8měsíční syn se budí, pláče, vstáváme ve 3 h. Poraďte

katsvr
14. led 2015

Maminky potřebuji poradit. Už jsem fakt hotová a nevím co dál dělat. Můj prcek a jeho spaní je děs. Večer jde spinkat kolem 6- 7 hodiny. Už do osmé se mi 2 krát probudí s pláčem někdy zabere dudlík někdy ne. Jinak další pláč přichází kolem 21 hod. To začne tak plakat, že kolikrát ho ještě o půlnoci utěšuju. Dudlík, hlazení náruč.. Vstáváme ve 3 ráno. Od 3 ráno ho prostě nikdo neuspí. Je to děs kolikrát naspíme ani né 5 hodin. Přes den spí 3 krát, když se zadaří tak i po hodince a to v 8 ráno o půl 12 a ve 3. Zoubky ho nebolí nic. Přes den je živý hraje si směje se, žádný náznak únavy. Už jsem se o tom bavila i s mudr. říkal ať ho nechám vyplakat a nedávát mu ani prso ani čaj. Kolikrát když mu dám prso saje jak o život. K tomu vyřvání, když se probere večer je schopný plakat i 4 hodiny v kuse ☹ A to ho utěšuju. Zkoušela jsem ho teda nechat vyplakat, ale pláče tak,že kolikrát nemůže popadnout ani dech a ztrácí hlas.. Nemáte s tím někdo zkušenosti, nemáte radu? Jedeme tak už 7 týdnů a já už jsem bezradná. Jinak před spaním má kaši a ještě kojení.. Děkuji za rady 😉

daniellah
14. led 2015

Ahoj, nevím jestli ti dokážu poradit, ale napíšu , jak je to u nás. Třeba když zkusíš, tak to bude lepší 🙂 . Elenku o půl 8 vykoupeme, položíme, dáme mléko a většinou spinká až do rána. Já si myslím, že tvůj syn chodí spát moc brzo, tak bych ho zkusila dát spinkat déle. 🙂

marecekavendulka
14. led 2015

jako k tomu,co ti poradil doktor,že ho máš nechat vyplakat,na to nemám co říct. na to jsem silně alergická.chudáček malej ☹ ale asi jsi sama pochopila,že tudy cesta nevede. zkus mu posunout dobu usínání klidně až na tu 8 večer. vem si ho pěkně v klidu do postele,nabídni prso,je to přirozená součást uspávání.

zaneta238
14. led 2015

Asi také moc neporadím,ale dávala jsem syna spát mezi 19- 20 hod ,fungovalo to tak do 7. měsíce,od té doby,se mi vždy tak po půl hodině znovu probudil a zas mi vydřel další 3 hodiny vzhůru.Byla jsem z toho na nervy,protože jsem večer doháněla úklid atd.Teď ho dávám kolem 18. Hod na chvíli zdřímnout,koupu ho kolem 20.30 ,pak si s ním ještě chvilku hraju a jde spát ve 21.15, pak se mi vzbudí asi 2x na kojení a vstáváme v 7.00 .Ty to máš horší ještě s tím nočním buzením,ale opravdu mu to zkus posunout,některé děti jsou menší spáči 😉

romantika
14. led 2015

tak to co popisujete je cajicek, co jsem mela ze starsi. Do tri let sebevražda. od tri let lepsi, ve ctyrech pohoda. pomoc jsem nenasla. nicmene u vas to tak trochu vypada na zuby a ze kluci byvaj i citlivejsi. kolik mu je presne? a mate zuby?

