3týdenní novorozenec a spánek. Co je špatně?

lup31
28. říj 2023

Ahoj holky, už si nevím rady. Mám doma 3 týdenní miminko, které kojím. Mám pocit, že špatně spí pořád mácha ručičkama, vydává zvuky. Do toho i když ji nakojím, tak ne vždy hned usne. Někdy ji uspávám i 1,5-2 h má to někdo stejně? Jsem z toho zoufalá. Ještě, když je tak dlouho vzhůru, tak pak to vypadá, že má zase hlad, dám ji k prsu a u toho někdy brečí, steká se přitom mléko teče… Nevím jestli pak chce cucat jen bradavku, když dám dudlík tak řve a plive ho. Poraďte mi co je špatně.
Moc děkuji

areh
28. říj 2023

@lup31 nic není špatně. Je to novorozenec, je to náročné 🙂 zkusila bych zavinovačku, ta by mohla pomoct na máchání ručičkami. Dudlík jsem ze začátku držela u pusy, protože ho syn plival a bez něj brečel. Ono si to časem sedne...

ukki
28. říj 2023

@lup31 a to, že vydává zvuky je taky normální, novorozenci mají poměrně aktivní spánek, až si člověk někdy není jistý, jestli spí, taky bych zkusila do něčeho zavinout

kleio
28. říj 2023

A uspávat přes hodinu - to se taky stává. Třeba, když byla moje holčička přetažená, až moc unavená, tak jí nešlo rychle usnout a z toho pak brečela a nemohla spát. A takhle malé miminko může mít spoustu běžných důvodů, proč mu nejde usnout. Vím, že je to stresující a nepředvídatelný, ale jste pořád v šestinedělí, takže tohle všechno je normální 😊. Dudlík obě moje děti plivaly, některé děti ho prostě nevezmou.

kubesovaadelka
28. říj 2023

@lup31 nic neděláš špatně, pravidlo číslo jedna je klid. Spokojená maminka= spokojené miminko, klidná maminka= klidné miminko. Jste na sebe napojení a ono to cítí, že se stresujes. Pokud máš dost mlíka tak prostě koh, odpočívej, mazlí se s ním, užívej si to. Jooooo jsem jedna z těch maminek, co taky vysilovala,m se slovy, ale nemůžu se s ní tulit a užívat si to, když ještě musím uklidit,vyprat uvařit a to a tamto, neužiju si to protože stejně jen brečí a je nespokojená. Sakra jak rychle to uteklo a já bych to tak vrátila zpět. Stresem z toho všeho jsem ještě před koncem šestinedělí přišla o mlíko úplně. Malá cumel nechtěla až několikátý druh a to jsem ji ho taky musela zezacatku chvíli držet v puse. Ještě zabíralo klidné pohupovani se, zkoušet různé polohy ke spánku a zavinovani tak jen z části. Víc u nás fungoval velký péřový polštář a okolo malé srolovaná deka jako když je v hnízdě, bylo ji pohodlně jako v peřince a vyvolává to miminku pocit bezpečí. Malá hrozně špatně spala, převážně usínala jen v náručí, a první a i né půlrok v kočárku venku, doma v postýlce sama vůbec. Jediný co opravdu pomohlo byl polštář a bílý šum

lup31
autor
29. říj 2023

Moc děkuji za rady. 🫣❤️Je to tak hezké období a zároveň nejtěžší. Jo zjistila jsem že to nebyl hlad, že brečí ale že ji asi nejde usnout.. a do toho někdy i břicho ji boli🫣