3měsíční miminko - režim a budění na jídlo. Poradíte?

slecna31
11. črc 2020

Zdravím všechny maminky, ráda bych se zeptala na radu hlavně maminek, které mají miminka na UM. Mám 3mesicniho chlapečka. Od půlky 2měsíce máme UM které jsem mu začala dávat v 3h intervalech od 9h 12,15,18, 21 a pak spinkat to vydrží do 2h a pak tase po 3h. Od začátku máme problém s spinkáním přes den spal málo nebo vůbec od 17h křik a brek byl protivný jak byl přetažený do 21h než šel spét. Koupání nezabralo to bylo hrozné tak jsme ho přesunuli na dopoledne a super a najeli jsme i na systém : jidlo pak 1/1,5 hrátky pak 1,5 spánek pač jsem začala uspávat pres bílý šum což neuvěřitelně zabírá a sám se mi i budil v čase kdy měl papat a chtěl spinkat když měl jít spát...smáli jsme se tomu ze je jak hodinky 😁krásně nám to fungovalo byla jsem šťastná ze se vyspinká a není protivný a ted co je špatně .... malej se mi přestal budit v dany čas takže jsem ho začala budit aby papal po 3h jenže mi pak při krmeni usínal a pak zíval, ale nebrečí a není protivný, vydrží tu hodinu ci hodinuapůl si hrát ...ale teď slyším skoro ze všech stran ze ho nemam budit ze se to nedělá... sama jsem nad tím premyslela ze je to blbe ze ho budim ale řikám si ze asi ten režim potřeboval kdyz se to tak zlepšilo.... takže co teď cely režim rozhazet? Davat ho spinkat tu 1/1,5 po jidle ale nechat si ho spinkat jak dlouho chce? Bude mi pak hezky spinkat i v noci? Neotoci se mu to? kdy se vratit zpet k rezimu ? Dekuji všem za rady....

jjasmina
11. črc 2020

@slecna31 já sice kojim, ale nebudila jsem.Malá má 5 měsíců a režim se stejně stále mění .

mariegroth
11. črc 2020

Takhle male miminko potrebuje jeste pomerne dost spat pres den. Je to mytus, ze Kdyz dite spi pres den casto, pak nebude spat v noci. Cim lepsi spanek pres den, tim lepsi sance, ze bude spat lepe v noci. Take bych nebudila. Ten rezim jist,hrat, spat se nam take osvedcil. Rezim mimca se jeste tisickrat zmeni. Hlavne po ctvrtem mesici, kdy prichazi regrese

jjasmina
11. črc 2020

@mariegroth tak to mohu potvrdit

miba10
11. črc 2020

@slecna31 mám obě děti na UM a nikdy jsem je nebudila. V porodnici mi říkali, jak mám budit na kojení ATD. Ale bylo mi to těžce proti srsti. Doma jsem na mlíčko nebudila vůbec. Děti si udělali režim svůj a já to jen usmernila ke spokojenosti všech. Takhle malý drobeček, ještě potřebuje hodně spánku a na mlíčko se vzbudí neboj. Oni se umí přihlásit. Dětem se pak bude spánek měnit, takže ti tento zajet režim nevydrží na dlouho a budeš to zase upravovat. Takže za mě nebudit a věřit miminku.

slecna31
autor
11. črc 2020

@mariegroth mohu se zeptat jak dlouho jste po jídle dávali spinkat? 2h max ?

slecna31
autor
11. črc 2020

Moc všem děkuji za názory a rady... budit tedy nebudeme ať se vyspinká

mariegroth
11. črc 2020

@slecna31 Ano, tusim, ze v tech 3 mesicich vydrzel tak 1.5-2 hod. Na noc jsme ho ukladali kolem 1930-2000. A to se nam take osvedcilo. Spal pak celou noc. Nebyl pretazeny. Coz je take dulezite pro klidny spanek.

