20měsíční dcera chodí spát hrozně pozdě

marsi131
14. led 2018

Ahoj maminky,asi nenajdu radu,ale alespoň pochopení 😊 Dcerce je nyní téměř 20 měsíců. Se spaním a usínáním bojujeme od narození. Už mi přijde "velká" a šikovná,aby hezky spala. Usíná teď až kolem 22h. Dnes ve 22,30. Jistě uznáte,že to je dost pozdě. Ráno vstává kolem 8 až 9. Po obědě chodí spát kolem 1-2h. Dříve vzhledem k ranímu vstávání neusne. Odpo nyní spí max hoďku a půl. Divné je,že ještě před pár týndy spala odpoledne klidně 3 hodiny a večer chodila kolem 21-21,30. Vůbec tomu nerozumím. A to nemluvím o usínání. To by vydalo na knihu. Nejraději by spala s náma v posteli. Jeden čas usínala krásně sama. Nejdříve jen odpoledne a pak i večer. Pak přestala. Pak bylo období,kdy moc plakala a nakonec jsme ji uspali u nás a přenesli. A nyní čtu pohádky. Ale dlouho a do dlouho. .Metoda-nechat vyřvat u nás nefunguje. Vydrží plakat strašně dlouho a nemáme na to žaludky,pač je ztoho vždy úplně vyřízená. Také bych tak usínat nechtěla. Děkuji za jakoukoli radu. Napadlo mě ráno jí budit a tím se to celé posune. Ale když jí vzbudím v 7h ráno,tak už v 10h je úplně příšerná a chce spát.

rajecka
15. led 2018

řekla bych, že v tomhle věku jsou to jen taková období, za chvíli to bude zase jinak. Řekla bych, že se to ustálí až kolem toho třetího roku. Taky je to tou zimou, že není vylítaná z venku. Ale kdyby se to neměnilo klidně bych zkusila párkrát do týdne vypustit odpolední spánek, určitě bude unavená a usne dřív. My se spaním taky bojujeme, resp. já už rezignovala a mám obě děti ve své posteli 🙂 Starší dcera taky tak strašně brečela, až zvracela, takže si zvykla usínat s námi a už jí bude pět let a vypadá to ještě na dlouho 🙂

zarecna
15. led 2018

@linee ja som zacala budit prave okolo toho 20 mesiaca, ekdy si syn neumerne natohoval nocny spanok..no neumerne zaspaval o 21tej a to je pre mna nonsens. Normalne skolkarsky rezim...vstat VZDY v rovnaku dobu, obedny spanok v rovnaku dobu, vzdy rovnako dlhy cas max. 1,5 h. poobede vonku, dooebu aktivity dnu... a vydrzat viacako mesiac a vydrzat aj uknurane dieta. Ak nechces hned uknuranie dieta tak nebduet natvrdo hned, ale kazdy den o 15n skor a ukladaj o 15m skor. Ono to nevyriesi skolka, ale rpave ten rezim. PLus 20mesacne deita nabeton obedny spanok este ptorebuje.

zdenkaklok
15. led 2018

@marsi131 Také mi tak starší usínala, vyřešila jsem to tak, že jsem jí budila dříve, tím pádem šla dříve spát odpoledne a pak večer šla taky spinkat v pohodě. Asi se jí něco v pokojíčku nelíbí nebo nebojí se tam něčeho? Chce to ale vydržet a režim dodržovat, protože pak bude zmatená. Vyřvávat rozhodně nenecháváme, to u mě neprojde. Nemůže to být třeba začínající nemoc nebo zoubky? Malá vždycky tohle dělala, když na ní něco lezlo nebo zoubky právě.

krteczech
15. led 2018

@zarecna to se lehko řekne. Když vstáváme dřív, tak jde i dřív spát. Mám to vyzkoušené. Jakmile vstává před 7, za dvě hodiny vytuhne. Taky by se mi líbil večer pro sebe, ale když to momentálně nějak nejde tak se s chlapem nezblaznime. Veškeré pokusy a upravování šlo do kopru.

