Batole. Večerka v 7 večer?

agnes_123
9. říj 2021

Hezky den,
naše rok a půl staré batole chodí spát v 9 a vstává v 7. Je to 10 hodin spánku. Dát jí spát v 7 večer, neusnula by. A kdyby, asi by vstala v 5. Můj dotaz- jak staré děti chodí spát v 7 večer? A spí, nebo si samy hrají a pak usnou?? Ta 7 hodina večer je totiž čas, kdy jsem si vždycky myslela, že se chodí spát. Ale u nás určitě ne. Nevyhovovalo by to. Má to tak někdo?

barunka1408
9. říj 2021

@agnes_123 hele snažím se na tu 7 dopravit do postýlek obě děti 3,5 a rok. Popravdě, chci mít pak už klid.

mdch91
9. říj 2021

A prosimte neni dulezitejsi, jak vam to funguje nez jak by to melo byt? Za me by byl ideal, kdyby sel syn spat v deset a spal rano do deviti. Vsechny deti jsou ranni ptacata, ja nesnasim vstavani...predskolaci si v osm lehnou a za minutu spi a junior se vyspi pres den a pak je dlouho vzhuru. Nemame televizi, takze na vecernicek nekoukame. Jinej duvod, proc by to melo byt tak, ze se chodi spat v sedm (po vecernicku) neznam.

agnes_123
autor
9. říj 2021

@barunka1408 A ony usnou? Mně to přijde brzy.

agnes_123
autor
9. říj 2021

@mdch91 No mně právě přijde, že je to nasazený na ten Večerníček a že je to vlastně komunistický zvyk🙂)) No já určitě nic měnit nebudu, jen mě zajímá, komu batole v 7 večer fakt usne.

mdch91
9. říj 2021

@agnes_123 jako kdyby 2letej pres den nespal, tak mi v 7 usne, netusim, v kolik by vstaval. Ja bych totiz v 5 nevstavala, takze neexperimentuju :D

mdch91
9. říj 2021

@agnes_123 coz teda mimochodem znam lidi, kteri dite spat nedaji, aby meli vecer klid. Vzhledem k tomu, ze nespani po obede je jeden ze znaku skolni zralosti, tak dam syna radsi spat ve tri (kdyz driv neusne) i s vedomim, ze mi tu jako dnes bude v jedenact predvadet dialog dvou auticek.. nez abych ho od peti drzela dve hodiny vzhuru a modlila se, aby se nepretahnul. Ten malej mozek proste celej den na jeden zatah neda.

chrystyanna
9. říj 2021

@agnes_123 dle mě fakt zvyk bůhví odkud.
Sama jsem musela takhle chodit "spát" Ještě v 6 létech a fakt jsem jen cucela než jsem usla.
U nás usíná kolem 8.30/9.30 a ideál (vstává pak kolem 7), uspat ho o dvě hodiny dřív, vstává tak v 4.
To by bylo drsné.
Drží si tu 7/9 večer už dost Dlouho, samozřejmě, že z toho občas výboci.
Dle mě jde o nastavení i tebe (noční sova chápe, že v 7 teprve začíná sranda, ranní ptáče už v 8 hledá postel)

qistyna
9. říj 2021

@agnes_123 nas syn se koupe v 19:00, v 19:15 uspavam, 20:00 uz spi, vstava pred 8:00 nekdy i pozdeji podle nalady.. 17mesicu mu ted je. Ale pres den spi jen max 1hod…

merope
9. říj 2021

@agnes_123 Tak je tu dost holek, co si pak stěžují, že jim děti vstávají v 5-6 ráno 😀.

Já mám snahu mít batole v posteli v 10 večer, ne vždy se podaří. Snažím se mu to posunout, protože teď chodívám 2x týdně na 9:15 do práce a potřebuji ho nacpat kolem 8 ráno do školky.

eviicka
9. říj 2021

No důležité je aby to vyhovovalo vám, já po večerníčku nechodila spát ani za minulého režimu (celá rodina sovy). Děti (1 a 5 let) chodí spát kolem deváté, vstávají mezi 7-8. Mladší spí ještě po obědě hodinu. Sedmá hodina a spaní je u nás sci-fi, o které se nehodlám pokoušet, protože nemám chuť ráno strašit už od pěti.

jana_zofie
9. říj 2021

Mezi sedmou, pul osmou se jde do postele. Vstava mezi sestou a sedmou, většinou v sedm. Proces uspavani a usinani trva od pul hodky po hodinu. Je nutne pomazlit, nakojit, precist knizku, postavit vezicku z kostek, vlezt zpatky do postele, pomazlit, nakojit. Delka uspavani je ovsem stejna v sedm, osm i v pul devate. Takze kdyz ritual provedu pred osmou, mam delsi vecer s muzem (nebo v kuchyni, no).

evawest
9. říj 2021

My holky davame do postele v 7, za chvili usnou. Uspavaci ritual nemame zadny. Vstavaji kolem 7.30 rano. Pres den spi od 12 do dvou odpoledne. Je jim skoro 17 mesicu. Proste to takhle vyslo 🤷‍♀️

adel_si
9. říj 2021

U nás se Teda taky chodí spát v 7. Malému budou v lednu 3 a chodí spát takto už od malinka. O víkendu vstává mezi 7 a 8. V pracovní dny vstáváme v 6.

