Skoro měsíční miminko neustále řve

joeline
27. bře 2017

Ahoj holky, už jsem sem přidávala jedno téma s žádostí o rady, jak přežít divné pocity v šestinedělí.. to jsem ale nevěděla, že mě čeká zpestření v podobě neustálého pláče mého skoro měsíčního chlapečka. Poslední dny se většinou později odpoledne, navečer i pak večer před spaním začne rozčilovat, rudnout a řvát, v tu chvíli nechce být ani v košíku, ani v postýlce, ani v náručí, nikde. Prostě řve, až hlava praská. Přítel se mu každý večer věnuje, koupe, masíruje bříško, cvičí s ním, ukládá do postýlky (ale to musí tak 10x za sebou, protože jakmile synáček ulehne, do 5 minut se spustí opět šílený řev)... dnes po víkendu jsem s ním zase sama doma a brečí mi v podstatě od rána, vždy tak max. 45 min pauza na spinkání a pak zase jede. Uklidní se jen při kojení nebo když ho popovezu v košíku, kde přes den leží. Úplně se zase děsím večera :( Je mi to tak líto, ještě minulý týden přes den v podstatě pořád spinkal, v noci sem tam pláč, ale víceméně krátce a jen nakrmit a spinkat... ale teď už ne. Kojit se ale tak často nepotřebuje, nepřijde mi, že by měl hlad, navíc mi už ve 3 týdnech vypil 120 ml najednou a ještě by pár ml klidně dal... přibírá až moc. Vím, že se může jednat o koliky, prdíky, dnes jsem nasadila kapičky BioGaia, tak budu jen doufat, že zaberou... jinak dáváme už asi dva týdny Espumisan před každým kojením, a stejně je to nanic. Fakt je to zoufalý, nemůžu nic, s přítelem řešíme pouze jeho řev, a to jsme se na naše miminko tak těšili, měli takové a makové představy... jen takovéhle tedy ne :( Prosím poraďte co s tím, nebo mě uklidněte, že to brzy přejde.. nechci tak trávit každý den :/

monaluza
27. bře 2017

Zkousela jste satek nebo nositko (ergonomicke)? Melo by pomoci jak s prdiky, tak s neklidem miminka...

aedoss
27. bře 2017

Ahoj, chápu tvoje zoufalství. Asi to budou ty prdíky. Naše malá byla taky uřvaná až hrůza, ale prdíkama netrpěla. Z prvních tří měsíců mám pocit, že jen řvala a řvala a skoro nespala. Postupně se to zlepšovalo. Nevím, jaký byl tvůj porod. Můj dlouhý. Říkají, že když je dlouhý a náročný, tak jsou pak ty děti z toho uřvané. Snad pomůže víc mazlit a být s miminkem v blízkém kontaktu. A taky když není máma v pohodě není v pohodě ani mimčo.

saphena28
27. bře 2017

No co na to napsat....asi jen tolik, ze musis proste vydrzet a casem to bude lepsi. A pak budes jeste rada vzpominat na ty casy, kdy hlavnim problemem bylo "jen" to, ze porad place. My jsme meli problem podobny. Maly se narodil v lete a kdyz byly ty nejvetsi vedra, tak se mu to proste nelibilo a rval a rval. Hlavne vecer, nemohl usnout. Mame mezonetovy byt, ve kterem bylo snad sto stupnu. Venku to nebylo o moc lepsi. Ja v sestinedeli....no hruza...zato ted je to zlaticko😍

joeline
autor
27. bře 2017

Šátek jsem ještě nezkusila, mám ho doma, ale musím si k tomu pustit video s návodem, abych pochopila, jak se to dělá 🙂 Myslíte, že to skutečně může pomoci s vyprděním? Jinak porod jsem měla super, krátký, vše bez jakýchkoli komplikací. Já osobně nejsem tedy psychicky moc v pohodě od začátku šestinedělí, ale snažím se být s miminkem v klidu... tak snad na něj nemám nějaký špatný vliv. Jinak máme možná trošku problém s kojením, asi se hůř přisává, saje hodně vzduchu, někdy je problém odříhnout, při poloze na rameni se mi po kojení kroutí a řve taky :( a přitom se zase sápe po prsu :(

nazaretka01
27. bře 2017

Přečtěte si knížku Nejštastnější miminko v okolí...možná Vám pomůže. Jinak s ním být co nejvíc v kontaktu, chovat, mazlit, kojit ...pláče, že ho něco trápí. Taky jsme měli období, kdy se podle něj daly řídit hodinky, přišla šestá večer a řval , jak kdyby ho na nože brali.. vstřebávají zážitky ze dne , tak se s tím jejich mozeček pere a jediný způsob, jak to dají najevo je pláč. Nezoufejte , bude líp !!!!

