Skoro měsíční miminko neustále řve

joeline
27. bře 2017

Ahoj holky, už jsem sem přidávala jedno téma s žádostí o rady, jak přežít divné pocity v šestinedělí.. to jsem ale nevěděla, že mě čeká zpestření v podobě neustálého pláče mého skoro měsíčního chlapečka. Poslední dny se většinou později odpoledne, navečer i pak večer před spaním začne rozčilovat, rudnout a řvát, v tu chvíli nechce být ani v košíku, ani v postýlce, ani v náručí, nikde. Prostě řve, až hlava praská. Přítel se mu každý večer věnuje, koupe, masíruje bříško, cvičí s ním, ukládá do postýlky (ale to musí tak 10x za sebou, protože jakmile synáček ulehne, do 5 minut se spustí opět šílený řev)... dnes po víkendu jsem s ním zase sama doma a brečí mi v podstatě od rána, vždy tak max. 45 min pauza na spinkání a pak zase jede. Uklidní se jen při kojení nebo když ho popovezu v košíku, kde přes den leží. Úplně se zase děsím večera :( Je mi to tak líto, ještě minulý týden přes den v podstatě pořád spinkal, v noci sem tam pláč, ale víceméně krátce a jen nakrmit a spinkat... ale teď už ne. Kojit se ale tak často nepotřebuje, nepřijde mi, že by měl hlad, navíc mi už ve 3 týdnech vypil 120 ml najednou a ještě by pár ml klidně dal... přibírá až moc. Vím, že se může jednat o koliky, prdíky, dnes jsem nasadila kapičky BioGaia, tak budu jen doufat, že zaberou... jinak dáváme už asi dva týdny Espumisan před každým kojením, a stejně je to nanic. Fakt je to zoufalý, nemůžu nic, s přítelem řešíme pouze jeho řev, a to jsme se na naše miminko tak těšili, měli takové a makové představy... jen takovéhle tedy ne :( Prosím poraďte co s tím, nebo mě uklidněte, že to brzy přejde.. nechci tak trávit každý den :/

sonaxoxo
27. bře 2017

My to měli 3 měsíce,jen řev..Usnul jen na mě a když jsem ho dala opatrně do postýlky tak hned řev..Tak jsem do 4 do rána jen držela a seděla..No hrozný.pres den vždy v pohodě a navečer to začlo.taky jsem se vždy navecer netěšila!Představa že zas nemůžu spát!Nám nepomohlo nijak nic jen čas.po 3 měsíci se vše spravilo a spal přes den i v noci.no nerada na to vzpomínám!

dora13
27. bře 2017

Zazila jsem to s prvnim, vim, jak se citis... Dobra zprava je, ze to prejde, fakt. U naseho Honzika to byla kombinace novorozeneckych kolik a taky ho proste tak nejak stvalo byt mimino, strasne se to zlepsilo, kdyz zacal byt pohyblivy. Na koliky nam zabral odvar z kminu a hlavne tejpovani, to byl uplny zazrak. Jinak zkus ten satek, to by mohlo zabrat. A jinak celkove proste zkousej, co ho uklidni a kdy je vic v pohode, ja jsem prvnich par mesicu proste projezdila po venku s kocarkem, bo tak byl nejspokojenejsi a spinkal. Domacnost stala, ale ja si uchovala psychicke zdravi a to bylo v tu chvili nejdulezitejsi.
A pokud mas pocit, ze kojeni neni optimalni, kontaktovala bych dobrou LP, at ti zkontroluje prisati.
Drzim palce, at je brzo lip!

dvork
27. bře 2017

@joeline @joeline Mám nedonošená dvojčátka, syn byl dráždivější, obecně jsou tedy taková miminka více náchylná k pláči, protože je jejich nezralý nerovový systém vystavený vnějším vlivům příliš brzy. S tím mají problémy i donošení, viz už zmíněný Karp a jeho kniha. Nám jeho metody celkem pomohly, pak také houpání v hojdavaku. Především syn se v náručí neuklidnil (nevím, jestli proto, že byl ode mě odloučený několik měsíců v inkubátoru a já s ním směla trávit jen omezený čas, nebo to mělo jiný důvod), ale v hojdavaku ano, velmi rychle a krásně v něm spal. Pokud ale mimco pláče fakt celý den, mohl by být problém ve skrytém refluxu. Mimčo při něm nijak zvlášť neublinkává, ale vraci se mu obsah žaludku do jícnu. Toho pálí, ono chce znovu pít, protože to trochu zchladí žáhu a zase se to opakuje. Miminko neustále pláče a je neklidné. Kdyby vůbec nic nepomáhalo (zlepšení techniky sání, probiotika, nošení, zavinování apod.), zkuste se poptat dětského.

biene007
27. bře 2017

Jo a dceri zabira dat lehce plinu ores oblicej na spani... jinak tak pak plavou, kdyz rostou - spurty... hodne stesti a klidu!

bee9
27. bře 2017

Podle nacasovani by to mohl byt i rustovy spurt, byva ve 3. a 6. tydnu a 3. a 6. mesici, ale ten trva cca tyden.
Preji at to brzy prejde😔