3 bratři - společný pokoj nebo rozdělení?

mikkisek
3. zář 2016

Mám 3 syny (9,5 a 2 roky), povahové odlišní, nejmladší zatím s námi v ložnici. Do pokojicku se nevejdou. Já bych chtěla pro nejstaršího vlastní pokoj, manžel navrhuje udělat z půdy velký spolecny pokoj pro všechny 3. Prosím vaše názory/zkusenosti, pro/proti....děkuji moc

mrazulkav
3. zář 2016

Já jsem teda ze 3 holek, ale pokoj jsme měly společný až do dospělosti. Jsme tedy vždy rok a kousek od sebe...
Přežít se to dalo 😀 nemám na to nijak špatné vzpomínky...

shine2015
3. zář 2016

Pokud je uz velky rozdil 9-2r tak bych se se starsim domluvila.....a kdyby chtel sam,nechala bych mu soukromi....popripade na vrchnim patre rozdelila sadrokartonem.....ale v jeho veku si myslim,ze je uz cas na svuj prostor....
Doprala bych mu klid a soukromi pokud o to stoji....

mrazulkav
3. zář 2016

Nevím, jak by u nás prošlo, že jedna má samostatný pokoj a ostatní ne... Školákem bude za chvíli i ten prostřední, takže to asi nebude ten pravý argument.
Rekonstruujeme podkroví a taky jsme řešili rozložení pokojů. Jednu chvíli jsem uvažovala o jednom spacím a druhém hracím, později pracovním. Ale budou to prostě klasické pokoje se spaním i pracovním stolem...

mikkisek
autor
3. zář 2016

Dekuju...u nas by ten pudni prostor nesel rozdelit na vice pokoju,bohuzel. Jde mi o to,aby mel nejstarsi klid na uceni,cteni,lego,

majkoz
3. zář 2016

Naši kluci jsou 10, 7, 2.Nejml zatím s námi. Máme v plánu to vyřešit tak, že my, obětaví rodiče 😀 , si na půdě zřídíme ložnici, stejně do ní člověk chodil jen spát, a máme to vymyšleno moc krásně-střešní okno, hamaka, závěsné křeslo, knihovna-takové zátiší pohody. A v budoucnu -už bývalou- ložnici předěláme na multifunkční pokoj: 1.- studovna/pracovna s PC, 2.-herní místnost- TV+ PS apod(aby s tím neopruzovali v obýváku), 3.- bude tam přistýlka pro případné návštěvy, což znamená, že když bude mít nejstarší syn těch mladších plný kecky, tak se tam zašije i na noc, nebo nejen nejstarší, třeba i při nemoci a tak...
Jinak si nemyslím, že by děti nutně potřebovaly soukromý pokoj, ačkoli si vzpomínám, že jsem kdysi v pubertě rodiče prosila, aby mi vyklidili kumbál, že raději budu v prostoru 1,5x 2,5 m, než se setrou v jednom pokoji 😀 Nakonec jsme to obě daly, ikdyž třeba pokousané...
A ještě...kolikrát se jdu na ně v noci podívat, jak spěj-a jsou nalezlí všichni v jedné posteli-jak klubíčko háďat. A to třeba byli přes den na kordy 🙂

kacca11
4. zář 2016

V takovem vekovem rozmezi si nedovedu spolecny pokoj dlouhodobe predstavit. Hlasuju za oddelene pokoje, treba se spolecnou hernou, pokud mate tu pudu, treba by se to veslo. Ale spolecny fakt ne. Mela jsem neklik spoluzaku, co sdileli pokoj ve trech a ti nejstarsi odchazeli uz v 15ti z domu, protoze se to proste nedalo.

somalicats
4. zář 2016

U takoveho vekoveho rozdilu jsem pro vlastni pokoj pro nejstarsiho. Mam 3 holky a nejstarsi uz ma taky vlastni pokoj - byla to nutnost, prece jen uz je trochu nekde jinde, nez temer triletacka a mimino. Prcci maji svuj spolecny pokoj.

mikkisek
autor
4. zář 2016

@kacca11 dekuju. Toho se prave bojim abysme je nucenym "stmelovanim" spis neznepratelili.

mikkisek
autor
4. zář 2016

@somalicats dekuji. Uz to pozoruju trosku dele,brachy ma rad ale obcas svuj klid a svuj prostor by uvital.

mikkisek
autor
4. zář 2016

@majkoz diky za inspiraci,taky jedno z moznych reseni.

matkapraha
26. říj 2016

Ahojky, taky mam tri kluky a klidne bych volila variantu samostatny pokoj pro nejstarsiho, memu nejstarsimu bude zatim jen 7, ale uz ted nekdy nechce, aby do spolecneho pokoje za nim ten prostredni chodil, chce mit proste klid..a jak pises i ty...na ukoly, lego atd.

nikolrose
26. říj 2016

Hlavně bych uvažovala jak časem. Bude u něj spát kamarád nebo "kamarádka" a to se opravdu hodí mít soukromí. Je tam opravdu velký věkový rozdíl. Jinak se mi taky líbí ten nápad s hernou a studovnou ve které bude postel 🙂

konik_mischel
26. říj 2016

ahoj, já jsem určitě za oddělené pokoje. Kluci jsou věkově hodně od sebe, takže zatímco starší bude za 2-3 roky vyžadovat už určité soukromí, mladší bude stále v hravém věku a o tom nejmladším ani nemluvím, a až tomu nejstaršímu bude 15, nebude mít soukromí opravdu žádné. Co udělat na půdě ložnici a pokud je tam tolik místa tak i třeba vytvořit uměle chodbičku a druhý pokoj (i za cenu ztráty třeba 2 metrů, co ta chodba zabere)? Vždycky se to nějak dá. My měli společný pokoj s bratrem do mých 12 let a to už byla fakt hranice, kdy jsme už měli problém a chtěli každý svoje. Nakonec jsme měli pokojíčky menší (cca 2,5 x 3,5 m ) a 3x4 m a stačilo to, neříkám, že to bylo o nějakém velkém prostoru, ale ono lepší mít 10m jen pro sebe než 25 dohromady. Postel, skříň a stůl, nic jiného v pokojíčku děcko prakticky nepotřebuje a opravdu jsem byla ráda i když jsme měli pěkné vztahy, že máme každý svoje. navíc přijde doba, kdy ti domů postupně přivedou návštěvy - kamarády a posléze slečny a pak už je společný prostor opravdu velký problém...