6měsíční mimi - pád z postele. Jely byste raději k dr.?

23. dub 2021

Ženy je to tu... malá se překuluje a já si připadám jak totálně největší neschopná matka. Malou jsem měla v půlce manželské postele s hračkami a šla jít jen zalít čaj, jenomže ona se nějak v té rychlosti překulila( nevím jak je to vůbec možné) a na konec spadla z postele na koberec, pod ním je lino. Nespadla na zada, ale naopak.. normálně teď papa, smeje se zase, oči dobrý, hlavička taky žádná boule, jen jsem ji položila abych viděla, zda bude normálně fungovat jak to dela furt a ano, zase se začala koulet a pást.. já jsem strašný plasic a největší debil na světě opravdu! Mám sto chuti jet do nemocnice, jen nevím zda je to akutní když je v pohodě.. nebo pro jistotu jely byste? Měly jste některá podobný problem? Dávám anonymitu, strašně se stydim a jsem na sebe hrozně naštvaná.. 😔

lv
23. dub 2021

Ne a měli, holky spadly několikrát

konidana
23. dub 2021

Taky mi dite spadlo z postele. Ale mladsi, v tomto veku uz lezlo😅. Nejela jsem nikam a vse bylo v pohodě. Oni jsou gumovy😉. Jednou se mi mimino dokonce podarilo vyklopit z kocaru na asfalt🙈🙊

autor
23. dub 2021

@konidana no úplně se modlím, někde psali na netu, ať ji pozoruji zornice a zvracení a ať ji v noci budim zda je normální. Jenomže to mi přijde, ze cim víc budu pozorovat, tím víc budu hledat... jestli mi rozumíte.. bojim se jestli si neublizila..

konidana
23. dub 2021

Jen si vsimat pripadnych zmen. Vetsi plactivost, spavost i neobvykle pres den. Klid, to bude dobry....

lalolita
23. dub 2021

Spadly mi obě holky cca v tomto věku z postele a v pohodě 😉 jen hlídat,kdyby náhodou,spíš větší plačtivost, nedej bože kdyby začala zvracet.

autor
23. dub 2021

@konidana tak to bude sakra těžké.. rostou zuby, takže je to jak kdy.. včera dobrý, dnes urvana.. ráno teplota, teď už ne.. takže teď buď zuby a nebo hlava.. se zblaznim😏
Ale plakala tak minutu max dvě a pak se uklidnila a hned se smala.. tak nevím.. děkuji moc😔

autor
23. dub 2021

@lalolita s tou plactivosti to prave bude těžší, ona brečí skoro furt, prave teď hlavně jak ji rostou zuby.. a ublinkava si lehce.. tak to snad poznám od klasického zvracení, já jsem úplně naštvaná na sebe a hlavně úplně mimo, teď jsem úplně v šoku a proste plasim...

jako_mala_holka
23. dub 2021

Malá nám v 6-7m, nevím teď přesně, udělala takový trošku kotrmelec z gauče, přitom se bouchla nohou o stolek, samozřejmě pláč... Ale jinak dobrý, ani modřinu neměla, sledovala jsem ji ten den zorničky a v pohodě... Za chvíli o tom nevěděla, zato já na to myslela dalších pár dní... Nedávno padala jak hruska, když stoupala k nábytku a chtěla dolů... To je furt něco... Špatná matka nejsi (a nebo by nás muselo být hooooodně) 🙂

jako_mala_holka
23. dub 2021

Jak píší holky, kontrolovat zorničky, jestli reagují, jestli nezvraci, není nějak nezvykle spavá... Když po pádu brečí a neni v bezvědomí, tak by to mělo být ok, plus to co jsem psala ohledně zornicek atd... To mi řekl i pediatr

autor
23. dub 2021

@jako_mala_holka no ona prave spadla na hlavicku s bříškem.. proste jak kdyby hodila kufr s kotrmelcem, ona se musela nejspíš ze zad na brisko prekulit a z bříška prave spadnout.. tak se bojim, hrozně

konidana
23. dub 2021

Podobna vec se stane hodne maminkam, neni to nic vyjimecneho. Ty deti proste vzdy neco vymysli😅

autor
23. dub 2021

@jako_mala_holka budu pozorovat, zatím nezvracela, reagovala na mě úplně v pohodě a hned se prekulila zase na brisko a smala se.. tak doufám..

lalolita
23. dub 2021

V klidu. U první jsme taky plašila,budila ji celou noc a to spala třeba 12hodin v kuse a úplně zbytečně. Druhá byla urvana už od narození,myslím,že ji taky rostly zrovna zuby a v pohodě. Pokud nebude házet vyloženě "tyčky",nebude nějaká apatická,byla bych v klidu. Pokud bys byla hodně vystresovana, pro klid si zajeď na pohotovost.😉 tam ti ale řeknou,že jediné co,tak pozorovat.

