Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

7,5měsíční miminko si neustále cucá palec

l.u.c.i.e
19. čer 2014

Malej si neustále od půl roka cucá palec. Předtím to bylo jen na usínání, nyní už jede v cucání pořád. Jsem z toho nešťastná. Dudlík nechce. U starší syn měl přrávě dudlík, který jsem mu v roce vzala a ani si na něj nevzpomněl. Teď u mladšího nevím, kdy mám něco dělat a hlavně jak ho to odnaučit. Prý existuje nějaký hořký lak, ale ten je prý od 3 let.

lv
19. čer 2014

..no a děti ho odmoci v puse a dudlaji vesele dal..dcerka dudla, snažím se ji zabavovat ruce, lechtam ji se slovy vyndas ten prstik, někdy stačí říct jen pestík a vyndá ho. Ale ve stresu, u usínání, unavená si říct nedá..ještě to nehodlal řešit, az tak za rok. Asi budu obsazovat. Je tu i článek na wiki, koukni /to dudlajici špici mimi je naše Evelina 😔 / v 7,5m je to naprosto marne a klidné bych ho nechala.

kkouzlo
19. čer 2014

malému je 19m, dudlík nikdy nechtěl a zatím teda má palec :( přsně v situacích, jak píše Iv, zatím to nechám být, prý jsem to dělala taky dlouho. Já jsem teda zkusila namočit palec do pepře a sice brečel, ale za chvíli chtěl pepř znova 😀 takže čekám, že to časem přejde a nebo to začnu řešit

betelgeuzz
19. čer 2014

Starší nikdy neměla dudlík, ani necucala prsty. Mladší měla ze začátku dudlík, ale jak objevila prsty, vyhrály prsty ☹ Ty si tam mohla dát sama, dudlík si sama nepodala. Cucala prsty často, když se nudila, když plakala, když šla spát. Cucá si teda ukazováček a prostředníček. Kolem 1,5 roku jsem jí začala říkat, že prsty si může cucat v postýlce, ale normálně ne. Nějakou dobu jsem vysvětlovala, pak i začala praktikovat, že jsem ji do té postýlky odnesla. kolem 2. roku je přestala přes den cucat, ale stále je používá jako uspávadlo. Necucá teda celou noc, jen v polospánku, jak usne, prsty vyplivne. Zatím mi tvrdí, že jak bude chodit do školky a spát tam, tak je cucat nebude, no jsem zvědavá 😀

l.u.c.i.e
autor
19. čer 2014

Holky, děkuji za vaše zkušenosti a postřehy.

@lv, díky za odkaz na Wiky, tak jsem našla, že to do 3 let dítěte nemusím řešit, tak to nechám být 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli