Půlroční miminko neustále pláče. Může to být růstový spurt?

lucifux
11. srp 2022

Zdravím, mám doma téměř půlročního chlapečka. Stále kojím, tedy převážně jen kojím. Pouze večer než ukládám ke spánku dávám UM po domluvě s lékařem. Malý je napapaný, přebalený a stejně neustále pláče... vříská, jako by mu někdo něco dělal, nebo ho něco trápilo... Mám ho na prsu, chvilku tahá, pak se u toho začne rozčilovat a zase vřeštit. Takhle už je to asi týden. Do teď jsem normálně ukládala do postýlky a sám usnul. Teď už musím vozit v kočáru. V noci je to ale lepší. Sice se mi vzbudí, tak 3-4 na kojení, ale už u toho nevřeští. Myslíte, že to může být, růsťák...? Jinak totiž nevím

lucifux
autor
11. srp 2022

@lucifux po nakojení vydrží max 30-60min. Pak zase pláče. Spánku přes den taky moc nedá.

sigyn
11. srp 2022

Nemohou to být třeba už zuby?

dasipe
11. srp 2022

Tipla bych to na spurt 🙂

lucifux
autor
11. srp 2022

@sigyn koukala jsem, a moc to na zuby nevypadá. Jinak starší bráchové měli první zuby až kolem roka. Vím, každé dítě je jiné, ale porovnávám. Protože to bylo u všech třech jako přes kopírák.

palja
11. srp 2022

@lucifux malá mi taky teď takhle vříská a rostou jí zuby několik naráz
Vezmu jí do ruky, chovám, namazu calgel.
Jinak bojkot kojení a spurt měla několikrát a vriskala taky, proste to vydržet a dát jí najevo že v tom není sama.
Jinak u nás u zubů vříská 3 týdny a pak teprve vyleze zub, u první dcery jsem si ani nevšimla že zuby rostou.

jjasmina
12. srp 2022

@lucifux me to přijde normální, malá se mi prostě budila 2x do hodiny na kojení