krteczech
15. led 2018

@marsi131 myslím, že dřív bylo běžné, že se dítě nechávalo vybrecet a postupně vzdalo nějaké protesty 😂😂😂😂 Já si pamatuju, jak jsme už ve školce zlobily se spaním po obědě 😂 a

zarecna
15. led 2018

@krteczech tak ho budte kazdy den skor o 10 minut povedzme, chcete, aby vstaval o 7dmej, tak 7, 50, dalsi den 7:40..a ukladajtr aj na obedny spanok aj vecerny vzdy o tych 10 minut skor. Az dojdete na cas, tkory chcete. To neni mozne, aby tymto stylom vytuhol po 2h....a ak to hrozi, idem vonku , do aprku, hernicky, alebo proste robim nejaku cinnost. Zaroven si vsimnite, kolko vydrzi hore a podla tho ukladajte, plsu endovolte mu rpedlzovat obedny spanok. Rezim, rezim, rezim....ja mam deti s 19 mesacnym rozdielom bez rezimu, alebo s rezimom, aky by chceli oni si mozme s muzom hodit slucku...

kaja2016
15. led 2018

Haha, mám stejně starou slečnu, usíná také v deset, poslední dobou později a víš co, pozdě to není. Já jsem ráda, driv usíná la v osm, vstával a v pět, v šest. A pozor," po obědě" mě chodí spát se setmění, tzn aktuálně v pět a spí do sedmi🙂 Před vánoci chodila spát kolem čtvrté a vstával také v sedm, takže spala tři hodiny. Jinak mám pocit, že teď je věk, kdy se něco láme, myslím, že ji stačí už méně spánku. Začíná mě teď usínat někdy až v jedenact. Vyřeším to tak, že ji v osm vzbudim. Dřív já vstávat nechci, podle mě se stane to, že bude dál usínat v deset a přez den bude spat dvě hodinky. Jinak s tím uspavanim, já mám pocit, že mě usíná dobře, obvykle si s ní tak půl hodinku a hodinku čtu, povídám nebo něco podobného. Někdy si i poplace, ale nepřijde mi to divný. Já taky neusnu na povel. Ale setkala jsem se s tím, že si na to, že dítě neusne do deseti minut maminky stěžují. Já osobně takové dítě neznám. -) Jinak odpoledne usíná rychle, do 15ti minut. Ja bych ti poradila také vzbudit v osm a uvidíš. Pokud by usla třeba v 11, tak bych ji klidně nechala vyspat a pak ji dala oběd. Možná bych experimentovala a zkusila po hodince probudit. A pak třeba zase dát na hodinku odpoledne. Mě pomohlo nebrat na vědomí moudré rady maminek, tchyni a manžela o tom, že dítě má v osm už spát.-) Postupně pochopili, že pokud bych měla vstávat v šest, poté co jdu spát v jedenáct a v noci několikrát dcerku prikrejvam, dávám ji napít a podobně, tak by mě asi brzo hospitalizovali, a přijali to... -)

marsi131
autor
15. led 2018

@kaja2016 Děkuji,moje spala vždy velmi spatne. Oproti dřív je to miliónové. Budívala se mi a fakt si nevymýšlím více jak 30x za noc. Teď většinou jen jednou a to jde dospat k nám. Někdy usne hned,někdy se 2 hodky mele a kňourá. Dnes jsem zkusila vzbidit v 8h a už spíme. Jinak já s ní mám trpělivost. Čtu jí,jak je potřeba. Někdy 20 minut,jindy hodinu.

marsi131
autor
15. led 2018

Děkuji,zkouším tedy ráno budit dříve. Dnes celkem úspěch. Ona je celkově taková bázlivka. Stačí,aby letělo letadlo a hned kňučó a běží ke mě. Spí s námi v ložnici. Myslím,že jí celkově vadí to,být tam sama. Jinak ano,teď se bojí nových závěsů. A už dlouho jí zlobí zadní stoličky a ještě to vypadá na dlouho.