consti
14. led 2015

Mně se syn budil až do roka co 3 hodiny na jídlo. Nenechala jsem vyřvat, dala jsem na svou intuici a jídlo mu prostě dávala (sunar). Pár dní před prvním rokem se vzbudil na jídlo už jen jednou na noc a od roka spí celou noc (samozřejmě se několikrát za noc vzbudí s pláčem nebo kňourá,dám dudlíček nebo pochovám a spí dál). Spát chodí stejně jako váš syn kolem té 18.-19. h., vstává tak kolem té 6., někdy v 5., ale to se ho snažím ještě uspat, někdy to natáhne do 7., 7:30...Přes den spí už jen jednou a to tak tu hodinku, hodinku a půl. Možná bych zkusila mu dát jídlo (nakojit nebo UM), jestli to třeba nepomůže. Sice všude píší, že od půl roka už děti hlad v noci nemají atd., ale u nás to bylo jinak. Každé dítě je jiné 😉 . Jinak si nemyslím, že ho dáváš spát brzy 😉 . My se to párkrát taky snažili natáhnout, ale bylo jedno, kdy šel spát, jestli v 18 nebo ve 20 hodin, ráno vstával vždy stejně. A hlavně nevím, jak je to u vás, ale syn je kolem té 18. hodiny už fakt protivný a přetažený... 😎

foogy
14. led 2015

Souhlasím s holkama, přijde mi, že ho dáváte spát moc brzy. Dávala bych ho rozhodně dýl.
Nám syn dělal to, že šel spát v 8, ve 2 ráno se vzbudil, 2 - 3 hodiny byl vzhůru, to jsme si ho brali k sobě do postele, on si brmlal, hrál si, za ty 2 - 3 hoďky ulehl a spal do půl 7. A přes den to nenaspával, spal normálně hodinu, hodinu a půl.... Dělal to snad 2 roky, nejdřív to bylo 1x za týden, pak se to stupňovalo... Jela jsem pak k bylinkářce, já tomu věřím, doporučila vitamíny a spánek se o dost zlepšil.
Každopádně bych ho moc vyplakávat nenechávala, raději bych ho vzala k sobě do postele a v 8 měsících bych mu klidně tedy napít dala. Né pokaždé, ale dala bych...
Náš syn od 2,5 let, co nastoupil do školky, chodí spát ve 21.hodin a vstává v 6 ráno a je vyspalej. Prostě některé děti toho tolik nenaspí.

pavlapl
14. led 2015

Já si taky myslím že ho dáváš moc brzo. Moje děti chodí spát ve 20 hodin. Vyplakávat ho nenechávej moje dcera má kvůli chytré radě mojí matky a mé blbosti poruchu spánku. Do 5 let se bála spát a i teď nedokáže spát celou noc. Vem si miminko k sobě do postele dej prso a spěte spolu. Já mám Andělku u prsa třeba celou noc. Má prostě takové období. Užívej si že můžete být spolu. Já toho strašně lituju že jsem u Haničky neposlechla sama sebe a ochudila jsem jak jí tak sebe o kontakt s maminkou. Děti strašně rychle vyrostou a pak nás jako maminky budou potřebovat čím dál méně.

diamanta
14. led 2015

Hele já mám jinak docela spavou holčičku, v začátku si občas zabrečela okolo půlnoci, ale jinak spí hezky. No ale její sedmý měsíc byl děs běs, pamatuju si, jak jsem si v šestým říkala, že to je prostě bezvadný, krásný počasí, já vyspaná až 9 hodin...a pak bum a měsíc to bylo tak, že se budila co dvě hodiny, kojila jsem, ale tam snažila jsem se max dvakrát za noc, ne pokaždé když brečela, takže jsem čučela do tmy. O nějaký mazlení nestála, to ji neuklidnilo, spíš naštvalo, protože prostě spát chtěla, ale nemohla. Jen jsem ji rušila ještě víc. Pak se to naštěstí spravilo. Zuby to nebyly, ty neměla ještě snad v roce. Ve dne byla taky v pohodě. Kojení jí vždycky uklidnilo. Čaj jsem moc zavádět sice nechtěla, vodu ve flašce mívám, ale stejně o ní nebyl zájem. Jak to přijde, tak to odejde.

xdany
14. led 2015

Určitě mu dávej najíst, mě dítě jí za noc klidně 3x, 4x...Jinak dávám večeři kolem šestý, kolem sedmý jde spát (usíná u prsu, vysaje oba dva), před osmou už je zase vzhůru, dostane buď prso nebo dudlík, ale ležím s ním dokud neusne, pak se většinou probudí kolem tý doby, kdy jdu spát, to dostane prso, normálně saje (má hlad), v noci když se budí, opět dostává prso, jinak by se probudil. Už pár týdnů máme období, kdy se kolem 3. probouzí navážno, někdy pomůže prso, jindy vstanem a jdem si hrát, za hodinu ho uspávám opět u prsa. A nad ránem se budí co půlhodinu, opět je umlčen prsem. Důležitý je neprobudit psa, ten se totiž umí postarat, aby dítě už neusnulo 😠 😅 Jsem přesvědčená, že děti hlad mají, že my dospělí nemáme právo říkat, jestli ho mají nebo ne, my do nich nevidíme, pokud to dítě saje, tak hlad má, nebudí se jen proto, aby si podudlalo. U nás se zavedlo společný spaní, abych se trochu vyspala, i když se v noci vzbudí třeba 4x, tak se budím ráno použitelná.

primaska
14. led 2015

Dáváš ho spát už v šest?? Dávala jsem až v osm, mezi desátou a jedenáctou mlíko a pak spal až do rána..

lenkaluk
14. led 2015

Ajajaj, to máte náročné období. Určitě ho zkus dávat spát později, jak radí holky. A je nutné, aby spal přes den 3x? Nestačilo by mu už jen jednou denně po obědě? Tak sice spí starší děti, ale naše dcerka patří taky spíš mezi nespavce a na tenhle režim jsme najeli docela brzy.. (asi v 9 - 10M) Zkus taky pořád stejný rituál - večeře, koupel, prso, položení do postýlky, zazpívat třeba a odejít..... pokud bude plakat, přijď za ním, pochovej, odejdi.... pokud opět, dej mu pár minut, běž za ním, pochovej, odejdi...intervaly chození za ním prodlužuj... u nás toto zabralo.. taky ať má v pokojíku takové světlo, aby se nebál...držím každopádně palce...

pisisvori
14. led 2015

já si teda nemyslím, že ho dáváš spát brzo pokud je v tu dobu ospalý...je prokázané, že posunutím večerního usínání se spánek neprodlouží a děti nevstávají později, často právě naopak🙂.Teď koukám, že spí ještě ve 3 hodinu, to by možná mohl vydržet déle, ne? Dceři je 6m a vydrží od 2 odpoledne do 6 nespat.......ale .řekla bych, že je to jen spíš nějaké období, které jak přišlo zase odejde. Takže jako u většiny věcí vydržet....(.vím jaké to je teď už vstávám 6m po 1-2 každou noc a budíček mezi 5-6 někdy i dřív...v prvních měsících byla taky v noci i 2 hodiny vzhůru)

amazonka.k
14. led 2015

Dala bych ho večer spát později a přes den bych ho nechala spát maximálně dvakrát a uvidíte...

amazonka.k
14. led 2015

@lenkaluk Tak jestli jí vstává ve tři ráno, tak je asi dobré aby spal dvakrát, nevím jestli by to vydržel. Na tom hodně záleží, když vydrží, může spát jen po obědě. Ale třikrát je fakt moc..

pisisvori
14. led 2015

@amazonka.k mám 2 děti , ale ještě jsem nepřišla na to jak se to dělá nenechat je spát, když se jim chce🙂🙂??? protáhnout 15-20 minut možná, ale když chce spát tak prostě usne....kor když v noci spí 5 hodiny a je vzhůru od 3 ráno.