jako_mala_holka
23. dub 2021

Neboj se, to bude dobrý 🙂

autor
23. dub 2021

@lalolita
@jako_mala_holka
Děkuji vám moc holky, uklidnily jste mne.. a fakt se omlouvám za anonym, já se strašně styděla..

ellka1987
23. dub 2021

Mi malý spadl jak z postele tak si převrátil kočárek, strčil si tiktak do nosu ( stim jsme byli v nemocnici na vytahnuti a dívali se na nás jak na Paka a doktor se sám smál) , jedl písek atd. A dnes je mu 13 a nijak nesilha, nechodí nakrivo atd 😀😀. Bohužel tyhle vteřinky se stávají, a stávat budou. Pokud na ni nepozorujes nic zvláštního, buď v klidu. Akorát se sama stresujes 😇

lalolita
23. dub 2021

V pohodě,to se může stát i té nejvíc opatrné mámě 😉

lalolita
23. dub 2021

@ellka1987 to mi připomíná jak moje malá si v necelých 4 letech strčila do nosu u výměny manželek nevypukanou kukuřici z popcornu 😂😂😂 vytahovala jsem ji to pinzetou 😄😄😄

klokanka31
23. dub 2021

Kdyby mi malá spadla z postele, asi bych ji nechala pro jistotu zkontrolovat. Rozhodně nejsi špatná máma. Když byla moje malá fakt hodně malá, ani ještě nelezla, tak jsem jí šla převlíknout postýlku. Položila jsem ji doprostřed manželské postele, jen se otočila do postýlky pro plyšáka, a ona už na kraji postele. Naštěstí nestihla spadnout, ale od té doby vím, že nejde malé dítě nechat bez dohledu ani na 5 sekund. Ale i tak se dítě mnohokrát praští, mně malá hodně padala když se snažila postavit na nohy, naštěstí se to už lepší, ale nervy to jsou pořád...

klokanka31
23. dub 2021

@ellka1987 Sousedky neteř si jako malá strčila do nosu pecku z třešně 😂 jsem zvědavá co bude vymýšlet naše malá 🤔

lalolita
23. dub 2021

@klokanka31 můj druhej satan,si do nosu strká lego, zkouší rohlíky a podobný věci 😂😂😂

katerinak88
23. dub 2021

Byla tu na to diskuze, kde někdo trefně poznamenal, že rodiče se dělí na 2 skupiny - ty, kterým už dítě spadlo z postele a ty, které to teprve čeká. Mě se to stalo taky, akorát si tak 2 minuty pořvala a jinak nic.

camelinka
23. dub 2021

@lalolita Ja si doted pamatuju, jak sem si strcila do nosu cerveny kaminek z takovyho toho poutovyho prstynku a pak sem ho musela vysmrkat 😂

almara2
23. dub 2021

Kluci taky spadli z postele, v nose pořád něco, hrášek z oběda,... Nejhorší byla arasida, to jsme nemohli vyndat, nakonec odsávačka na sople pomohla.

lalolita
23. dub 2021

@camelinka nene😂😂😂 víš co,ale já v šoku,jak si to tam malá strčila a to fakt byla ta první úplně zlatý dítě,tak mě prvně nenapadlo,ať to vysmrka,ale triskla jsem ji do zad,že to z ní vypadne 😂😂😂 Joo jsem blond 😂😂😂

klokanka31
23. dub 2021

@lalolita taky dobrý 😂

samettka
23. dub 2021

Vůbec nejsi neschopná, neznám maminku, které by miminko nespadlo, dřív nebo později se to povede každé 😛 a neboj, děti jsou gumové, kdybys potřebovala uklidnit, zajdi za pediatrou, pošle tě zřejmě na chirurgii, kde na dítě kouknou, ale takto zpětně to asi nemá moc cenu...

janina228
23. dub 2021

Nečetla jsem vše,tak nevím jestli to tu už někdo nepsal,ale mě na pohotovosti říkali,že pokud dítě nespadne z větší výšky než je ono samo,tak že to je většinou v pořádku.

zmrzlinka
23. dub 2021

Nejsi nejhorší matka na světě.To jsem já.Mne když malej prvně spadl z postele ,tak jsem ho zvedla a spali jsme dál ( spal se mnou v posteli) a vůbec mne nenapadlo,že by se mu mohlo něco stát 😂😂😂To jsem se dočetla až tady za pár měsíců 😁

drep
23. dub 2021

Nečetla jsem odpovědi, ale snad neznám nikoho, komu by dítě z postele nespadlo. Děti jsou gumáčci, blbé je jen, když padnou na něco. Několikrát jsem jela se záchrankou na dítě po pádu (a do telefonu to museli vylíčit dramaticky, když poslal dispečer doktora) a nikdy nic dítě nebylo, obvykle jen totál vystreslá mamimka (což chápu) a jednou se zabránili brachiálnímu násilí na tatínkovi, kterému to děcko spadlo