8měsíční syn. Od kdy mu můžu dát kokosový jogurt?

nika_nadherna
7. říj 2019

Odkdy můžu dát malýmu kokosový jogurt (kokosové mléko 96%, škrob, bobová bílkovina, veganské jogurtové kultury). Jsme na bezmléčné a bezvaječné dietě a má strašně jednotvárný jídelníček. Na svačiny je to pořád dokola nějaká kaše s banánem, jablkem nebo hruškou. Má omezené i ovoce. Chci mu to občas nějak zpestřit. Má osm měsíců

zuzita15
7. říj 2019

@nika_nadherna orechy se obecne zavadeji po roce, ale lze to opatrne vyzkouset i driv, ja zavedla kokos kolem 9. nebo 10.mesice. Spis to slozeni neni uplne idealni - skrob, bilkovina navic....

antoinet
7. říj 2019

Slozeni techto kokosovych dezertu je hrozny, s jogurtem to nema nic spolecneho, nejsou tam ty mlecne bakterie, minimum bilkovin, hodne tuku a cukru, cena vysoka.
V tomto veku jsme stridali obiliviny na kase a do toho ruzne ovoce, treba pohankova+svestky, ryzova+bobule apod.
Na zpestreni bych se ale toho kokosu nebala uz ted, nejdriv ale otestovat lzicku, jak snasi orechy.

merope
7. říj 2019

Co zkusit pohanku, jáhly? Ty se můžou od 6 měsíců a malý se mohl po pohankových vločkách utlouct (když jsem je měla jednou k večeři a malý se doplazil ke mě a jako že "Mámo, poděl se" tak jsem mu nabídla s tím, že to asi nebude chtít a on naopak jen otevíral pusu). Měl je teda zatím jen jednou na ochutnání (to mu dám skoro cokoli, co je bezpečné, že se tím neudusí), protože je ještě maličký, ale jakmile mu bude těch 6 měsíců i podle původního termínu porodu, určitě pohanku zařadím, když mu tak chutnala.

nika_nadherna
autor
7. říj 2019

Právě střídám pohankovou, rýžovou, jáhlovou a ovesnou kaši a k tomu vždycky banán, jablko nebo hrušku. Ale přijde mi to pořád na jedno brdo, i když to baští krásně. Jiné ovoce mu dát nemůžu. Tenhle jogurt jím já, protože jsem hodně jogurtová a tím že taky nemůžu mléčné, tak tímhle si to vynyhrazuju, je moc dobrý a bez přidaného cukru, tak mě napadlo, že bych ho zkusila dát i jemu. Jiný jakože nemléčný jogurt mě nenapadá. Sojový mu dávat nechci, to je ještě větší hnus

zuzita15
7. říj 2019

@nika_nadherna dobre slozeni ma kokosovy jogurt v Albertu (jen hypermarkety) od Harvest Moon, pripadne lze udelat doma, recept na skritcikuchyne.cz, kokosove bio mleko bez aditiv lze koupit treba v Makru. Toto bych osmimesicnimu fakt nedavala

slunea
7. říj 2019

Mně ten z lidlu přijde složením docela ok, škrob je v polovině kupovaných příkrmů, otázka, jak snese bob nebo kokos. Kokos není ořech, bývá snášen líp, než ořechy. I ty jogurtové kultury nebudou na škodu. Ale pravda, dceři jsem ho ještě nedala, zatím nemám 100% vychytané, co jí vadí, tak ještě nepřišel na řadu. Ale kokosové mléko už myslím ochutnala. Jinak dcera zatím snídá kaši s hruškou conference, jiné ovoce ještě zařazené nemá :/

@antoinet ale v tomto, o kterém autorka píše, jogurtové kultury jsou. A přidaný cukr tam není.

martiniquest
8. říj 2019

Na tom slozeni neshledavam nic spatneho. Zajimave, ze nad skrobem zde nektere ohrnuji nos a pritom kase jim nevadi. Je to taky polysacharid. Kokosu bych se fakt nebala. Pokud nemate v rodine alergie, tak bych klidne zavedla i orechy a vsechna mozna seminka. Nas syn zacal s prikrmy velmi vtipne v 6m - ukousl si kus me domaci "bombusky" (tycinka z datlove pasty, orechu a seminek - rozmixovano a vytvarovano do tycinek). Nestalo se mu vubec nic a dodnes tyhle tycinky miluje 😉

marketanova
9. říj 2019

Ten je výborný, stejně jako kokosový olej na pokožku

ah1234
9. říj 2019

@nika_nadherna mozes mu skusit este jogurt vyrobit 🙂
Ako za mna mamicky davaju deckam kludne v 10 mesiasoch pribinakov, cpu ich instatnymi kasami, kokosovy jogurt to uz nieee.. neboj, to mu neublizi, ale lepsi je domaci 🙂

prejeta_zaba
9. říj 2019

Tak mu na zkoušku rozmixuj kokos třeba s odvarem z vloček, máš kokosovou kaši, když se nelíbí škroby. 🤷 Jak píše @ah1234, rozhodně lepší než 90% národa, který se předhání, kdy už jejich miminko bude jíst sušenkovou instantní kaši a obdobné hrůzy. 🤨

prejeta_zaba
9. říj 2019

Nebo mě ještě napadlo do kaší mandlové, ovesné, rýžové, makové mléko (sójové ne), to je jiné než z vody. Nebo z čeho děláš, z UM?

ah1234
9. říj 2019

@prejeta_zaba ano, skusim aj rastlinne mlieka, ja ich trebars davam na svacu obcas len tak 🙂 vyrabam zo vsetkych orieskov co cloveka napadnu, v 8 mesiasoch uz maly papal aj orieskove masla 🙂 moznosti je vela

nika_nadherna
autor
9. říj 2019

@ah1234 No malý (a já taky, ještě kojím) má bezmléčnou a bezvaječnou dietu, kvůli alergické reakci, takže mléčné vůbec nemůžeme. Jakékoliv mléčné jogurty jsou pasé. Ale sobě kupuju právě tenhle kokosový z lidlu a podle mě má hodně dobré složení, oproti jiným nemléčným jogurtům. Chtěla bych mu stravu jenom nějak zpestřit, ale není to nutnost ho něčím takovým cpát. Spíš jsem měla strach z toho kokosu, jestli to vůbec v osmi měsících může.

ah1234
9. říj 2019

@nika_nadherna myslela som vyrobit rastlinny jogurt vyrobit. moj ma ABKM a dalsich milion alergii, takze viem ake to je niekedy tazke, ale netreba sa toho bat 🙂 kokos v pohode moze, ak prejde

nika_nadherna
autor
9. říj 2019

@ah1234 jak se vyrábí rostliný jogurt?

speabee
9. srp 2020

Musím se trochu ozvat za odpovedi, ktere tu padly. Jednak kokos neni orech, nepatri do teto kategorie. A kokosova voda je vhodna i pro kojence, je to super tekutina, takze kokos bych urcite nezatracovala ;)