agritia
14. led 2015

Tak naše spávala po 15-ti minutách přes den, vstávám k ní stále 10x za noc. Budila se mi klidně po půl hodině celou noc. Od porodu jsem nespala víc, než dvě hodiny v kuse. Zralá na blázinec. Nepomohl režim, nedávat spát přes den, nic prostě. Musela jsem se přizpůsobit. Kojit, kdy chtěla, chovat ji, spát v jedné posteli. Vše se časem zlepší! A k tomu vyřvání...Dítě nebrečí, aby nás naštvalo nebo se nám mstilo. To je rada za všechny peníze opravdu... To je jako by nás něco bolelo a doktor by řekl, běžte se někde zavřít a brečte si, až vysílením usnete 🙄 Hrozná představa

amazonka.k
14. led 2015

@pisisvori Právě že to je to co se musí vyzkoušet, zda vydrží či ne, když odpadne, tak bych ho spát samozřejmě nechala 🙂

mullerovaj
14. led 2015

Ahoj, naprosto tě chápu, měli jsme to taky tak asi do 9 měsíce, až jsme začali být nekompromisní.
Vždy jsem byla proti vyplakávání, ale už se nedalo jinak. Zkusili jsme toto- http://www.maminka.cz/clanek/jak-uspat-maleho-k...
Přesně podle návodu. Nastavili jsme pevný večerní režim, který teď sama vyžaduje. V půl 8 do vaničky, pak večeře,dáme spát plyšáky, uspat u prsa. Akorát jsme dělali vyjímku, že jsme ji vždy pochovali, aby se uklidnila, místo toho, aby jsme ji nechali řvát v postýlce. Na to nám jí bylo líto.
Opravdu to zabírá. První dva dny děs, ale do týdne pohoda. Až na vyjímky pak spí celkem pěkně až do rána, jenom se 2 X vzbudí na kojení. Díky tomu teď máme každý den vstávání ve stejnou hodinu, stejně tak odpolední spánek a večerní usínání. Některé děti je asi potřeba to naučit.

frufrunka
14. led 2015

@katsvr Každé dítě je úplně jiné, těžko někdo poradí, můžeme jen předat vlastní zkušenosti. To, co popisuješ, jsem zažila s prvním synem a teď to zažívám se třetím (je mu 9 měsíců). Zdá se, že už se to láme, byl kojený, ale právě tím šíleným spaním jsem byla už tak vyšťavená, že kojení k tomu už nedávám. Proto jsem mu v noci začala dávat Sunar a podle zkušenosti s prvním synem dost teplý. Kupodivu to zabírá! 🙂 A pak vydrží spát klidně i 3 hodiny v kuse, což je nebývalý luxus. Je zvláštní, že když bylo mléko chladnější, nemělo tak uklidňující účinek. Takže dávám tak 45 stupňů - ano, i mě se to zdá dost, ale kluci se po něm zázračně uklidnili.... Pak jsem dala do postýlky, chvíli hladila a bylo to. Mojí kamarádce se zase osvědčil dost teplý čaj - těžko říct, co na tom je! 🙂

marecekavendulka
14. led 2015

jinak jsem ti chtěla napsat,že to odcházení a přicházení ,jak ti tu některé maminky radí,nezabírá proto,že by dítě něco pochopilo,ale proto,že už prostě nemá sílu čekat a volat,zda přijdeš. pokud je tvoje dítě nastavené tak,že nesnese spát s tebou v posteli,tak zkus zahodit v hlavě hodiny a zkoumej,kdy se mu chce spát. nedávej ho spát po kašičce,ta většinou dětem nedovolí usnout. prostě se na něj snaž napojit,ono je to těžký,ale jde to. 🙂 přeji ti spokojené vyspinkané miminko 🙂