slecna31
autor
11. črc 2020

Mohu se ještě zeptat dávali jste na noc stejnou dávku mléka či menší ... četla jsem že už v tomto věku by mohli spát až 11h v noci , dá se toho nějak docílit ? (kase na noc, větší dávka před nočním spaním někde jsem četla že v noci uz jen čaj nebo vodu, ale nevím od jakého veku... nebo do toho miminko musí prostě dospět samo) ...
@mariegroth rada ze denní spánek posílí ten noční byla pro mě nová takže moc děkuji.

mariegroth
11. črc 2020

@slecna31 Kasi urcite ne. To je na jejich zaludek opravdu strasne tezke. Jejich briska museji pracovat pak mnohem vic. A na prikrmy je jeste brzo. A soucasna doporuceni rikaji, ze vodu ani caj neni dobre davat pred sestym mesicem. Zbytecne se jim zatezuji ledviny. Jak rikam no...mozna jsme meli stesti s dobrym rezimem a je to urcite take ditetem 🙂 A oni se budi stejne z tisice duvodu. Nejen hladem. Pokud davas UM a Pokud to jde, zapojila bych partnera, aby take krmil.
Vim, ze nekdy jsou tu maminky opravdu kruto prisne na dalsi maminku, ktera by Chtela, aby ji detatko dobre spalo ;). Jenom ti chci rict, ze tvoje prani je urcite naprosto normalni. Casto nerealne 🙂.Nic netrva vecne.

mariegroth
11. črc 2020

@slecna31 Dostaval MM v lahvi. Stejnou davku

slecna31
autor
11. črc 2020

@mariegroth nám dr.vodu doporučil bohužel nesedi mleko a ma tuhou stolici vyzkoušela jsem už 3 mlika (min 14 jsme vzdy brali ) nejlepši zatím Hipp ale po nejake dobe se to zase zhoršilo až se bez rourky nevykakal takze ted pijeme vodu a trochu hermankoveho caje a davame laktobacilky....kdyz doporučil lekar tak snad to ty ledviny nezatezuje moc ... je to veda 🙈 ale to dáme ☺️

lolam10
11. črc 2020

Pokud pribira nebudte.on si rekne.muj chtel pít kazde 2h a taky jsem ho nenechala o hladu a nečekala az to budou 3h...ze začátku je dobry mit tento rytmus abyste si zvykly,aby bylo mliko atd ale vzdy zalezi na diteti.a zvlast kdyz neni potreba podporovat laktaci tak k tomu nevidim duvod.on se jiste vzbudi az bude mit hlad.drzte se instinktu🙂

jjasmina
12. črc 2020

@lolam10 přesně tak

drakenn
12. črc 2020

Spát 11h v noci? Ve třech měsících? Sci-fi.
U výjimek možná, ale cíleně toho dosáhnout nelze..

jjasmina
12. črc 2020

@lolam10 jj si vzpomínám, že chvíli jsem ji ze začátku budila na noční kojení, zdálo se mi, že mám málo mléka, ale potom už ne, však ona si stejně vždycky řekla 🙂

sudylichozrout
12. črc 2020

Mam sice kojene miminko, ale stejne stare. Vecer kojim v devet, pak kolem pulnoci a pak ji necham spat, dokud se sama nevzbudi. Vetsinou se tak stabe kolem seste rano. Prijde mi to leosu, nez ji budit.