hariska
27. bře 2017

Měli jsme taky, byla to asi moje nesnášenlivost kravského mléka. Zkuste zjistit alergie.

katgatoo
27. bře 2017

@joeline Já teda ještě mimčo nemám, ale čtu zrovna knížku od Evy Kiedroňové, kde doporučuje na odříhnutí polohu "na tygříka". No už za měsíc to budu moct vyzkoušet, jestli to funguje 😀

matkapraha
27. bře 2017

Pozvete si domu LP od Mamily,pokud mate pocit,ze prisavani neni optimalni,vemte miminko do postele a kojte vleze,spete s nim,budte s nim co nejvice,kosik neni matcina naruc🙂,noseni opravdu muze pomoci,da se kojit i v satku,kdyz hooodne place,vyzlecte do plinky,vy do podprsenky a dejte mimco kontakt kuze na kuzi....se vsim vam LP muze pomoci...

panickatlamicka
27. bře 2017

@joeline. jestli se uklidni u kojeni, tak mu to doprej. kojeni neni jen o hladu, tak maly mrnous muze byt na prsu v podstate nonstop. jak tu radi holky-zkusila bych satek a tipy jak na prdiky. Ty sama vynech ze stravy veskere mlecnd vyrobky-brisko muze bolet z toho. A pokud to nejsou prdiky, tak je asi maly drazdivejsi a potrrbuje kontakt.

panickatlamicka
27. bře 2017

@joeline pokud se spatne prisava, pozvi si LP 🙂 drzim palce 🙂

joeline
autor
27. bře 2017

Chápala bych to večerní trápení, ale dnes jede malý už od rána, když zrovna nespí, tak křičí :( do soboty to bylo pres den úplně v pohodě, to měl jen večerní výlevy. Ale dnes tedy mazec. Řve ihned po nakojení a odříhnutí, když mám štěstí, tak i chvíli pospí... Ale pak opět od začátku. Knihu od Karpa si ráda přečtu, zkusím cokoliv, snad něco zabere. Teď aspoň razíme s kočárkem, v tom byl zatím vždy spokojený a spal dlouho. Děkuju všem za příspěvky 🙂 musím doufat, že mě sousedi nezabijou, a že to brzy odezní :(

jipe
27. bře 2017

kromě šátku a dnů společeně strávených v posteli kojením, můžeš ještě zkusit hacku, jestli se klidní při drncání s košíkem. Pak druhá nekontaktní verze dle Nejštastnější miminko v okolí (pevmě zavinovat, bílý šum, dudlík, houpání, poloha na bříšku nebo na boku)

soleilll
27. bře 2017

@joeline Soucítím s tebou, hlavně to vydrž. Tohle období nebude trvat věčně, i když se to tak teď asi jeví. Těžko říct, co konkrétně malýho trápí, možná je to kombinace všeho uvedenýho, ale musíte to zvládnout. Tenhle věk brzo přejde. Masírování bříška a přikládání k prsu, i kapičky určitě aspoň trochu uleví. Řekla bych, že když přežijete do konce 3. měsíce, zlepší se to. Držím palce.

barbora_brambora
27. bře 2017

Ahoj,my měli to samé.opravdu ho něco trápí.většinou to bývají v tomto věku prdíky.můžu ti jen napsat co pomohlo nám -biogaia s odstupem asi 14 dnů,nošení v šátku v "kapse" - nejen že ho to uklidňuje,ale taky mu to zahřívá bříško..fénování bříška,samozřejmě z rozumné vzálenosti.a pak takové cvičení doporučené doktorkou,aby se vyprděl.blbě se to popisuje,ale zkusím:položíš na zádíčka a chytneš nožky. 4krát uděláš jemné krouzky nožkama od sebe,pak daš levé kolínko směrem k pravému rameni,pak levé k pravému,na dvě sekundy nožky natáhneš jako by leželo na zádech jak dospělák a pak dáš nožky nad hlavu..to opakuješ,dokud se nevyprdí. Nám to pomáhalo.nicméně jelikož se to tu snažím předat jen písemně bez ukázky - a to může být špatně pochopené- všechno dělej podle citu ať mu něco nezpůsobíš 🙂 a povzbuzení? Prdíky nám přešly asi ve dvou a půl měsících.přeji hodně síly.

