2letá dcerka a novorozenec - zkušenosti se spaním v noci?

verudona
11. lis 2017

Zdravím maminky, ráda bych si přečetla zkušenost maminek s dvěma malými dětmi najednou... konkrétně, jak jste zvládaly spánek v noci? Kojení a přebalování novorozence v noci, nebudilo se starší dítě? Jestli ano, jak to probíhalo?? Spaní na jedné posteli nebo zvlášť? Jde mi hlavně ó to, jaké to je při kojení a zvlášť když je miminko plačtivé. Má situace je dvouletá princezna a v lednu se narodí chlapeček, ráda bych se připravila na všechno, hlavně na to nejhorší. 😀 Jak jste to zvládaly ve stejné či obdobne situaci? Díky

vetyver
11. lis 2017

Děti o 21m, dcera spala ve svém pokoji vedle ložnice, většinou spala celou noc nebo jsem vstávala já, občas manžel. Ze začátku jsem kojila, prebalovala v obýváku (aby se vyspal manžel, náročné povolání), později v posteli v polospanku, postýlku měl prirazenou k naší, takže bezpečné. Pevne nervy, to si sedne 🙂

verudona
autor
11. lis 2017

@vetyver děkuji za odpověď 🙂 my budeme muset na první měsíce muset spát v pokojíku i s dcerou, tak mám obavy, abychom ji nebudili...

blahova_andrea
11. lis 2017

já měla syna vedle v dětském pokojíčku a nechávala jsem pootevřené dveře. miminko jsem měla u sebe v postýlce vedle postele. trošku náročné období to bylo. protože syn se neuměl sám zakrývat, takže volal o deku, občas o pití, do toho kojící se miminko a do toho já věčně na wc 😀 pokud už jsem měla dceru u prsu a syn začal plakat a nereagoval na klidné utišení hlasem, že za chvíli přijdu, tak jsem nemilosrdně šťouchla do tatínka, že je potřeba se zapojit 😅 nebylo to naštěstí moc často. většinou jsme se my tři s potřebami tak nějak vystřídali, zvládla jsem to sama a tatínek se vyspal. ale já toho moc nespala ještě hooodně dlouho

kaccistar
11. lis 2017

@verudona mám to úplně stejne. Malý 2 roky spi s nami v prirazenej postieľke bez bočnice a v lednu bude druhé miminko. Radšej nad tým ani nepremyslam, budeme tam dočasne 4 v izbe, nemáme kam presunúť. Tak si hovorím, že v najhoršom prípade sa vždy po prvom prebudení presuniem s miminkom do obývačky., uvidíme 😉

verudona
autor
11. lis 2017

@blahova_andrea no panečku, už jen napsané to zní náročně..jste dobrá, že jste to tak pěkně zvládla.

verudona
autor
11. lis 2017

@kaccistar tak držím palce🍀 nám oběma, ať je hladký průběh pro všechny 🙂

lasice_opice
11. lis 2017

dobrý večer, děti máme 21 měsíců od sebe a tenkrát jsme spali v jedné ložnici. Chodili spát spolu, novorozenec usinal u kojení a starší při držení za ruku. Jakmile starší usla, už ji nic nevzbudilo. Mimčo se napilo a usnulo, kdyz nahodou ne, posouvala jsem se do obyvaku a snažila se utišit. a šlo to, starší to nebudilo.Tak at vám to také vyjde.

kameka
11. lis 2017

Já mám děti od sebe 3 roky, starší naštěstí dobře spí, ale ze začátku jsme spali zvlášť, malá u mě, starší vedle s tatínkem.. teď je malý rok a spí spolu a nebudí se.. zkraje je všechno s miminkem náročný, ale vždycky se to nějak zvládne 🙂

monaluza
11. lis 2017

Rozdil 21 mesicu, starsi zpocatku reagoval na "konkurenci" v podobe brachy dost divoce, 90 % revu obstaraval sam, ale tak po mesici si to vsechno postupne sedlo a ted skoro po trech uz vsechno slape jak na dratkach... Mame tedy "nerezimove" dite, musime odhadnout spravny okamzik, kdy je tak akorat unaveny, ale jeste ne pretazeny (dledennihl spanku a aktivity). Taky se s nim da cim dal lepe domluvit...

