4měsíční holčička se od nás nechce vzdálit, co se děje?

lrg
8. črc 2013

Naše 4M Ema najednou nechce být s nikým jiným než s mámou a tátou. Obě babičky jí od narození vozí samy v kočárku a poslední dva týdny ječí jen jak se za nima zavřou dveře. To samé, když si ji někdo jiný vezme na ruku, za chvíli se začne vztekat, i když u toho jsme. A nejraději je doma, když jsme někde na návštěvě, zaručeně to dlouho nevydrží a je mrzutá. Mrzí mě to, protože jsem celkem společenská a kamarádky mají děti, ale vím, že s ní nikam na celý den nemůžu. A dát kočárek babičce je pro mě záchrana, ale už nechtějí moc vozit, když má pokaždé záchvat. Co se to s ní děje, je to jen období, mám to nějak řešit, nebo počkat, až to samo přejde a netrápit jí? Nerada bych z ní měla mamánka.

camelinka
8. črc 2013

@lrg Jednoduse pozna, kdo je "jeji" a kdo ne, nic s tim neudelate a casem to prejde 😉

mili01
8. črc 2013

Doteď jí jiní lidi nepřekáželi, protože je moc ani nerozeznávala... berte to jako postup ve vývoji, jak píše @camelinka, už zná "svoje lidi" 🙂 a potrvá, než mezi ně přijme širší okolí... netrápila bych jí, přejde to a mamánka z ní určitě neuděláte. Je to osobnost, nasilu jí strkat do ruk jiním nemá smysl, když jí to není po vůli.. buďte rádi, že je klidná u Vás... mohlo by být hůř 😀

lukava
8. črc 2013

náš to měl velice silně také tak, zapudil babičky, kamarády, pořád se chtěl jen chovat, tulit se, špatně spal, u cizích řval jak tur, potřebují pocit bezpečí, nevěš hlavu, přejde to, osamostatní se a bude společnost dokonce vyžadovat, ve 4M je jí prostě nejlépe s mámou a tátou, některé děti jsou prostě hodně kontaktní 😵 a potřebují pocit bezpečí v náruči rodičů 😉