saminomimino
14. led 2015

Tak největší pakárna je rada nedát prso!!!!8 měsíční dítě má nárok nejen pít,ale prso není jen krmení,takže také kontakt a mazlení,v této době může nastat separační úzkost a debilní rada nechat vyřvát je úplně na palici,mám sama 8 měsíční dítě v noci se budí i 12x a nikdy bych mu neupřela prso,jí sice max 2x zbytek je jen kontakt,ale nikdy bych ho nenechala 4 hodiny v kuse řvát 😲 😲 😲 😲 ,když vím že chce prso,navíc píšete že saje jak šílený,má žízeň a vy ho vyložěně trápíte,zkuste 4 hodny řvát a apk se nenapít,nechápu!!!nechápu že posloucháte doktorku,vy jste matka,evidentně vůbec nenasloucháte vašemu dítěti,dejte prso a bude dobře!!A další inteligentní rada že je velký nebo že ho rozmazlujete a navykne si,to radím taky ignorovat,je to další stupidita, má 8 měsíců ne 8 let má nárok a to ještě dost dlouho být matkou mazlen a koje,kojení není jen krmení!!!Mám 4 té dítě a všechny takto s láskou a utrpením vychované a kupodivu všechny po roce schotné samostatného odstavení a a individuality až moc vélké,poslouchete své dítě a instinkty a přestaň své dítě trápit

evter
14. led 2015

Mám to opravdu hodně podobně. Dávám spát okolo sedmé hodiny, někdy i dříve (na rozdíl od ostatních nesouhlasím s tím, že bys dítě dávala spát brzo, vždyť je přeci dokázané, že čím dříve dítě jde spát, tím později vstává, viz zde na wiki, ověřeno i z mé zkušenosti či ze zkušenosti mnoha dalších). Syn se budí většinou hned po půl hodině, pak buď po hodině, někdy výjimečně po 2 hodinách. V noci se budí nepočítaněkrát, někdy také v noci pár hodin nespí a chce se jen kojit. Četla jsem teď opravdu dobrou knihu od Evy Solmaz o dětském spánku. Píše tam, že některé děti se prostě budí často a potřebují něco, co jim pomůže znovu usnout. Na rozdíl od jiných činností totiž je spánek něco, co nelze naučit, stejně jako třeba dýchání. U nás pomáhá kojení, někdy se ani mlíčko nespustí, ale malý cítí, že jsem s ním a že když zapláče proto, že se vzbudil a necítí se třeba v bezpečí, já přijdu a on v bezpečí usne znovu. Ano, je to náročné, někdy toho mám opravdu plné brýle, jedeme takto už několik měsíců (synovi je 9 m), ale právě ten pocit bezpečí je u dětí důležitý pro jejich psychický vývoj. Z toho důvodu nepoužívám Estivillovu ani jinou metodu a synovi vždy usnout pomohu. Hodiny nehlídám a syn spí u nás, takže kolikrát usnu znovu ještě při kojení.

v2e2rka
14. led 2015

Já už od narození malého slýchala, proč ho nedávám spát v 7, ale až po deváté. Podle mě máte stejný problém-malý chodí spát moc brzo. Ten můj, pokud usnul třeba v 8, byl za 20 minut vzhůru a pak řádil až do půlnoci. Prostě bych postupně posunovala čas odchodu do postýlky, těch 15-20 minutek dítě vydrží, po týdnu to takto zkusit posunout třeba na osmou a uvidíte, co to udělá. Malý má teď 15 měsíců, usíná kolem deváté a vstává mezi 7.30-8.30, po obědě spí 2-3 hodiny. V noci se budí jenom když vyhodí dudlík z postýlky, ale to okamžitě usíná poté, co mu ho dám a vezmu si ho sebou do postele. Mám v okolí několik takových sov, kamarádka s tím měla velké problémy, že ji maminka nutila chodit spávat v 7 po večerníčku a ona sama hleděla v posteli do tmy a usínala kolem půl desáté, pokud náhodou usnula, měla z toho už od dětství příšerné migrény.

