Syn začal mít hysteráky večer před usnutím

magdalenan
30. dub 2016

Ahoj,

prosím o radu jestli je to jen období, nebo co.. Synovi jsou dva roky (únor 2014) a posledních pár dní odmítá sám usnout, hystericky řve a když ho necháme, přijde až do obýváku a je fakt úplně mimo a volá mě tak, že přichází o hlasivky. Hrozně pláče a tak... Takže tam s ním musím být dokud tvrdě neusne, trvá to tak min. 30-45min. Když jde manžel, zabere to taky, takže o mámě to není. Teď už tam s ním leží skoro hodinu a jakmile se pokusí odejít, začne to znovu. Když už syn usne, je klid až do rána.

Chápu, že někomu to přijde normální, ale my tohle s manželem vůbec neznáme, od miminka spí syn úplně bez problémů, uspávali jsme někdy od roka jen nošením max. tak 15min. Cca půl roku už ani to nechce, jen pomazlit, pusu a už si ukazuje do postýlky. Přitulí se k plyšákovi a za deset minut spí. Vždy a všude, i když ho třeba i ukládá někdo jiný než my.

Zhruba od začátku roku má normální dětskou postel, ale hned si na ni zvykl a do teď spal prostě bez problémů od uložení až do rána. Chodí spát po obědě a tam je to bez problémů. Jak doma, tak ve školce, kam chodí asi dva měsíce. Usne hned a spí většinou kolem 45min.

Prostě jen takhle večer a jen asi poslední tři, možná čtyři dny dělá tyhle srdceryvný scény. Nic se nezměnilo, zachováváme stejně rituály a tak. Není nemocný. Prostě nevím, ale je to pro mě úplně neznámá věc, vidět našeho syna večer v tomhle stavu a nedá mi to se prostě zeptat, jestli tohle někdo taky zažil a kdy to přešlo, nebo co pomohlo?

Už jen doplním, že jsem těhotná, 31tt, ale to s tím nejspíš nesouvisí, syn to v podstatě ještě nijak zvlášť nevnímá...

Než mě někdo odsoudí, že jsem hrozná matka, že nechci být se synem a tohle uspávání společným ležením (nestačí tam jen být, musí se u něj ležet v postýlce) mě obtěžuje, tak o tom to samozřejmě není, prostě se mi nedaří přijít na to proč teď a jestli s tím můžeme něco udělat, nebo to přejde.

Hrozná slohovka, pardon, ale snad jsem napsala vše podstatné a moc děkuji za přínosné rady nebo zkušenosti.

M.

magdalenan
autor
30. dub 2016

Ještě doplním, že když necháme otevřené dveře, tak sice trochu fňuká, ale usne. Ale to nejde hned, nejdřív tam s ním někdo musí ležet...

hrosatko87
30. dub 2016

Zkušenosti nemám, ale napadlo mě, že se mu třeba zdají škaredé sny a bojí se tam být sám při usínání. Možná bych vyzkoušela spát při rozsvícené lampičce...

magdalenan
autor
30. dub 2016

@hrosatko87 Kdyby se mu zdály nějaké špatné sny, tak by se asi budil, ale jak usne, tak spí v pohodě až do rána. Takže tim to asi nebude, ale nevim ☹

Jinak má běžné noční světýlko z chůvičky, ale stolní lampičku jsme taky zkusili a nebyl v tom rozdíl, vřeštěl úplně stejně.

hrosatko87
30. dub 2016

@magdalenan A pustit mu pohádku, u které by usnul....hele, ale určitě to bude jen přechodné období. Mně nic víc zatím nenapadá a zkušenosti mám celkem mizivé. U nás je teď spaní jak na houpačce díky zoubkům. Tak držím pěsti, ať se to brzy vrátí do normálu 🙂

dannyblakely
30. dub 2016

Mně to malá dělá jen někdy. Třeba měsíc usíná stylem, že přečteme knížku, dám jí mlíčko, pusu a jdu a pak z toho třeba týden, čtrnáct dní s ní musím být, dokud neusne a držet ji za ruku. Máme na noc v zásuvce "bludičku". Taky nevím, čím to je, ale tak nějak to beru, že je to vždycky jen období a zase to přejde. Třeba se malej začal prostě sám bát - stíny a tak.. ani bych se mu nedivila, taky to znám 🙂

panickatlamicka
1. kvě 2016

Myslim,ze ten duvod vi jen tvuj syn. Ono je tezke na to prijit,treba v sobe ma nejake "trauma", ktere takto ventiluje. Treba mu nesvedci skolka? Boji se bubaka? Kdovi. Kazdopadne bych nic nelamala pres koleno a plakat ho nenechala a rovnou u nej byla,dokud by neusnul. Muzes jeste zkusit prokombinovat s aromaterapii.

barulina
1. kvě 2016

Deti maj ruzna obdobi. Ja tedy s timto os. Zkuseist nemam, ale myslim,ze to prejde
Do te doby mu asi dej co potrevuje

verundice
27. dub 2019

Radu bohužel nemám, tohle jsme úplně nezažili, ale z obdobných poruch spánku (které vždy byly jen přechodné, lamali jsme si hlavu co s tím, zkoušeli kde co a stejně to odeznělo až samo) mě po přečtení dotazu jako první napadlo, že je to reakce na školku. Občas jim to trvá a ty mozecky to zpracovávají různě. Nebo může být i na očekávání sourozence, třeba se tváří, že to neřeší, ale možná o tom přemýšlí, třeba si představuje pod tím různé věci. Třeba si o tom, školce i sourozenci, zkuste vyprávět... Nevím no, je to jen nápad

verundice
27. dub 2019

@verundice jeee, teď koukám, že to je prastarý příspěvek... No nic😎 tak jak to dopadlo? 😀