winter
27. bře 2017

S dcerou jsem měla to samé od 1 do cca 4 měsíců, hlavně navečer brečela v kuse. Dávali jsme kapičky + masáž bříška + nahřátý polštářek s peckami na bříško + zavinovačka + nošení. A nepomohlo nic. Kojení bylo ukázkové, v tom to nebylo. Pak jí to najednou téměř ze dne na den přešlo samo. Teď u druhé už jsem předem koupila medvídka s bílým šumem, jsem moc zvědavá, jestli aspoň trošičku pomůže. Věřte, že mi nervy tekly pořádně.... musíte vydržet.

novissova
27. bře 2017

Ja bych doporucila na prdiky rourku. Jinak jsem cetla,ze dite potrebuje 4.trimestr,takze to.co.proziva je asi opravdu ze je cely vykuleny z toho kde se to octl (na svete) a jak si s tim ma poradit. Vydrzte, urcite se to okolo 3.mesice zlepsi ;)

metallico_mondo
27. bře 2017

Doporucuju misto espumisanu infacol a nekterym detem zpusobuje bolení i vigantol

ml0
27. bře 2017

Měly jsme to samý a bříško jí nebolelo. Přešlo to v podstatě samo ve třech měsících. Ale ještě teď (6 měsíců) když je přetažená, tak je k neutěšení. Doporučuji taky ten šátek, ale připravte se na to, že to nebude fungovat hned. Dcera si musela na šátek nejdřív zvyknout. Jinak u nás v tomhle období fungovalo jen houpání na rukou v přítmý a zpívání ukolébavek. Zavinovaní, bílý šum a podobně nefungovali vůbec.

lv
27. bře 2017

Může to být také z přetažení, nervová soustava dozrává, příliš podnětů přes den, tím bych si vysvětlila to večerní brečení. Měla to tak starší dcera - pomohlo zkusit dávat víc spát, méně podnětů, koupat třeba ráno, kontakt. Denně 18-22h řev, ani jíst nechtěla, peklo.

xvitko13
27. bře 2017

Jako bych četla o nás, to stejné v bledě modrém. Dcerka také celé dny prokřičela. Věř mi, že jsme z toho byli taky úplně vyřízení, navíc jsme bydleli u našich, takže z toho byla hotová fakt celá rodina ☹ Kolem těch 3 měsíců se to o hodně zlepšilo. Takže vydržet!!!Teď čekáme dvojčata a už dopředu se děsíme 😀

yerry
27. bře 2017

@joeline mela jsem uplne to samé. .. nepomohlo vlastně nic ale občas to bylo lepší v šátku a pak hodně zabírala i hacka, kojila jsem za chůze nebo na balónu. .. časem se to zlepsovalo a i my jsme dokázali najít si na ni fígle. ... Teď už je to v pohodě a to i díky homeopatikum. ... no dnu se je to hodně náročné to vím ale není to na porad. .. fakt to přejde 😊

properjoey
27. bře 2017

Já myslím,že je to dost častý jev v tomto věku.omezit podněty,hodně chovat a dávat i hodně na bříško,to pomáhá výborne na prdy. Druhá věc,to nechci strašit,můžeš mít prostě zkřivené miminko.dcera trpěla na prdíky,ale to skončilo ve 3m,syn naopak byl pořád na břiše,i tak spal v noci,prdíky nezná,zato jecel do roka soustavně furt.pak se to začalo lepšit.vim,je to na palici,ale co má to dítě udělat,když neumí mluvit? Jediná komunikace je pláč...Neber si to od něj osobně a zkoušené a hledejte,nakonec něco zabere a nebo to skončí samo😎takže hodně sil preju

properjoey
27. bře 2017

Ne zakřivené,ale ukrcicene... Telefon opravuje.