lrg
14. led 2015

Jako většina si taky myslím, že je to příliš brzy v tomhle věku. Dřív jsem taky dávala dceru spát do 18.30, abych se v klidu podívala na ulici 😀 Do půlnoci spala jak zabitá a od 12 už se pořád budila. A taky mi přijde, že máte blbě rozhozený denní spánek, lepší by bylo udržet ho "naživu" a nechat ho spát jen jednou přes den. Připadá mi, že se takhle dospává, když je půlku noci vzhůru. Ale tohle je hrozně těžký radit, dceři budou dva roky a taky jsme si užili všech možných excesů se spaním.

katyxq
14. led 2015

Rady doktorky - velmi smutné, že takto radí někdo, kdo by měl dětem rozumět ☹. Mojí malé jsou už tři roky, ustáváme doteď (potřebuje to, je velmi aktivní a zklidnit se pro ni není snadné) a v noci občas hlad mívá (obvykle si tedy těsně přes spaním dá druhou malou večeři, pokud ne, tak se stává, že se musí najíst mezi půlnocí a třetí). Prostě respektuj potřeby a pocity svého děťátka, ne až škodlivé rady lékařů.

Koukni na https://www.modrykonik.cz/detsky-spanek a v blogu mám přeložené nějaké články o spánku kojenců a batolat (bez nechávání vybrečet!), třeba něco z toho pomůže 🙂.

anezka1
14. led 2015

Nemám radu, jen zkušenost. Syn chodí spát taky okolo půl sedmý, sedmý, někdy v půl 8, páč toho ani přes den moc nenaspí (3x denně po půl hodině, vzhůru vydrží cca 2 a půl hodiny, pak je ospalý) a prostě ho dýl nemá smysl držet, když vidím, jak moc by zase spal. V noci se mi budí i 8x (v horších nocech se budil i 15x), jedinný co ho uklidní je prso a zas jen prso. Ale nebudí se mi, že by byl vyspalý nebo měl hlad, prostě má potřebu kontaktu a neumí sám usnout. Přicucne se a za chvíli zase spí. Někdy mu to trvá dýl, někdy se probere víc, tak ho nechám žužlat (někdy i hodinu) a usnu dřív než on, když procitnu, už spí většinou taky. Začal se takhle budit ve 4 měsících, dnes je mu měsíců 9 a už jsem si zvykla. Chvíli to trvalo (asi 2 měsíce) a taky jsem zkoušela vyplakat, když už jsem nevěděla kudy kam,ale zabralo to asi jen na týden a pak se to vrátilo do starých kolejí a znovu už to fakt zkoušet nebudu. Taky jsou lidé okolo mě, kteří pořád kroutí hlavou a proč už jsem mu dávno nedala flašku místo prsa (nehledě na to, že ani flašku ani dudlík nechce) a mrzí mě, že jsem se zpočátku nechala zvyklat, po pár týdnech jsem stejně přišla na to, že to prso je nejjednoduší a nejrychlejší uklidňující prostředek a jedině tak se jakž takž vyspíme. Dneska se řídím vlastním insktinktem a na řeči tipu: rozmazlíš ho, má to jako zlozvyk, už s tím něco udělej atp. jsem alergická. Myslím si, že jednou se tě to dítě nabaží a později bude samostatnější, ale teď mě holt potřebuje, tak to nějak musíme zvládnout. Jsou i večerx, kdy se těším až se vzbudí a já budu zase cítit to jeho teplo u mýho těla. Samozřejmě jsou i noce, kdy si zanadávám, ale už to není tak často 🙂 . Ze začátku jsem si to taky neuměla představit a děsila jsem se, že tohle období bude trvat třeba "jen" 14 dní, ale fakt jsem si zvykla a už mi to tak hrozný nepříjde. A to jsem byla (a doufám, že zase budu) dost velký spáč 🙂 ZVYKNEŠ SI.

