3měsíční miminko pláče a kňourá v kočárku, nosítku, náručí

joeline
6. čer 2017

Ahoj, už jsem sem zadávala několik dotazů ohledně péče o malého, ale vždy vyvstane něco dalšího :D S přítelem jsme se včera shodli, že máme uřvánka :( Dokáže se sice krásně ( i nahlas ) smát a sledovat, ale nevydrží bohužel moc dlouho. Zaprvé mi po probuzení nevydrží dlouho svěží a vzhůru, max. hodinku, hodinu a půl, pak už klasicky hodně kňourá a jde až do řevu, takže v náručí nebo u prsu či v hacce uspávám. Toto v podstatě pokaždé přes den, to už je náš rituál. Mezitím si s ním hraju, dávám na bříško, ukazuju věci, povídám a zpívám. Někdy je úplně v klídku a vydrží se mnou celkem dlouho vařit, hrát si, kopat si bez plíny na dečce nožičkama a žvatlat apod., ale většinou (a klidně i hned po nakojení!) začne kňourat, pokud ho chci odložit do houpátka, na hrací deku, na přebalovák, nebo i normálně nosit v náručí (raději to má bohužel přes rameno, což se snažím nedělat) a je schopný začít hned řvát. V tu chvíli ho začnu rozptylovat, uklidňovat, ukazovat mu věci a zpívat hlasitěji, než on křičí, a to ho někdy umlčí, aspoň na chvíli :D Prostě mi přijde, že je často nespokojený v jakékoli poloze, i u mě. Bohužel i do kočáru ho musím dát uspaného a jak se vzbudí, už nezabere a řve, musím ho vytáhnout, uspat v náručí a pokračovat dál, což samozřejmě není na procházky :( do autosedačky taky nerad jde, ale v autě řve jen někdy. Po hračkách zatím nesahá, na bříšku moc nevydrží, ale pase celkem hezky, nejraději je prostě u prsu. Bohužel ale poslední 2 týdny se u každého kojení přes den začne po pár minutách propínat a rudnout, vztekat se, asi bříško?? Musím ho pak uklidňovat a dát odkrknout a až pak pokračovat, někdy stejně bezúspěšně. Jinak prdíky asi už jsou v poho, dost kope a prdí sám, takže netuším. Každé kojení je boj (v noci ale ne). Při oblékání nebo po koupání (při mazání a tak) začne po chvíli taky řvát velmi často... já nevím, myslíte, že se zatím moc nesrovnal se světem kolem sebe, nebo to vypadá na věčně nespokojené dítě? Brala bych, kdyby chtěl být u mě, ale ani šátek či nosítko nejdou... vložit do nich jde jedině spící a jak se probudí, kňučí taky, tak už nevím... Pokud bych chtěla, aby usnul vedle mě v posteli po kojení, tak mám taky smůlu, pořád se budí a kroutí a přisává a pouští, klidně skoro celou noc takhle. Přejde někdy tohle vztekání? :D Já se mu samozřejmě ráda věnuju, ale nikdo kolem nechápe, proč se prcek napapá, směje se a najednou řev, proč si hraje a najednou kňourání a řev... bolestmi to myslím nebude, nevypadá to. Že by ho nic nebavilo a bylo mu vše nějak nepříjemné? Poraďte prosím!

sisstin
7. čer 2017

@joeline jj ;)

kahramana
7. čer 2017

holky, mate prosim nekdo blizsi info o tom kiss syndromu? googletomu moc nedal...aspon ne v cj... mam doma podobne nevrlou holcicku od narozeni... a po precteni priznaku kiss mi to dava smysl.... krcni pater... dr ji behem porodu dost kroutil podle vseho hlavickou v porodnich cestach, aby mohla dobre ven... coz teda dost odpovida... male uz bude ale 8m, vsechna vysetreni, i na neuru, mame ok, i na rhb chodime uz 5m, ale mela a jeste trochu ma vyssi svalove napeti...
Zkusim se poptat nasi fyzio na kiss, ale podle me o tom nebude moc vedet...
a kdyz se o kiss zmnim u nasi pediatry, bude me mit asi za blazna....

6miska4
3. lis 2017

@joeline Dobrý den, zajímá mě, jak jste u fyzio dopadli? Jednalo se o Kiss Syndrom, nebo něco jiného? 🙂 Moje dcera má podobné příznaky plus ještě pár dalších...

joeline
autor
3. lis 2017

Dobrý den, my nakonec na fyzio ani nedošli, malý se celkem srovnal a je to lepší. Sice řve u každého oblékání skoro, a pres den toho dost naknoura, ale jinak už to celkem jde (vydrží chvíli i ve sportaku). Takže co se týká kiss syndromu, bohužel neporadím :( každopádně bych zkusila, pokud máte"vzteklejší" miminko, za to nic nedáte. Je fakt možné, že bude jen vzteklá povaha. Držím palce!

6miska4
3. lis 2017

@joeline Děkuji za odpověď. U nás právě odpovídá více symptomů. Cvičíme Vojtovku ale bojím se, že tím, že Kiss Syndrom není tak známý, cvičíme zbytečně a dalo by se to řešit i jinak... 🙂 Možná alespoň pro jistotu zkusíme názor dalšího fyzioterapeuta... 🙂