Spime vsichni v loznici, k manzelske posteli je na jedne strane prirazena postylka bez bocnice (ale mimino v ni stejne nespi 😉), na druhe "trictvrtecni" detska postel. Uspavam nejcasteji tak, ze mimino lezi uprostred, koji se a natazenou rukou nad jeho hlavickou tak akorat dosahnu na starsiho, ktereho muzu take hladit po hlave, k tomu zpivam ukolebavku, kterou jsem zaradila jako ritual x mesicu predem. Po usnuti starsiho maleho presunu kousek dal, aby se na nej vetsi neprekutalel. Manzel spi na strane vetsiho, ten potrebuje vetsinou jen podat piti, a kdyz je uplne zle, presoupne ho do velke postele vedle mne. Kdyz se manzel potrebuje vyspat, presune se do pracovny, ja se pak po velke posteli kutalim, jak je zrovna potreba 😉. Nastesti ale stav, kdy oba rvali, nastal jen parkrat a vzdycky se to nejak zvladlo 😉. Dulezite je reagovat na potreby obou vcas, nez se rozbreci hodne, ale vzajemne se budi malokdy, spis byl zpocatku problem pri uspavani, ale uz je to ok.

blahova_andrea
12. lis 2017

@verudona díky. on to zvládne každý, když musí 😉 první syn mě vycepoval. krmení po hodině a půl pěkně celou noc a budíček pak v pět ráno 😀 a do narození dcery se rozhodně celou noc spát nenaučil, tak si myslím, že ten přechod na dvě děti nebyl tak hrozný, jako mít mezi nimi třeba pět let. kdy starší už byl samostatný, spavý, já si zvykla na větší klid a pak najednou přišel zas masakr. takto jsem to odbyla víc při jednom 😅 já se vlastně od půlky těhu s prvním vyspala až tak po pěti letech. to už začala rozumně spávat i ta mladší. nejdřív to chtělo ve dvou letech zrušit kojení a přesunout k bráchovi do pokojíčku 😀

kuliseks
12. lis 2017

Ja budu mit od sebe taky presne 2 roky a nastesti starsi syn uz usina sam kolem pul osme i spi celou noc(doufam, ze mu to vydrzi🙂). Ale nejsem si jista, jak prave resit to uspavani a koupani. Jestli starsiho vykoupat a dat spat a pak ramusit s druhym, no bude to zajimave asi vzdycky zezacatku vsude. Oba budou mit sve pokojicky, i kdyz slyset je tu vsechno, i svetlo jde skrz sklo dveri z chodby, tak uvidime. Ale planuju to asi tak, ze proste starsi pujde spat a az usne, tak budu koupat a uspavat mladsi. Mimco se nastesti nemusi zezacatkj koupat kazdy den, tak to nejak zabehneme 🙂 drzim palce! Taky nas to ceka v lednu 🙂

karlajasmine
12. lis 2017

My mame deti od sebe 23 mesicu a zatim to probiha tak, ze miminko spi se mnou v loznici a syn spi uz od nejakych 14ti mesicu ve svem pokojicku s tim, ze jsme ho navykli na to, ze za nim chodi tatinek a dle potreby tam spava s nim (coz je od narozeni miminka kazdy den). Takze syn+manzel v pokoji a ja+miminko loznice. Je to fajn, protoze se navzajem nebudime. Kdyz se v noci stane, ze syn chce me (stalo se 2x od narozeni miminka), tak ja jdu za nim a tatinek na chvili za miminkem a pak se zase vymenime kdyz synn usne. Na denni uspavani syna si tam beru miminko s sebou a bud ho kojim a synovi ctu pohadky, nebo dame miminko do postylky/kresilka a pokud je relativne potichu tak syn usne i v jeho pritomnosti.

karlajasmine
12. lis 2017

A jinak koupeme miminko zatimco syn veceri, pak ja uspavam miminko a tatinek koupe syna, a pak jdu synovi cist pohadky. Kdyz se mezitim miminko vzbudi vezme si ho tatinek. Pak uspavam syna bud ja nebo tatinek (podle toho ktery z nas je unavenejsi, co dela miminko atd).