marsi131
autor
15. led 2018

@rajecka Děkuji,to jsou vyhlídky. Jsem ráda,že i někdo jiný má děti v posteli. A pětileté dcerce se to nedá už nějak vysvětlit? Jen se ptám,abych věděla do budoucna 😊 Musím říct,že i tal jsme 2x denně venku. Snažím se jí unavit. Ale s tím třetím rokem máte nejspíš pravdu. Jinak já prý přes den velice brzy nespala. Ve školce jsem usla jen jednou. To bylo slávy. A manžel byl nespave v nici. Tak co já vlastně chci 😆

kaja2016
16. led 2018

@marsi131 Tak to jste si teda užili. 30x za noc, to je masakr. Mě dcerka spala docela dobře. I jako miminko maximálně 4x 5x. Tak se holky drzte, ať se to co nejdříve upraví, aby vám to oběma vyhovovalo. -)

marsi131
autor
16. led 2018

@kaja2016 Malá měla zdravotní problémy. Jen mi to nikdo nevěřil. Byla jsem pološílená. Noci proječené a dny stejné. Viditelně jí bolelo bříško a fakt trpěla. Nedala jsem a zjistili jí alergii na bílkovinu kravského mléka. Pak se to vyřešilo. Děkuji,věřím,že jednou bude spát 😊

jujatko
16. led 2018

Nečetla jsem předchozí komenty, ale pokud to vam obema nevadi, tak bych to vubec neresila. Moje dcerka prestala spat po obede chvili pred druhym rokem. Ze zacatku to byl par tydnu boj, protoze po obede neusnula, i kdybych se postavila na hlavu, ale vecer v 18,30 usinala, ale pokud jsme ji tak nechali, tak byla nejpozdeji v pet vzhuru a nebo se vzbudila kolem 23. hod a třeba do dvou do tří do rána nespala. Pak se to začalo upravovat, že chodila spat kolem 20. hod. Ale pokud se nekdy stalo, že usnula třeba na půl hodiny v autě přes den, tak dříve jak ve 23 neusnula. Nyní je jí 3,5, chodí do školky a nejde spát dříve než ve 21,30. Ráno vstává v 6,30. Vstane úplně v pohodě. O víkendu chodí spát kolem 22,30 a to tedy spí do cca osmi. Po obědě samozřejmě nespí. Každé dítě má jinou potřebu odpočinku - stejně jako dospělý. Malá nevytuhne ani po celodenním výletě, kdy i starší děti, co s námi jsou, usnou večer v autě při cestě zpět a malá mi komentuje krajinu 🙂 🙂 🙂

elu
16. led 2018

27 mesicu a chodi spat i klidne ve 23 hod.... ale jelikoz vstava v 11 a ja mam volny dopoledne ...tak ho v tom podporuju 🤣😂....me by zase slehlo, kdyby vstaval treba v 7 nebo v 6

valeriem
16. led 2018

Mám syna 18 měsíců. Už dlouho mi spí přes den max. 30 minut. Usínal 20 hod, vzbudil se 6 hod. Teď se posunul na 21-22 hod, vstává 7-8 hod. A dnes usnul už v 10:30 do 11 hod a usnul v 21 hod ☹Prostě mu to stačí ☹ vybrat si, buď pozdě vstát = dýl vstávat, nebo jít spát v 20 hod = vstávat v 6 hod.

kaja2016
17. led 2018

@marsi131 Aha, vidíš to, moje dcera to má taky, ale vyrazilo se jí to exemu. Taky mě pediatr a a nevěřila, nebo spíš nechtěla hradit ten nutrilon alergii Care, přitom já bych jí ho i kupovala sama, stačilo by mi jen říct, že existuje. Pak jsme změnili pediatr a a teď už všechno dobry🙂 Taky jsem si trvala na svem🙂 A jak to pokračuje? Já vzbudila v 8, ale stejně nemohl usnout a budil mě do 23tii🙂 Já už spala.. Tak uvidím, co bude ráno, nejsi nemůžu spát, takže asi její spaní do devíti uvítám..