katsvr
autor
16. led 2015

Holky děkuji za rady zatím jsem to pročetla jen tak letmo, malý zrovna marodí. Až budu mít více času vše důkladně přečtu. Vím, že ho dávám spát brzy zkoušela jsem mu to posunout, ale to vstávál ještě dřív. Ale zkusím to znovu je už přece jenom starší od minulého pokusu. Jinak tím, že v noci toho moc nenaspí vyžaduje přes den min. 3 spinkat po půl hodinkách když se zadaří po hodině. Omlouvám se, že nenapíšu víc musím zase letět malý mě shání. Jen co mu bude lépe se tady rozepíšu 😉 Děkuji Vám za rady 😉

cabo
16. led 2015

Nemam s malym takovou zkusenost s uspavanim,ale i tak si dovolim prispet.
Nemyslim si,ze ho davate spat brzy. Kazde dite je jine a vyzaduje jiny rezim. Kamaradka dava v 9 a maly ji vstava v 6. Druha dava v 6 a maly vstava v 7. (Obe tyto deti maji rok).
U nas je to tak,ze 6-ti mesicni syn chodi spat kolem 6, pul 7, dyl proste nevydrzi. Zkouset prodlouzit, nema cenu. Jak sama pisete,zkusila jste a vzbudil se vam naopak drive. Behem noci se mi budi po trech hodinach (jsme na UM od jednoho mesice). Rady typu nedavej mu mliko, zkus ho uspat atd. uz jsem take slysela. A kdyz jsem zkusila jen otocit a nechat dal spat,vydrzel max. o pul hodiny dyl.Takze zkusila jsem jednu noc a ted uz mu proste dam mlicko a neresim to. Proste ma tu potrebu. Kazde mimi je jine a ma jine pozadavky. A co se tyce spanku pres den,mame to uplne stejne jak vy: maly se vzbudi v 6 (poslednich par dni i o pul 6),potom jde spat pred 8, pak po pul 12 a jeste odpoledne pred 15 hod. Potrebuje spinkat, tak jde. Neni sance udrzet ho vzhuru. 😉

jarkakr
16. led 2015

NEČTU ostatní příspěvky, omlouvám se, nemám čas. Proto i ve zkratce:

Moje dcera od 3 měsíců nespí, vstává i co 40 minut na jídlo, nepomohlo ani častější krmení, změna stravy, kapky na břiško žádný, dávat spát dřív, později, budit, uspávat i hodiny, kočárkovat, šátkovat, zpívat, blbnout, plakat (já), řvát (já i manžel), pouštět rádio s pohádkami nebo hudbou, dávat víc vitamínů, používat spací vak nebo ho zase nepoužívat, rozsvěcet ani pusinkovat, hladit ani nechat být... až se mi chce se smát z toho, co jsme vyzkoušeli a to jsem si určitě nevzpomněla na všechno. Dostává mě to doteď do extrémů, spaní se nelepší, ale nejvíc co nám kdy pomohlo bylo: brát to tak, jak to je. Hodit se do klidu. Udělal si režim s tím, že spí už jen jednou a někdy jen 30 minut, budí se v noci stejně, ale nikdo se nestresuje uspáváním ani starostmi. Jdeme 22. 1. na poradu s neuroložkou a pro nějaké další vitamíny, ale už se tomu nepoddávám, je to prostě tak, jsme supermatky, když to dáváme a teď prostě musíme vystačit s tímhle pocitem. Uvažuji, že založím skupinu, kde se maminky nespavých dětí budou povinně plácat po zádech 😀 . @katsvr

dokument
16. led 2015

mne prijde, ze jak jsou ty deti vetsi,tim se budi casteji, do toho asi 1 roku. Muj syn ma 14 mesicu a budi se nekdy dost casto, od te doby, co mu rostou zuby, od 9 mesicu veku. Pry je to zlozvyk, ale driv to nedelal, jak to, ze ted to dela? Ja nejsem extra spac, nikdy jsem nebyla, tak mi to tak nevadi, ale jine deti uz prospi celou noc. Kojim stale, odstavuju pres den, ted kojim rano a vecer a tedy celou noc. Maly rozhodne neji tolik co jine deti, mohlo by to byt taky mozna tim.