rebe
9. říj 2021

V sedm večeříme, když výjimečně začnu vařit brzy 😀

felixfelicis
10. říj 2021

Batole 22 mesicu chodí spát v 8, když je školka, a v 9, když není školka (stejně jako sourozenci). Když nespi po obědě, jde stejně tak spát v 8, nebo v 9. V 7 by ho ještě neměl kdo uspat, protože děláme jiné veci🙂

jjasmina
10. říj 2021

@agnes_123 my kolem 7 teprve večeřime, kolem 8 jdem do postele, usina kolem 9, dřív ne stejně

zelenaesmolda
10. říj 2021

@agnes_123
a proc to resis kdyz vam to takhle vyhovuje?Pokud dite nemusi rano vstavat do skolky tak je to celkem jedno ne?

me_druhe_ja
10. říj 2021

Hele znám lidi, co dávají batolata i skolkovy děti spát i před sedmou. Ale každej má jinej rytmus. Mě nejvíc vyhovuje večerka 20:00-20:30. Z venku se vracíme kolem 18-18:30, pak večeře vana a spát. Obě děti (8 a 23m) usínají kolem té 20h (usnou hned bez uspávání, starší se někdy teda 5-10 min prevaluje) a vstávají mezi 7-8h (starší spí už dávno celou noc, mladší se budí několikrát na kojení). Starší spí po o cca 2h (13-15h) a mladší spí 2x denně po 1-1,5h, občas dá v podvečer ještě 20-30min. Kdyby mladší spala líp v noci tak bych to měla úplně ideální. 🙂

squezy
10. říj 2021

@agnes_123 Kluci dvojcata, 2 roky a 8 měsíců tak 6 měsíců chodí v 19h spat. Nespi ale uz přes den. Většinou nejsou odpoledne nijak mrzuti, prostě už nechtějí spat, i přesto, že maji dost aktivit. Rano vstavaji od 5:30 do 6:30,jeden dneska vstaval az v 7h. Vstavaji brzy, ale nam to takhle vyhovuje, uz jsme si zvykli a když jsme je zkusili dát spat az ve 20h,vstavaji rano furt stejně.

zrzeckas
10. říj 2021

Zalezi jak jsou deti unavene, nekdy usnou po vecernicku, spis po pohadce po nem si jdou lehnout a jak kdy, nekdy poslouchaji pohadky nekdy usnou hned. A z toho usnou i o peti a do pul sedme rano o nich nevim 😃..... U nas vstavacka od 6:30, vetsinou v sedm. Zjistila jsem, ze pozdeji je nema smysl ani davat.

barunka1408
10. říj 2021

@agnes_123 ano máme to takhle nastavené u obou už od porodnice. Neříkám ze to je takhle na 100% vždy. Ale mladší proste už od 18:00 protiva, takže koupat najíst a spát. Starší odpo už nespi takže ma taky večer dost, naopak když spát brzo nejde je pretazena a pak je mnohem horší ji uspat. Ráno vstávají kolem 7.

nita1984
10. říj 2021

@agnes_123 syn v roce a půl chodil spát kolem 18:30. Vstával v 5h. Pak přišlo jaro a vecer déle světlo a celé jsme to posunuli na 20h. Za mě ideální. Taky chodím spát brzy. A je mi jedno "jak to má být" prostě u nás je to takhle. Až bude trochu větší, budu chtít, aby v 19:30 byl v posteli.

ivule95
10. říj 2021

Mé děti (4 a 2 roky) chodí spát v 7, přečtu pohádku a většinou o čtvrt na osm spí. Někdy si brebentí,ale leží v posteli a já mám pak klid na žehlení atp.🙂 Přes týden vstáváme o půl sedmé a už je nemusím ani budit 😀

barmil
10. říj 2021

@agnes_123 syn 15mesicu chodi spat kolem 7. Vstává mezi 8-9, spi jen hodku po obede. Ale jsme celý den venku, v pohybu.

krisstina93
10. říj 2021

A spí přes den? Syn jak usne odpol, tak jde klidně o půlnoci. Vstáváme taky v 7, spát chodí tak kolem 8. Někdy usne dřív, někdy později, ale nesmí spát přes den, jinak fakt cumakuje do půlnoci.

panihk
10. říj 2021

U nás se po večerníčku chodí koupat, čistit zuby, atd. Někdy ještě koukají na to, co dávají potom. Je jim 7, 5 a 1 rok. Vychází to tak, že do 19.30 jsou v posteli, čteme pohádku, do 20 usne nejmenší a po ní starší, často v osm už všichni spí. Máme to tak od vždycky a funguje nám to. Vstáváme mezi 6 a 6.30 a popravdě prostřední by potřeboval spát víc, ale dřív neusne a ráno musíme vstávat do školky a do školy. Takže za mě 7 úplně v pohodě. 🙂

alilali
10. říj 2021

@agnes_123 17 měsíců, v 19:00 do postele, vypít mléko, v 19:30 spí, tak to máme už cca od půl roku.

alilali
10. říj 2021

Vstává kolem půl 8 ráno.

te_reza
10. říj 2021

Holce bude 6 a kolikrát v 7 fakt usne, třeba když vstane brzo. Jinak spí tak do 7-8. Do postele chodí kolem půl 8, max v 8.

terezuka
10. říj 2021

Spanek se u deti meni a kazdy to ma jinak. Starsi do tri let chodila spat v 9 a vstavala v pul osme (ja byla krasne vyspala), pak jsem prestala v noci kojit a lup - vstavala pred patou a tudiz chodila spat v sedm. Paradoxne to pro mne bylo horsi, i kdyz jsem vecer mela tuny casu pro sebe. Po roce se to ustalilo na 19:30-6:30. Moje rada - vykaslat se na nejake “se to dela” a zaridit se tak, aby to vyhovovalo diteti i Tobe. Jinak je to zbytecny boj, ktery kazi vztah.