Jak zabavit prcka?

nnikola24
25. lis 2020

Ahojte
Mam 7 měsíční holčičku a asi ji nudim nebo nevim 😂🤷🏻‍♀️
Snazím se ji zabavit jak můžu snažím se jí rozesmat ale ..
občas se tvařî jak kakabus a nic neplatí a někdy se zadaří
Jenže kdyz leží na zadach ( po chvili zveda hlavu ) tak knoura a nic ji nebavi
Kdyz se pretoci na bricho knoura a po chvili si zacne vztekat
Uz se hezky toci dokola kdyz je na brise za hrackou treba nebo se sune dozadu ale dopredu furt nic
Snazim se na ni mluvit co nejvic rikat basnicky atd jenze po chvili ji nic nebavi - tak nevim je to mnou ? Nedokazu ji zabavit nebo ji to proste po chvili omrzi - pak uz knoura treba cele 2h 🙈 a snazim se ji venovat na 100-% ale urcite chapete ze ne vzdy je nalada a sila na ni mluvit cely den a pak taky musim neco udelat doma ze
Jak ji zabavit doufala jsem ze uz poleze a budete jine ale furt nic
Taky je pak za chvili unavena a nevim zda je to tim ze se nudi nebo tak
Hraju si s ni na podlozce a ukazuji hracky nebo ji zpivam atd jenze po chvili treba zacne zvedat hlavu a knourat
ja se pak zamyslim nad necim nebo odbehnu neco udelat a mam pocit ze se ji vlastne vubec nevenuji
Nejake typy jak ji zabavit nebo zda ji nudim ja ?😃😃
S tim jejim knouranim taky nevim co delat chapu ze chce treba videt a uz ji to nebavi jen lezet ale kdyz sama nesedi neleze tak je to tezke - pak jsem rada ze spi ale pak si rikam ze jsem se ji vlastne skoro za ty 2-3 h vubec nevenovala a nehrala si s ni🙈 i kdyz to treba tak neni ale jak knoura zveda hlavu a hracky ji nezajimaji tak se s ni tezko da hrat je to takovy pocit ze bych ji asi mela zabavit lepe - a jeste jak knoura a prdi pak i na me tak me to pak prestane bavit a jen tak lezim vedle nebo jdu neco delat a opet si rikam ze bych si s ni mela hrat

sigyn
25. lis 2020

Já mám tedy jen o měsíc starší mládě, ale je to podobné. Jen teda si více vystačí sama, drapne nějakou hračku, s tou si hraje tak 10 minut, pak ji omrzí a jde se věnovat něčemu jinému. Já si kolikrát připadám jak páté kolo u vozu 😂, protože ji bavím ještě kratší dobu. Knourá, když dlouho neleze (je v ohrádce), tak to ji pak vytáhnu, aby mohla rejdit po bytě, ale po 20 minutách už je zase unavená, takže pluje zpátky, aby se mohla věnovat hračkám dokud neusne. 🙂 Když jsem ji aktivně zabavovala více jak 30 minut, tak pak byla přetažená, nemohla usnout a byla hodně protivná. 😒 Jinak u nás jsou největší zábavou papíry všeho druhu, případně pěnové/dřevěné hračky, kterým dává dost zabrat.

squezy
25. lis 2020

@nnikola24 Nezlob se, ale fakt jsem se zasmala :D Ani jsem to nedocetla do konce. Máš doma 7 měsíční miminko, nech ji žít. Knoura, protože nechce byt na zadech, na bříšku je to pro ni asi po nějaké chvili náročné, ale zpět z bříška na zada to ještě neumi, což je úplně v pořádku. Máte hrazdicku? Třeba by ji to zaujalo. Nemusíš číst denně x hodin knizky. Nebo ji dej na brisko do kočárku a jdete na prochazku, bude koukat. Podle mě to hrozně moc hrotis, takhle male miminko se neumí nudit ;)

dascha9
25. lis 2020

@nnikola24 a takové to lehátko do které by jsi ji mohla posadit máte? Moje holky v něm byly spokojené. Když jsem si potřebovala něco podělat, tak jsem je do něho dala i s nějakým chrastítkem, otočila tak aby na mě viděly a byl klid.

meronym
25. lis 2020

@squezy Taky mi pripada, ze zakladatelka nad tim prilis premysli. To neni raketova veda 😉

me_druhe_ja
25. lis 2020

Jako já tě chápu, taky jsem měla a mám furt pocit ho nějak zabavovat. 🙂 Ale ty mimca potřebujou spíš prostor. Někdy to do nich valime až moc pod tlakem: sice máš pocit, že furt musíš něco dělat a přitom oni nejvíc ocení, když můžou třeba jen pozorovat, jak luxujes. 🙂 Mám teda staršího kluka, takže se mu víc snažím ukazovat zvířátka, vkladacky a tak, ale zatím jen chvíli, ještě k tomu nedozral. ;) Nejvíc miluje lizt po bytě a sahat na vše. A pozorovat nas pri běžných činnostech. 🙂

lida9
25. lis 2020

kliidek, jdi si uvarit kafco a nech byt malou malou😀 obloz ji hrackama a at se snazi... kdyz zaknoura, tak zaknoura, musi se snazit, ona na to pretaceni, otaceni, plazeni, hrani musi prijit... moje 7m ted tady leze a obchazi cely obyvak a kdyz zaknoura, tak zaknoura, cas od casu vymenim hracky v pokoji at ma nove podnety, jinak ji nechavam byt... na nejake cteni nebo basnicky by se mi vyprdla, ted chce objevovat😀

krupka3
26. lis 2020

Ponos ji na rukach nebo v nositku, vezmi ji ven na prochazku... Ukazuj ji veci, co doma bezne delas, spis nez cist cely den knihy.