marsi131
autor
17. led 2018

@kaja2016 Právě,že dcera neměla žádné typické příznaky. Takže si všichni mysleli,že mám první dítě a prostě to nedávám. Ale ona tak viditelně trpěla. Strašně moc prděla,kroutila se a řičela. Ani nebroukala,neusmívala se. Jen plakala. Ono,když jí vidí dotor 5 minut,tak co uvidí. Pláče,pač je u doktora a hotovo. Na gastru nám dali nutrilon alergi care po kterem se to zlepšilo. Ale pořád to bylo dost běsný. Pak zkusili neocate,kde je ta bílkovina ještě více rozštěpená - to bylo v jejích téměř 10 měsících. Říkali,že často to kolem 1 roka mizí. Tak jsme dělali ten expoziční test v 11m a bylo to už lepší a pak ve 13m a už byla v pohodě a přešli jsme na obyč nutrilon. A malá má alergii pořád? Budím v 8h a zatím to funguje ale všechny dny máme v noci v průměru 2h pauzu ve spaní,tak jsem zvědavá,až prospí celou noc. Jestli někdy 😊 A mě tedy po obědě usíná dobře,většinou. Proto jí nechci odpolední spaní rušit.

77moona
17. led 2018

Často ve svých odpovědích píšete zrušit odpolední spaní. Jak to provádíte prakticky? Často potřebuji jezdit autem, na kole, na obojim dcera usne, stačí ji deset minut a večer pak nejde spát před jedenáctou, je vyspala.

jenni4
17. led 2018

Radu nemám, ale přidám svou zkušenost a povzbuzení, že v tom nejste sami🙂 Syn má 21 měsíců a taky chodí spát kolem 22 a ráno spí do 8:30-9. Mně to tak vyhovuje, vůbec mě nenapadlo to nějak řešit. Sice nemám volný večer, ale chodím spát o půlnoci, tak mám chvíli pro sebe nebo pro manžela 😀 Mně by vadilo, kdyby vstával ráno třeba v 7 nebo dřív, to radši "obětuju" večer. Má to i výhodu, že nemusíme být třeba už v 18 hod. doma. Hlavně když je večer dýl světlo, tak je to fajn. Beru to tak, že mu to prostě vyhovuje a já jsem se přizpůsobila. Zkoušela jsem ho ukládat ke spánku kolem osmé, ale stejně se mu spát nechtělo a usnul nejdřív ve 21:30. Jinak posouvání o 10 minut jsem zkoušela, on vždycky stejně usne ve svůj čas. Takže se akorát dýl válíme v posteli. Chápu to, taky bych neusla, kdyby mě někdo poslal po Večerníčku do postele, ať spím.. Po obědě spával krásně 2-3 hodiny, teď už asi 14 dní většinou neusne, i když je unavený. Takže s tím teď bojujeme my. Buď s ním jdu ven a usne v kočárku nebo usne doma až kolem 15-16 hod. a spí do 17:30 třeba a večer usne stejně, jako když spí 13-15, to na usínání vliv nemá. Do večera by rozhodně nevydržel, on už kolem té 16. odpadne únavou. Zatím si nedovedu představit mu to spaní zrušit, evidentně ho ještě potřebuje. Pak už je unavený a všude padá, je protivný.. U nás je spíš problém uspávání. Od malička byl zvyklý usínat přes den v kočárku a o tom, že bych ho dala do postýlky a on by ležel a usnul si můžu nechat jenom zdát. To se stane opravdu jen výjimečně. Po obědě usíná u kojení a večer se mnou v posteli. Je mi jasné, že na to žádná rada asi není, každému vyhovuje něco jiného. Jeden čas měl jsem rád, když jsem mu zpívala, teď se mu to nelíbí a usíná, když je ticho. Skoro vůbec nemluví, takže se s ním nějak nedomluvím, jak by mu to nejvíc vyhovovalo. Nejvíc mě vadí, jak už usíná, ale najednou ho něco napadne a musí jít rychle něco dělat. Nechat vyřvat jsem ho nezkoušela a ani to nemám v plánu.

krystalka
17. led 2018

@77moona - no jo, to je pak složitější, já třeba neřídím, na kole taky nejezdím....odpoledne jsme bývali většinou buď doma na zahradě a nebo jsme vyráželi do parku....my jsme celkově bývali většinu dne venku, takže tam se zabavil a spát se mu nechtělo, vytuhnul pak doma třeba v 18h a spal až do rána 🙂, většinou to vypadalo tak, že ráno jsme po snídani vyráželi ven, třeba MHD i na druhý konec města na nějaké zajímavě hřiště nebo na nějaký malý výlet....cestou jsme udělali třeba nákup, vrátili jsme se na oběd, pak si chvilku odpočinul, pustila jsem pár dílů Krtečka, někdy usnul, většinou už pak ne, jen odpočíval a pak vyrazili zase ven, to už spíš jenom do blízkého okolí, nebo na zahradu apod.....sváču jsme si dali venku, vraceli jsme se tak, abychom udělali večeři, pohádka a spát 🙂

verysekr83
14. kvě 2018

vím, že tady bylo řečeno o pozdním spaní už hodně, ale přece jen bych byla ráda, když by měl někdo zkušenost i se starším dítkem, které chodí spát pozdě, resp. mám syny, kterému je už 3 roky a 3 měsíce a poslední dobou chodí pravidelně spát až ve 22:30, přitom ráno vstáváme do školky v 7 hodin (pravda někdy se mu nechce a vstává mezi 7:00-7:30). ve školce se pak samozřejmě vyspí cca. 2 hodiny (není ale jiná možnost, protože chodím do práce). Vím, že kdyby nešel celý den spát, tak to nevydrží tak dlouho a odpadne večer dříve, ale takhle když se vyspí ve školce, tak prostě večer dřív neusne a je to s ním docela " na palici" - stále lítá po bytě, jak divokej a má spoustu energie. po koupání ještě pije Nutrilon 5, myslíte, že může mít energii i z toho? nemáte někdo zkušenost třeba s nějakým čajem, co by pomohl, aby ho trochu zklidnil? když s ním jdu do postele dříve, tak můžu číst pohádky jak divá třeba hodinu a on se stejně pak zvedne a jde do obýváku, když není ještě jeho hodina..... když bych nechodila do práce, tak by to nějak šlo, ale takhle si od něj člověk vůbec neodpočine, když usíná a vstává stejně jako on. spí tak třeba ve 3 letech jenom 8,5hodiny v noci a pak teda cca 2 hodiny ve školce, kde samozřejmě usíná mezi prvníma 🙂

viridie
14. kvě 2018

@verysekr83 Musí to být mazec Pokud to jde, choďte s ním po školce běhat na hřiště/plavání,ať ještě spálí energii a večer servírovat meduňkový čaj. 🙂 A nešlo by se dohodnou ve školce,ať ho budí dříve ? Po cca hodině ? Ale to nevím, zda tam na to mají kapacitu...

kyti75
14. kvě 2018

Syn nam cca od 2let nespal po obede a ve skolce ho donutili. Ted je mu 5 a stale to same. Vstavame sice brzy, ale kdyz usne chvili po obede, do noci pak je vzhuru. Nechapu, proc nuti deti ve skolkach spat - myslim ty starsi....

veronicka89
14. kvě 2018

Nas v te dobe uz po obede nespal ...a chodil spat okolo 19 hod

verysekr83
24. kvě 2018

@viridie ten meduňkový čaj určitě zkusím, ve školce vybrané děti moc budit nechtějí, protože by pak rušili ostatní, takže je nechávají než je konec spánku, pak už prostě musí všichni.. teď v létě ještě po práci budem chodit na hřiště, aby se více vyblbnul, když to půjde, ale po pravdě se mi každý den po práci ani vždycky nechce, protože mi doma pak stojí práce a příprava večeře...