě hodinky max. Ale to s tím eeeee, znám taky. Máme pokojíček na půdě a ty schody jdu někdy i 3x 🙂

tercer
autor
6. zář 2014

@anetaji ladím ladím, ale to víš, mimču je 5 měsíců a tomu toho ještě moc nevysvětlím. Když se rozeřvou oba musí mě na chvíli zastoupit uspavac.cz. Jakmile se rozloučím s Kubíčkem letím za Hanýskem, aby moc nepodpořil bráchu v jekotu.

anetaji
6. zář 2014

@tercer já mám 8měs.dceru a než starší začala chodit do školky sladila jsem jim to společně taky po večerníčku obě spánek až do rána 🙂 A šlo to jedna báseň.Malá mi teď spí kolem 10té to příjdeme z procházky a vyprovodění starší do školky a potom když příjdeme se starší ze školky kolem 1hod. a potom do 7my nespí a když chce,hrajeme si s ní aby nám neusla a tím pádem potom spí jak zabitá :D Tak ať se to podaří 🙂)))

akinorevvv
19. zář 2014

2 roky a pláče při usínání i při vstávání

Ahoj holky, máme podobný problém. Syn 2 roky z ničeho nic má problém s usínáním jak večer, tak i odpoledne. Neměl s tím problémy – usínal po uložení do postýlky, nyní má už vlastní pokojík (3 mesíce), ale ještě spí v postýlce. Je to tedy teprve třetí den, ale odpoledne při usínání pláče tak cca 3–4 min. a pak usne. Večer je to horší. První dva večery pobrekával, ale usnul a včera teda hysterický pláč, volal furt mama, tata. Máme ještě 2měs. dceru, nejdřív se koupe syn, ukládá tatínek a já mezitím koupu dceru, nakojím a ukládám. No, a včera teda mazec. Nechali jsme ho tak s tím, že ho to přejde. Nepřešlo. Šla jsem tam po 15 min., uklidnil se mi v náručí, po uložení zpět do postýlky opět začal brečet, tak jsem zapla lampičku a hladila ho. když se zklidnil, tak jsem tam jen seděla. Syn se 3× posadil a podíval se, jestli tam jsem a pak zas ulehl. Když už jsem si myslela, že spí tvrdě, potichu jsem odcházela. ale asi mě slyšel, tak začal zas kňučet, ale už jsem se nevracela. Po 2min. přestal a spal. V noci sem tam párkrát zakňučel (mám ho na chůvičce). No a ráno se budí s pláčem a volá mama. Nevím, co se děje. Myslíte, že kolem 2 let má nějakou tu separační úzkost? díky za rady, tipy, kdo to zažil/zažívá? A kdy to asi tak přešlo?