8měsíční dítě pláče hned, když se trošku vzdálím. Máte zkušenost?

14. srp 2023

Zienky ahojte.
Prosim poradte mi co mam robit.
Ked sa mala narodila,zili sme v zahranici.Bola velmi malo v kontakte s ludmi a ked sme sa vratili zo sveta domov (pred 3 mes),mala je taka,ze len co sa vzdialim,hned zacne nariekat.
Na ludi,na rodinu si krasne zvykla(zo zaciatku s tym mala problem).Ale ja nemozem ani na zachod.Ked sme byvali este v zahranici,dala som ju na podlazku a mohla som nieco spravit,alejo rano,ked sa zobudila,pustila som jej rozpravku,dala hracku a mohla som sa ist vycurat,umyt,obliect,…Teraz nic.Nemozem ani na krok.Len sa zdvihnem a uz ma sleduje,ci urobim krok…
Co mam s tym robit.Nechcem ju nechat vyplakat ju,je mi jej luto,ale ja takto uz nemozem fungovat.Davam si ju aj do nosica,ale to takto nejde stale…
Mali ste to niekto takto?Ako ste to vyriesili.Ja neviem,ci sa boji,alebo co…?Hovorim,na prostredie je uz si myslim zvyknuts,aj na rodinu a celkovo ludi.S tym problem uz nie je.
Prosim poradte mi ako to zmenit,ak sa to da….

malytlustyhroch
14. srp 2023

Je to normalni a potrebne obdobi ve vyvoji ditete, u vas v tom spravnym veku a spravnym zpusobem. Ale norma je siroka, nekdo to ma dva tydny, nekdo rok... Rodic to proste musi prezit. Nedelej si starosti, jestli jste neco meli udelat jinak, nebo ze v zahranici to bylo jinak. Divny by naopak bylo, kdyby tahle faze vubec neprisla. https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Separační_úzkost

slecnami
14. srp 2023

Normální miminko. 😉

squezy
15. srp 2023

Klasicka separační úzkost.

andreacantu
15. srp 2023

Uplne normalni je to jen obdobi prejde a uvidis ze prijde obdobi kdy se budes chtit pritulit a uslysis ne

guliii
15. srp 2023

Jak ti rozumím 🤭 syn má 11 měsíců a je to naprosto to samé. Někdy je fakt náročné, ale je to jen období. Má to většina dětí, tak se to snažím spíš užívat dokud mě chce 😄 ale je pravda, že alespoň na WC by si člověk rád došel bez dítěte 🫣

autor
15. srp 2023

@guliii presne tak 😀
Clovek nema ani tam wc sukromie 😃

autor
15. srp 2023

Dakujem vam,tak uz aspon viem,ze je vsetko uplne normalne a ze to prejde 🙏
Zelam pekny den 🌸🙂

petrasipkova1
15. srp 2023

Je to úplně normální, nosila jsem děti všude s sebou, přejde to, ale ani jako 5 a 8 letí samotní stejně nejsou rádi, jedině spolu ve dvou. Ale i to přijde za pár let a budou chtít být sami a po mamince ani nevzdechnou😀