tifanyt
13. lis 2017

Mame holky 15mesicu od sebe. Dodnes nevim,jak jsem to obdovi prezila-ale vidite-ziju 😉 Urcite si vytvorite rezim svuj a pujde to taky.
Jde o to,ze nikdo nevime,jak bude starsi sourozenec reagovat na noveho clena rodiny.
Prvni dcera se vzdy hodne budila a spala hodne s nami v posteli.
3 mesice pred porodem jsme je tedy zacali zvykat na spani v samostatne postylce ve svem pokojicku,coz dost dobre neslo. Dcera se hodne budila,plakala. Takze jsem ji casto zase prenasela k sobe do loznice,abychom se alespon trochu vyspaly.
Kdyz se pak narodilo miminko,tak to byl mazec. Manzel delaval hodne nocni smeny,takze jsem cssto na vde v noci byla sama a to jsem opravdu spala treba hodinu za noc...
Mimco se pravidelne az do 3 mesicu budilo po 2hodinach na kojeni. Do toho i nocni koliky,takze jsem casto dve hodiny mezi kojenim nosila a houpala,abych utisila bolave brisko.
No a zpravidla pokazde se do tehle situace vzbudila starsi dcera. Jenze ja ji nemohla jen tak utisit: kdyz jsem polozila mimi,tak plakalo a to byla starsi hned ve strehu. Kdyz jsem prisla za ni i s mimcem,tak chtela hrozne pochovat a vadilo ji,ze nemuzu chovat ji,kdyz drzim mimi. A kdyz jsem ji vzala k nam do postele,aby lusnula tam,tak tim,ze jsem tam nelezela s ni se stejne probrala a zacala kecat.
Takze ja kdyz uspesne uspala a odlozila mimi,tak jsem pak dalsi dve hodiny uspavala starsi dcerku. Napr.jsem cetla pohadku,ale casto jsme museki na chvili vytahnout hracky,protoze dcera mela i nocni zachvaty place(prislo jako reakce na mimi a ve 3 mesicich odeslo)
Pri techto zachvatech vsechny odstrkavala a jecela,ze chce maminku a na me jecela,ze nejsem jeji maminka. Musela jsem rozsvitit,vzit plysacka a zacit ji chlacholit,jako nejaky meda.
Pak se uklidnila,ale ve 3 rano byla proste vzhuru a chtela si hrat.
Casto jsem si pak nechavala v posteki obe deti.
Byla to jedina sance,jak se vice vyspat. Zvlast,kdyz po 3.mesici presly koliky,tak to bylo mnohem lepsi. Mimco spalo celou noc u prsa a starsi pritisknuta ke me z druhe strany. Vesmes pak stacilo jen pohladit. A mimi u prsa spalo celou noc-jen jsem se nesmela hnout 😂
Kdyz byl manzel doma,tak to byla pohoda. On choval mimi a ja se tulila k dceri s zazehnavala zachvaty 😉 Manzel by skvelej. I kdyz vstaval v 5 do prace na ranni,tak proste treba i 2 hodiny choval,abych si odpocinula. Vedel,ze kdyz pak bude 3 vecery na nocni,tak ze me bude zombie 😉
No v pul roce jsem mimi odstrihla od nocniho kojeni. Dostala na noc kasi a spala pak celou noc. Zjistili jsme,ze ji nejvice rusime my. Kdyz jdeme spat,nebo kdyz pricapka druha dcera. Tak je mimco hned ve strehu.
Takze jsme mimi prestehovali do detskeho pokojicku a starsi dceru naopak zpatky k nam do loznice.
A take jsme spali spokojene dalsi pul rok.
Pak mimi onemocnelo,skoncili jsme v nemocnici,kde se totalne prehodil rezim a my k sobe tak primkli,ze nebylo mozne,aby pak spala sama. Takze nanovo spani vsichni v posteli. Jen to uz bylo bez kojeni 😉
Dneska je holkam 5 a 6 let. Usinaji sami ve svem pokojicku,ale v noci obe chodi a spi s nami dodneska. Jenze dneska uz to beru spis jako odmenu 😉