nnikola24
autor
27. lis 2020

@squezy děkuji za tvůj názor ale hrazdicka ani podobne věci nefunguji a nebavi jí to -

nnikola24
autor
27. lis 2020

@sigyn tak to se mas ze ti prcek leze 🙈 u nas zvedne prdelku i nohy da pod sebe ale pak zabori hlavu do podlozky a vypada to ze spise bude delat stojku

nnikola24
autor
27. lis 2020

@dascha9 to jsme měli ale museli jsme ho dat pryc protoze se v nem zacala posazovat , a predklanet tak jsem mela strach aby neprepadla i stim akort kdyz byla na lince aby na me videla
Ale za chvili byla stejne unavena

nnikola24
autor
27. lis 2020

@squezy no jeste jsem chtela napsat ze nevim jaky kocar mate vy ale kdyz ji dam na brisku v kocarku tak ve sportaku toho moc neuvidi akort kdyz mrzne a je ve fusaku a v kombineze - takhle jsme jezdili v leze a dopadlo to tak ze máa stejne mela hlavu zaborenou dole
A ted v kocarku spi jak je tam teplo a mekko

nnikola24
autor
27. lis 2020

@krupka3 na rukach ji mam pul dne skoro protoze nechce treba od odpoledne vubec lezet a jak polozim tak rve - v nositku spinka a do kocarku musi jit az kdyz uz jde spat protoze jinak taky breci a nelibi se ji tam
Houpatko uz nemame

eviicka
27. lis 2020

@nnikola24 ono to přejde zase do jiného období. Dneska se všude na člověka valí informace, jak máme děti non stop rozvíjet a my (mámy-prvorodičky) jsme pak vyděšené, když to tak úplně nejde. Zima je na zabavení náročnější, ale užívej klidu, ona se rozleze a ještě budeš na občasný zakňourání vzpomínat 🙂. Jinak jak píšou ostatní nosítko, střídat hračky, měnit místo kde leží, dát na chvilku do jídelní židličky (vhodné pro daný věk, jestli máte) a počkat 🙂, víc toho stejně asi vymyslet nejde

nnikola24
autor
27. lis 2020

@eviicka děkuji všechno stridame ale pak je takova bez nalady unavena 🤷🏻‍♀️Kdyz jdu neco delat tak taky knoura pak se rozkrici dokud neprijdu
No prave vsude je toho hodne jjak se jim mame venovat a ke vsemu motivovat - takze snazim ale 🤷🏻‍♀️
No pak samozrejme kdyz si sni hraju tak na me treba prdi nebo kouka jinam a nezajem tak koukam do mobilu chvili nebo na tv nebo jdu neco delat - jenze pak si vycitam ze si s ni nehraju a je vetce sama jenze taky prece nemuzu byt u ni furt ji neco davat a ukazat

sigyn
27. lis 2020

@nnikola24 No ono s každou novou dovedností přijdou zase nové starosti. Třeba převlíkání je ted jak boj s krakenem 🙂. Jinak tohle špulení brzy přejde a začne si brzy sedat. U nás to bylo cca po 2 týdnech a za další dva už se začala stavět. Ale není kam spěchat, mimča potřebují svůj čas. JInak s tím řevem, občas to chce prostě nechat chvilku vyřvat. Nemyslím třeba 15 minut, ale nepřijít okamžitě, třeba až za 3-5 minut. Samozřejmě nesmí jít o hysterčák, v takovém případě hned vzít a pochovat. Viím to takhle u nás. Manžel ji při prvním řvaní hned bral do ruky a já vždycky alsp pár minut počkala (někdy to prostě nešlo, když byl člověk třeba na záchodě, šel s odpadky apod.). Teď když je malá se mnou tak prakticky neřve (když nejde o přebalení, pití aj.), ale jakmile vidí manžela, tak hned začne řvát, protože ví, že jeho "přemluví" mnohem snáz 🙂

veru181
1. pro 2020

Dnes jsem se vzpomněla na tvůj příspěvek a rozhodla se podělit o své aktuální postřehy :D Taky mám často pocit, že malého (6,5 měsíce) nudím a tenhle týden jsem přišla na pár fint :D Na bříšku se dlouho vydrží dívat na naše zvířátka, králíka a psa. Taky jsem ho dlouho nechtěla pouštět na podlahu, byl jen na pěnových puzzlích a koberci. Včera jsem prvně povolila s tím, že pod dohledem si snad nic moc neudělá (válí sudy a po bříšku se otáčí dokola, kam potřebuje), a je hrozně šťastný z nového prostoru :D. A co se týče toho nevěnování se, taky jsem si myslela, že se mu musím co nejvíc věnovat, ale snažím se ho vést i k samostatnostné hře - takže ho třeba nechám na bříšku, kolem něj hračky a jdu pověsit prádlo tak, aby na mě viděl, a případně si s ním povídám. A ono mu to vážně stačí, asi potřeboval víc svého času a prostoru :D