mollyweasley
27. bře 2017

To miminko bylo 9 měsíců ve tmě, v těsném prostředí dělohy, cítilo jenom tvoji vůni. A rádo by, kdyby aspoň něco z toho pokračovalo. Je mu úplně jedno, jestli má nějakého tatínka, pro něj jsi nejdůležitější ty, tvoje vůně, tvoje náruč. Je mu fuk, jestli potřebuješ povysávat nebo zajít do Tesca na velký nákup. Chce maminku, k jejíž kůži může čichat a cítit tak stejné prostředí, jako v břiše, chce maminku klidnou, která je tu jenom pro něj, protože myslí, že maminka je celý svět. Nechce slyšet zvuk televize, nechce vidět kolotoč nad hlavou, chce vidět maminčin obličej. Tak s chutí do toho, když je maminka opravdu maminkou, odmění se jí to pohodovým kojeneckým obdobím 🙂

kokina90
27. bře 2017

Zažívám to paty mesic, od rana do vecera rev, s 20 minutovym spánkem obcas..taky mam chlapečka, mozna to uz nebude ani prdama..ale nektere takove jsou, bohužel..musi se to.prostě prezit, nic jiného

astyna
27. bře 2017

ahoj, no na každé dítě zabírá něco jiného. Já si pamatuju, že u nás bylo období, kdy pomáhalo právě nosítko, protože jak na mě neviděl, brečel, kde jako jsem (asi). Jinak teda my žádné problémy neřešíme (to příjde - období vzdoru bude lahůdka).

Určitě zkus návody viz výše - hacka, nosítko, šátek, někdo i drncá kočárek přes práh, ale jestli to jsou koliky, tak bohužel asi nic moc nezabere.

Ještě mě napadá, že jsem viděla video, kde byl nějaký fyzioterapeut, který napravil páteř několikatýdenní holčičce, která brečela 20h denně. Ona brečela, on jí něco lupl v zádech a najednou klid. Měla od porodu bloklou páteř a kvůli tomu fakt hodně řvala.

petabn
27. bře 2017

Podle me jsou nektera miminka bohuzel ukricene kvuli vsemu moznymu, preji ti, aby to nebyl vas pripad. Zkus, jestli nepomuze noseni v klubicku nebo na tygrika, hlavne vecer. Syn ma nyni 7m a krici porad celkem casto a nahlas jak kdyby mu nekdo rezal nohu. Prvni 4m typuji, ze rval predevsim kvuli prdikum, nyni asi jak mu rostou zuby, dva se uz prorezaly. Dalsi velky problem je, kdyz je pretazeny a sam neumi usnout. Tak nekolikrat denne zdlouhave uspavam, aby aspon na minutku usnul a pak byl chvili usmevavy. Je to na palici, ale verim, ze jednou to musi prejit u vsech deti 😉 👶 🍀

danahladnickova
27. bře 2017

@katgatoo jj na tygroša naša malá grgá jak starý chlap😉

biene007
27. bře 2017

Me mary - nase prvni detatko - syn - take byl moooc uplakany. Ted dcera zlaticko. Kdyz to vidim zpetne - espumisan nepomahal (asi jak komu), ale nezlevilo se mu. Zkuste kremik Pupik. Davat pres den na brisko, nosit na tygrika, delat klubicko - at se vyprdi, vybrka. Zkuste satkovat, zkratka blizkost a vas hlas - mluvit, rikanky, pisnicka (syn jel na Halibeli kone v zeli, dcera Travicka zelena) - opakovat ty same. Kojit. At si pribira jak chce, klidnej i casteji. Mimco nekdy chce po hodine, jindy po 3. Nic se munnestsne a rust si bude jak bude potrebovat. Nekdo proste potrebuje prso. Me deti mely po kojeni na zklidneni/ spani dudlik. Prvni "pravidelnosti" prijdou po sestinedeli, pak po 3.mesici. Od 4. mesice na dceri vidim, ze chce uz to vecerni koupani a hajat v postylce, syn to nemel a usinal blbe. Na druhou stranu - pokud nepomaha noseni, zkuste pevne zavinout. Taky pri kojeni byt oba nazi - je to uzasne pouto. A hlavne - opravdu se uklidnit. Vim, jak mi po porodu prvniho litaly myslenky a i kdyz jsem si myslela, ze jsem ok, nebyla jsem. Zkuste hodne spat, doma uklidit jen to nutne, casem se zabehate... a taky i doma cerstvy vzduch! Mimco prikrejt a poradne vyvetrat... drzim pesti, jednou to prejde!!! 😉😀

biene007
27. bře 2017

Jeste teda je otazka polohy pri kojeni, kdyz hodne hlta vzduch. Lepsi je sedet v zaklonu, aby mleko moc neteklo gravitaci. Pomuze kojici polstar. Nekde byvaji levne kurzy satkovani. Take mi pomahal web kojeni.net