laloogrey
12. črc 2020

Mně teda všichni říkali, že mám na jídlo budit (jak doktoři v porodnici, tak pediatrička). Malá byla hodně spavé miminko a sama se prostě na jídlo nevzbudila. Je na UM. Když jí byly tři měsíce, tak jsme krmili 7x denně vždy po třech hodinách s tím, že naposledy jsem krmila v 21:00 a pak v noci ve tři. Když jí byly čtyři měsíce, tak jsem ten počet krmení zkrouhla na 6x denně (7:00, 10:00, 13:00, 16:00, 19:00 a poslední mezi 22:00 a 23:00) s tím, že vydržela spinkat už celou noc. A spinkání vycházelo tak, že cca hoďku a půl po jídle usnula a spinkala hoďku a půl, tak to pěkně pak vycházelo do toho dalšího krmení po třech hodinách. No a pak už jsme zaváděli příkrmy a v těch jedenáct večer už spinkala tak na tvrdo, že mně jí bylo hrozně líto jí ten spánek už narušovat, tak jsme ten počet krmení zkusili zase zkrouhnout, takže teď je malé půl roku, jí 5x denně s tím, že oběd už má plně nahrazen příkrmem (příští týden budeme začínat ovoce) a vydrží spinkat celou noc (od 21:00 do 7:00). A stejně i teď se o to jídlo nehlásí sama 🙂 Ale tím, jak už přes den spinká mnohem míň, tak už nemusím tak často budit, to už ji nechávám spinkat... Můj názor je, že pokud chceš mít nastavený nějaký režim (jako já), tak je lepší na to jídlo budit, pokud se nevzbouzí hladem mimčo samo...

jjasmina
12. črc 2020

@laloogrey V porodnici nám to také říkali, ale jelikoř sme za měsíc nabírali i tak suprově, budit jsem nemusela

slecna31
autor
12. črc 2020

@laloogrey teď zkouším tedy nebudit a budí se sám ... +- tak nejak stejne jak jsem ho budila já... jinak jsem to měla do teď jako vy 7x denně a naposledy v 21h a vydržel do těch 2-3 ted chodi spinkat ve 20h a budi se o pulnoci a pak ve 3 a kolem 6:30 vstáváme... bála jsem se upustit od režimu že bude zase špatně spinkat nebo spíše vůbec, ale naštěstí jsem přišla na ten bílý šum takže 1,5 max 2 h po jidle jde spinkat zapnu déšť a spinká .... děkuji za radu

lula86
13. črc 2020

@slecna31 Za mě radim nebudit až se mimco vzbudí samo. V porodnici jsem to dělala po 3 hodinách protože nás s tím sestry buzerovaly. Ale doma jsem si to přizpůsobila dle přání miminka a vliv to nemělo na spánek špatný. Spí krásně od narození, kromě období volaného bříška to tedy měl trochu problém že se budil ale tonmame vychytali.

slecna31
autor
16. črc 2020

@mariegroth dobrý den, mohla bych se ještě jednou poradit? Nyní tedy malého nebudím začali nám dělat problémy večery :( jelikoz jsme na um musim krmit nejdrive po 2h a nevim jak to skloubit.... maly se na vecer budi mezi 16-17h dnes napriklad : vstaval v 16:30 papani 150ml mleka po 18h začal být mrzutý tak šel do kočárku tapla bílý šum usnul a vzbudil se v 19h s brekotem dostal (120ml) stim ze jsem si myslela ze je vyspany ale do 15min brek vcera jsem sla s kocarkem hodinu koukal ale nezabral dnes chodim po byte s manducou 🙂 nevadi mi chodit s kocarkem ci uspavat v manduce trapi me brekot ktery to predchazi, nevim co delam spatne a jak to skloubit pač v 18h je brzo na to ho davat na celou noc do postylky.... Vubec nevim jak to naplanovat tak aby nam to vyslo s ukladanim do postylky.... dekuji moc za radu

mariegroth
16. črc 2020

@slecna31 to je tak strasne individualni a opravdu se ten rezim jeste zmeni. A v jednu dobu nas maly chodil spat kolem 18 h a brzo to na nej nebylo. Obcas kdyz vecer bruci, tak mu dame koupel. To miluje a uklidni ho to 🙂

zuzik3010
14. srp 2020

Tak my jsme bohužel na um od porodnice a malá měla že začátku taky problémy ale pak jsme začaly mít rezim jako vy akorat my chodíme spát v 19-20 a vydržíme do 4 ráno . Ráno dostane um a spí třeba do 7-8 .. ale třeba jsi řekne a nebo jsi hraje .. a díky svazování jsme se naučily režim a spí my v noci . Nedávno jsem zkoušela spací pytel ale okamžitě byla vzhůru .. doufám že věkem to potřebovat nebude . Teď nam jsou 4 měsíce .